SON DAKİKA TEKNOLOJİ 12:12 Calvin Harris Zaten Yeni Mac Pro’ya Sahip 09:09 Apple Arcade’in Son Sürprizi, Threes’in Yaratıcısından Sevimli Bir Fantezi Oyunu Olan Guildlings Geliyor 16:16 Apple, macOS’ta şifreli mailleri düzeltiyor 14:14 Sony, PS4 Oynatıcıları Önceki Kuşaklardan Daha Hızlı PS5’e Taşımak İstiyor 03:17 Xiaomi Redmi 7A Sorun Şikayet Özellikleri
SONRAKİ
MSI Monitörler Oyuncuların En Favorisi ve En Hızlı Büyüyeni! MSI Monitörler Oyuncuların En Favorisi ve En Hızlı Büyüyeni!
ÖNCEKİ
Instagram’ın Keşfet Bölümünde İlginç Yenilik Instagram’ın Keşfet Bölümünde İlginç Yenilik
24311
9001 1

Huawei cihazlar Google Android desteğine sahip olmayacak mı?

Huawei cihazlar Google Android desteğine sahip olmayacak mı?
Yazar: Technosfer Yönetim

20 Mayıs 2019

Dünyanın ne büyük akıllı telefon üreticilerinden birisi olan ve Samsung’dan sonra en çok kullanılan Android cihaz üreticisi Huawei son günlerde farklı krizler yaşıyor. Yaşanılan krizlerin en başında tüm dünya gündemini yoğun bir şekilde meşgul eden Google’ın Android yazılım desteğini Huawei tarafında kesecek olması. Dünyanın en çok kullanılan yazılımlarından birisi olan Android’in desteğini Huawei tarafında çekecek olması marka bazında oldukça büyük bir problem gibi gözüküyor.

Huawei tarafından yapılan basın açıklaması:

HUAWEI, Android’in dünyadaki gelişimine ve büyümesine önemli katkılarda bulunmuştur. Android’in en önemli küresel iş ortaklarından biri olarak hem kullanıcılara hem de sektöre fayda sağlayan bir ekosistem geliştirmek için açık kaynaklı platformlarıyla yakın bir şekilde çalışmaktadır.

HUAWEI, tüm dünyada bugüne kadar satılan ve halihazırda stokta bulunan tüm HUAWEI ve Honor akıllı telefon ve tablet ürünleri için kullanıcılarına güvenlik güncellemeleri ve satış sonrası hizmetler sunmaya devam edecektir.

Dünya çapında tüm kullanıcılara en iyi deneyimi sunmak amacıyla güvenli ve sürdürülebilir bir ekosistem kurmaya devam edeceğiz.

Ayrıca referans için Google ve Android’den gelen açıklamaları sizinle paylaşmak isteriz:

Google:

“Kanuna uyuyor ve sonuçları gözden geçiriyoruz. Hizmetlerimizin kullanıcıları için Google Play ve Google Play Protect’teki güvenlik korumaları mevcut HUAWEI cihazlarında çalışmaya devam edecek.”

Android:

“ABD hükümetinin son eylemlerine uymak üzere attığımız adımlarla ilgili olarak HUAWEI kullanıcılarından gelen sorulara istinaden, ABD hükümetinin tüm gereksinimlerine uymakla birlikte, tüketicilerin halihazırda kullanmakta olduğu mevcut cihazlarda Google Play ve Google Play Protect’in güvenliği gibi hizmetlerin çalışmaya devam edeceğini garanti ederiz.”

" Huawei cihazlar Google Android desteğine sahip olmayacak mı? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Huawei cihazlar Google Android desteğine sahip olmayacak mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Huawei cihazlar Google Android desteğine sahip olmayacak mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Yönetim Hakkında:

Technosfer Yönetim olarak sizlere en kaliteli içeriğin sunulması için elimizden geleni yapmaktan mutluluk duyuyoruz.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (1)
  Enes 21 Mayıs 2019 00:22

  Huawei ve Samsung birlikte arge yaparak andrioide rakip bi yazılım oluşturup bu google boyunduruğu altında çalışmaktan kurtulmadır.
  ABD ye verilecek en güzel cevap budur

  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye