HTC, En Büyük Pazardan Çekiliyor ! | Technosfer

HTC, En Büyük Pazardan Çekiliyor !

12.05.2019
A+
A-
HTC, En Büyük Pazardan Çekiliyor !

Geçen sene Google’a mobil alanının satışıyla beraber nasıl bir yol izleyeceği belli olmayan HTC , son dönemde sanal gerçeklik alanına odaklanmayı planlıyor ve dünyanın en büyük mobil pazarı olan Çin’den çekilmeye hazırlanıyor. Finansal olarak raporlar bir türlü kötüye gidişin durdurulamadığını gösteriyor.

2018 Yılının Temmuz ayında dünyanın en büyük pazarlarından biri olan Hindistan’dan çekilme kararı almıştı HTC . Bu sefer ise en büyük pazardan çekiliyor. Ayrıca HTC cihazları şu anda maüazalardan satın alınamıyor ve JD.COM, Tmall gibi yerlerde cihazlar bulunamıyor. Fakat Çin’deki HTC mağazalarından telefon alabilmek hala mümkün , tabi HTC U11 ve U11 Plus‘ın stoklarda olmadığı görülüyor.

Mobil alandaki varlığı son yıllarda iyice eriyen firmanın VR alanına yöneldiği gözlemleniyor, ileri ki dönemde bakalım daha iyi bir planlama ile beraber güzel işlere imza atabilecek mi HTC hep beraber göreceğiz.

 

Mert Büyük
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi Makina Mühendisliği öğrencisi Mert, tam bir Apple hayranı. Teknolojiyi yakından takip eden Mert, technosfer.com.tr'de okuyucular için güncel haberler üretiyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları