Huawei cihazlar Google Android desteğine sahip olmayacak mı? | Technosfer

Huawei cihazlar Google Android desteğine sahip olmayacak mı?

Huawei cihazlar Google Android desteğine sahip olmayacak mı?

Dünyanın ne büyük akıllı telefon üreticilerinden birisi olan ve Samsung’dan sonra en çok kullanılan Android cihaz üreticisi Huawei son günlerde farklı krizler yaşıyor. Yaşanılan krizlerin en başında tüm dünya gündemini yoğun bir şekilde meşgul eden Google’ın Android yazılım desteğini Huawei tarafında kesecek olması. Dünyanın en çok kullanılan yazılımlarından birisi olan Android’in desteğini Huawei tarafında çekecek olması marka bazında oldukça büyük bir problem gibi gözüküyor.

Huawei tarafından yapılan basın açıklaması:

HUAWEI, Android’in dünyadaki gelişimine ve büyümesine önemli katkılarda bulunmuştur. Android’in en önemli küresel iş ortaklarından biri olarak hem kullanıcılara hem de sektöre fayda sağlayan bir ekosistem geliştirmek için açık kaynaklı platformlarıyla yakın bir şekilde çalışmaktadır.

HUAWEI, tüm dünyada bugüne kadar satılan ve halihazırda stokta bulunan tüm HUAWEI ve Honor akıllı telefon ve tablet ürünleri için kullanıcılarına güvenlik güncellemeleri ve satış sonrası hizmetler sunmaya devam edecektir.

Dünya çapında tüm kullanıcılara en iyi deneyimi sunmak amacıyla güvenli ve sürdürülebilir bir ekosistem kurmaya devam edeceğiz.

Ayrıca referans için Google ve Android’den gelen açıklamaları sizinle paylaşmak isteriz:

Google:

“Kanuna uyuyor ve sonuçları gözden geçiriyoruz. Hizmetlerimizin kullanıcıları için Google Play ve Google Play Protect’teki güvenlik korumaları mevcut HUAWEI cihazlarında çalışmaya devam edecek.”

Android:

“ABD hükümetinin son eylemlerine uymak üzere attığımız adımlarla ilgili olarak HUAWEI kullanıcılarından gelen sorulara istinaden, ABD hükümetinin tüm gereksinimlerine uymakla birlikte, tüketicilerin halihazırda kullanmakta olduğu mevcut cihazlarda Google Play ve Google Play Protect’in güvenliği gibi hizmetlerin çalışmaya devam edeceğini garanti ederiz.”

Technosfer Yönetim
Technosfer Yönetim
Technosfer Yönetim olarak sizlere en kaliteli içeriğin sunulması için elimizden geleni yapmaktan mutluluk duyuyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Enes dedi ki:

    Huawei ve Samsung birlikte arge yaparak andrioide rakip bi yazılım oluşturup bu google boyunduruğu altında çalışmaktan kurtulmadır.
    ABD ye verilecek en güzel cevap budur

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları