SON DAKİKA TEKNOLOJİ 14:14 Audi İkinci Elektrikli Arabası E-Tron Sportback’i Duyurdu 14:27 Su Geçirmeyen Oyuncu Klavyesi; Asus TUF Gaming K7 13:30 HUAWEI’nin Türkiye’de Çekilen İlk Akıllı Saat Reklam Filmi Yayında 18:18 Samsung, Telefonlar için  Yeni Kamera Modları Kullanacak 14:54 Apple Elektronik Sigara İçme Uygulamalarını Mağazasından Kaldırdı
SONRAKİ
Dünya Çapında Hızla Yayılan TikTok Uygulaması Facebook’u Korkutmalı mı? Dünya Çapında Hızla Yayılan TikTok Uygulaması Facebook’u Korkutmalı mı?
ÖNCEKİ
Red Dead Redemption 2 PC’ye Geliyor Red Dead Redemption 2 PC’ye Geliyor
608
225 0

Hulu Menüsü Daha Okunur Bir Hale Getiriliyor

Hulu Menüsü Daha Okunur Bir Hale Getiriliyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

6 Ekim 2019

Hulu bugün uygulama içerisindeki gezinmenin ve içeriklerin daha kolay okunmasını sağlamak için uygulamanın metin opaklığını ve arka planını ayarladığını açıkladı. Şirket, bu değişikliklerin uygulamayı kullanan kullanıcılar tarafından büyük bir olasılıkla takdir edileceğini belirtti.

2017’de yapılan renkli gradyan arka planlarına geçiş, Hulu’nun yaptığı görsel tasarımlarından biri oldu. Uygulama ayrıca vurgulanmış sözcüklere ve ekranlara da saydamlık efekti ekledi. Bu gelişmeler büyük bir fark yaratacak gibi görünüyor. 

Hulu ayrıca, uygulamaya daha iyi ekran okuyucu özellikleri kazandırdığını da söylüyor. Hulu’nun UX’i üzerinden insanları sesli olarak yönlendiren ekran okuyucu, cihazınızın ayarları ile etkinleştirilebilir.

Hulu’nun Akshatha Kommalapati ve Tanya Parker bir blog yazısında, “Hulu’nun ana odağını erişilebilir bir tasarım haline getirdik ve bu yılın başlarında web platformumuzda bir ses açıklama merkezi başlattık” dedi. “Sesli açıklama merkezi, izleyicilerin sesli açıklamaları olan içeriği hızlı ve kolay bir şekilde bulmalarını sağlar. Ve değişiklikler orada bitmiyor. ” diye belirtti.

Çıkar haberlere gere Roku’nun Hulu’daki bu değişiklikleri hemen göreceğini ve önümüzdeki birkaç hafta içerisinde de Android, iOS, iPadOS ve daha fazla cihazda yayılmaya devam edeceği söyleniyor.

KATEGORİLER:

" Hulu Menüsü Daha Okunur Bir Hale Getiriliyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Hulu Menüsü Daha Okunur Bir Hale Getiriliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Hulu Menüsü Daha Okunur Bir Hale Getiriliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunu ve teknolojiye ilgisi çok olan, uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler üreten bir editörüm.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye