Huawei Mate 20 serisi bir rekor daha kırdı | Technosfer

Huawei Mate 20 serisi bir rekor daha kırdı

12.03.2019
A+
A-

Dünya’nın en büyük telefon üretici Huawei, Avrupa ve Asya’da Mate 20 ile 10 milyon sevk işlemi gerçekleştirerek kendi rekorunu domine etti.

Huawei Mate 20 serisi bir rekor daha kırdı

Dünya’nın en büyük akıllı telefon üreticisi Huawei, özel serisi olan Mate serisinde büyük bir başarıya imza attı. 2018 yılında 206 milyon tekil satışa ulaşan Huawei bu yılki hedefini ise 250 milyon olarak belirledi.

Huawei’in en iyi serilerinden olan Mate ailesinin en yenisi Mate 20, şirket içindeki rekorunu domine ederek en çok sevk işlemi yapılan cihaz oldu. Yaklaşık dört buçuk ay gibi bir süre zarfırdan 10 milyon adet sevk edilen Mate 20 daha önceki P20 ve Mate 10 serisinin toplam sevkine eşit miktarda sevk edilmiş oldu.

Çinli üretici Huawei, Avrupa ve Asya bölgelerinde satışını yapıtığı cihazları ile kendi rekorunu kırmış oldu. Amerika gibi büyük kar pazarında bazı ambargolar yüzünden satış yapamamış olsa da en büyük rakiplerine biz bu işte liderliğe oynuyoruz diyebilen Huawei, daha fazla fiyat performans canavarları ile görmek isteriz.

 

Furkan Yurdakul
Furkan Yurdakul
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu Furkan, yazılım ve donanım tutkusunu technosfer.com.tr ailesine haber niteliği taşıyan içerikler üretiyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları