SON DAKİKA TEKNOLOJİ 21:21 PlayStation 5 Hayallerinizi Süsleyen Formatta Gelebilir 19:19 Samsung Bir Milyon Galaxy Folds satamadığını belirtti 12:12 iPhone Sahibi Olmak Artık Daha Kolay 23:08 ASUS TUF GAMİNG K7 Sorun, Şikayet Özellik 21:30 Apple iPhone 11 Pro Konum Ayarlarını Geçersiz Kılabilir
SONRAKİ
Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
ÖNCEKİ
Discord abonelik servisi’nin ücretsiz oyun kütüphanesini kaldırıyor Discord abonelik servisi’nin ücretsiz oyun kütüphanesini kaldırıyor
1048
388 0

Huawei CEO’su Ren Zhengfei, ABD firmalara 5G teknolojisini lisanslamayı teklif etti

Huawei CEO’su Ren Zhengfei, ABD firmalara 5G teknolojisini lisanslamayı teklif etti
Yazar: Elif Aybüke Ural

16 Eylül 2019

ABD ve Çin arasındaki teknolojik soğuk savaş, Huawei dünya çapındaki çeşitli ülkelere 5G ağlarını kurmak için gerekli ekipmanları sağladığında başladı. Fakat buna cevap olarak ABD hükumeti de müttefiklerine aynısını yapmalarını söyledi. 2019 yılından önce gerçekleşen bu olayın kalbinde Çin hükümetinin vatandaşlarını gözetleme ihtimali yatıyordu. Ve aynı olayın ABD’de gerçeklemesinin önüne geçmek için, hükümet bu adımı atmıştı.

ABD ile işbirliği içinde çalışmaya devam etmek için Huawei CEO’su Ren Zhengfei, 5G teknolojisini lisanslama teklifi ile ABD hükümetine zeytin dalı uzattı. Bu teklif, ABD kendi 5G ağını kurabilmesi için bir fırsat tanıyor. Tüm bu yeni bilgiler, New York Times’ın Zhengfei ile gerçekleştiği görüşme sonrası gün yüzüne çıktı. Şirketin önde gelen ismi ayrıca, sahip oldukları 5G teknolojisi ve tekniklerinin kendi 5G endüstrilerini kurabilmeleri için tüm ABD’li firmalara açık olduğunu söyledi. Bu teklif Çin, ABD ve Avrupa arasında dengeli bir durum yaratabilir.

Gerçekleştirilen görüşme sırasında Huawei’nin CEO’su ayrıca markalarının, lisans fikrine olumlu bakan ABD’li şirketlerin 5G donanımdan kullandıkları yazılım kodlarını değiştirmelerine izin vereceğini belirtti. Bu yazılım fikrinin altında yatan sebep ise, Çin hükümetinin Huawei teknolojisini kullanarak hem kendi vatandaşlarını hem de markayı kullanan diğer ülkelerin vatandaşlarını gözetleyebileceğini söyleyen ve insanları korkutan haberlerin önüne geçmek.

Bununla da kalmayan Huawei, teknolojisini lisanslayan ABD firmalarının ürettiği 5G ürünlerini diğer ülkelere satabileceğini de bildirdi.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:

" Huawei CEO’su Ren Zhengfei, ABD firmalara 5G teknolojisini lisanslamayı teklif etti konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Huawei CEO’su Ren Zhengfei, ABD firmalara 5G teknolojisini lisanslamayı teklif etti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Huawei CEO’su Ren Zhengfei, ABD firmalara 5G teknolojisini lisanslamayı teklif etti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye