SON DAKİKA TEKNOLOJİ 20:03 MSI Creator X299 Anakart Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 19:49 MSI Creator TRX40 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 14:00 Xiaomi Mi 10 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:50 LG K61 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:43 LG K51S Sorun Şikayet ve Teknik Özellikleri
SONRAKİ
Microsoft ‘un Office işletmeleri Q2 sonuçlarına öncülük ediyor Microsoft ‘un Office işletmeleri Q2 sonuçlarına öncülük ediyor
ÖNCEKİ
Kablosuz taşıyıcılar hızlı bir şekilde hızlarını artırıyor Kablosuz taşıyıcılar hızlı bir şekilde hızlarını artırıyor
3202
1186 0

Huawei , Google hizmetlerine olan yasağı kaldırıyor

Huawei , Google hizmetlerine olan yasağı kaldırıyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

31 Ocak 2020

Yönetici yorumlarının aksine, Huawei , geçen yıl Google hizmetlerini cihazlarına dahil etmedi. Yapılan açıklamalarda Google hizmetlerinin kullanıma açık olduğunu bildirdi. Fred Wangfei, ABD hükümeti Huawei ‘yi zorlayan ticaret yasağını kaldırmaya karar verdi. Ancak  şirketin Google’ın Mobil hizmetlerini (Play Store, Gmail, Google Maps ve diğer Google yapımı uygulamalar) kullanmaya geri dönme planlarının olmadığını söyledi.

Wangfei şüpheli olan bu duruma kesin açıklamalar getirdi. Huawei, zaten bir şeyleri geri döndürme planları yapıyor. Başlangıcı da Google ile yapacak gibi. Sözcünün verdiği demeçte,” ilk tercihimiz GMS (Google Mobile Services) de dahil olmak üzere açık Android sistemleridir. Bu, akıllı telefon gönderileri için dünyada iki numara olmamıza yardımcı oldu ” dedi.

Şirket hala çekirdek Android işletim sistemini kullanabilir. Sadece Google’ın hizmetlerinden herhangi birini ekleyemez. Mate 30 Pro ve diğer yaklaşan ürünler için Huawei, Android telefonların büyük çoğunluğunda bulunan Google Mobil hizmetlerinin bir parçası olan önemli uygulama programlama arayüzünün kendi sürümünü oluşturdu. Ancak Huawei işlevselliği yapabilir ve çoğaltabilirse bile, yasak hala cihazlarını Gmail, Google Takvim ve diğer uygulamalara güvenen Batılı müşterilere daha az çekici kıldı.

Sözcü,” hem Google hem de Huawei’nin bir lisans verileceğini umduğuna inanıyorum, ancak bunu Google ile onaylamanız gerekecek. Varlık listelemesinin bir sonucu olarak, şimdi HMS’yi geliştiriyoruz . Uygulama geliştiricilerini uzlaşmaya gelmeye davet ediyoruz. Bu teklif Avrupa’da çok olumlu ilgi gördü. Son beş yılda Android açık kaynak işletim sistemine katkıda bulunanlardan biri olduğumuzu tekrarlamaya değer” açıklamasında bulundu.

Henüz yürürlüğe girmemiş bir hareket olan Huawei ekipmanının satın alınmasını yasaklamanın ve Google ile olan bağlarını kesmenin yanı sıra, Trump yönetimi, Huawei’nin elektronik casusluk riski oluşturması konusunda ısrar etti. Ayrıca diğer hükümetleri Huawei ekipmanını mobil ağ altyapısından kaldırmaya çağırdı. Özellikle de 5G dağıtımı Avrupa’da ivme kazanıyorken böyle bir açıklamada bulundu. Ancak İngiltere bu tavsiyeye katılmadı. Huawei, ABD tarafından propaganda ve haksız muamele hedefi olduğunu söylemeye devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Konum izleme programları yüklenecek başlıklı makalemizde çin, Konum ve okul hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Suni Deriden Telefon Kılıfı
KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Huawei , Google hizmetlerine olan yasağı kaldırıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Huawei , Google hizmetlerine olan yasağı kaldırıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Huawei , Google hizmetlerine olan yasağı kaldırıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.