SON DAKİKA TEKNOLOJİ 20:03 MSI Creator X299 Anakart Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 19:49 MSI Creator TRX40 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 14:00 Xiaomi Mi 10 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:50 LG K61 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:43 LG K51S Sorun Şikayet ve Teknik Özellikleri
SONRAKİ
Kindle yaptığınız her işlemi takip edip kaydediyor Kindle yaptığınız her işlemi takip edip kaydediyor
ÖNCEKİ
Adam Sandler ‘in filmleri Netflix’de çok popüler  Adam Sandler ‘in filmleri Netflix’de çok popüler 
2989
1107 0

Huawei , en çok satan ikinci telefon üreticisi oldu

Huawei , en çok satan ikinci telefon üreticisi oldu
Yazar: Elif Aybüke Ural

1 Şubat 2020

Huawei , Strategy Analytics, Counterpoint Research ve Canalys’in raporlarına göre, 2019’te dünyanın en çok satan ikinci akıllı telefon üreticisi oldu. Bu sonuçlarla Apple’ı geçti. Yıl boyunca, Çinli üreticinin, Apple için 240 milyonun hemen altına kıyasla yaklaşık 200 milyon telefon sevk ettiği bildirildi. Samsung ilk etapta liderliğini rahat korudu. Ayrıca  Xiaomi ve Oppo ilk beş üreticinin listesini topladı.

Huawei ‘nin ABD’nin listesindeki varlığını sürdürmesi nedeniyle, şirketin Google’ın uygulamalarını ve hizmetlerini yeni cihazlarına yüklemesini engelleyen ve Çin dışındaki itirazlarını sınırlayan özellikleri şaşırtıcıdır. Sonuç olarak, Huawei’nin ana gücü kendi ülkesinde idi. Counterpoint Research, Çin’in satışlarının yüzde 60’ını oluşturduğunu ve dünya çapındaki gönderilerinin 17 ve 2018 arasında 2019 oranında artmasına izin verdiğini söylüyor.

İçindekiler

Huawei meydan okudu

Canalys, 2019’in Huawei’nin Samsung’a bir numaralı akıllı telefon noktası için meydan okuduğu yıl olabileceğini, ancak sonuçta bu zorluğun hiçbir zaman gerçekleşmediğini belirtti. Gelecekte durumun ne zaman değişebileceği belli değil.

2017 yılında Huawei başlangıçta Haziran ve Temmuz aylarında daha fazla akıllı telefon sattığı için Apple’ı geçti. Ertesi yıl IDC yılın ikinci çeyreğinde Apple daha fazla telefon sattığını bildirdi. Ancak 2019’te şirket, tüm yıl boyunca daha fazla telefon satarak Apple’ı  tekrardan geçti.

2019da iki bölgede sayıca kaybetmesine rağmen Apple’ın şirket için tipik olan çok güçlü dördüncü bir bölgesi/ayağı var. Üç piyasa araştırmacı firması da özellikle iPhone 11’in düşük fiyatlandırmasıyla yönlendirilen satışlarla Samsung’da daha fazla satmayı başardığında hemfikirler. Araştırmacılar 2019’un son çeyreğinde 2018’e oranla Apple telefon satışlarının yüzde 7 ila 11 arasında yükseldiğini söylüyor.

Gelecek ay Samsung’un gözbebeği Galaxy S20 serisini piyasaya sürmesiyle bu çeyreği tekrarlaması bekleniyor. Apple da muhtemelen uzun zamandır konuşulan ve Hindistan gibi fiyat duyarlı ülkelerde popüler olabilecek daha makul fiyatlı varisi iPhone SE’nin piyasaya sürülmesiyle bir destek kazanacak.

Bireysel kazanımlara rağmen, üç raporda da endüstrinin 2019’te 2018’te olduğundan daha az telefon sattığını kabul ediyor. Counterpoint Research, bunun akıllı telefon pazarının üst üste iki yıl boyunca ilk kez düştüğünü belirtiyor. ABD’nin ticaret savaşları hala devam ediyor ve Çin’in koronavirüsü, tedarik zincirleri için potansiyel etkileri korkutuyor, 2020 zorlu bir yıl olabilir.

Bir önceki yazımız olan Adam Sandler 'in filmleri Netflix'de çok popüler  başlıklı makalemizde Adam Sandler ve netflix hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Apple , DMCA ihlalleri için güvenlik satıcısına dava açtı
ETİKETLER:


" Huawei , en çok satan ikinci telefon üreticisi oldu konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Huawei , en çok satan ikinci telefon üreticisi oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Huawei , en çok satan ikinci telefon üreticisi oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.