SON DAKİKA TEKNOLOJİ 12:51 Lg K41s Sorun Şikayet Özellikleri 15:32 Oppo A31 Sorun Şikayet Özellik 18:18 iPhone ‘unuzu satmadan önce yapmanız gerekenler 15:15 Chrome ‘da bildirmleri kapatma ve reklam engelleme 22:15 Samsung Telefon Kılıfları
SONRAKİ
Dünya Çapında Hızla Yayılan TikTok Uygulaması Facebook’u Korkutmalı mı? Dünya Çapında Hızla Yayılan TikTok Uygulaması Facebook’u Korkutmalı mı?
ÖNCEKİ
Red Dead Redemption 2 PC’ye Geliyor Red Dead Redemption 2 PC’ye Geliyor
929
344 0

Hulu Menüsü Daha Okunur Bir Hale Getiriliyor

Hulu Menüsü Daha Okunur Bir Hale Getiriliyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

6 Ekim 2019

Hulu bugün uygulama içerisindeki gezinmenin ve içeriklerin daha kolay okunmasını sağlamak için uygulamanın metin opaklığını ve arka planını ayarladığını açıkladı. Şirket, bu değişikliklerin uygulamayı kullanan kullanıcılar tarafından büyük bir olasılıkla takdir edileceğini belirtti.

2017’de yapılan renkli gradyan arka planlarına geçiş, Hulu’nun yaptığı görsel tasarımlarından biri oldu. Uygulama ayrıca vurgulanmış sözcüklere ve ekranlara da saydamlık efekti ekledi. Bu gelişmeler büyük bir fark yaratacak gibi görünüyor. 

Hulu ayrıca, uygulamaya daha iyi ekran okuyucu özellikleri kazandırdığını da söylüyor. Hulu’nun UX’i üzerinden insanları sesli olarak yönlendiren ekran okuyucu, cihazınızın ayarları ile etkinleştirilebilir.

Hulu’nun Akshatha Kommalapati ve Tanya Parker bir blog yazısında, “Hulu’nun ana odağını erişilebilir bir tasarım haline getirdik ve bu yılın başlarında web platformumuzda bir ses açıklama merkezi başlattık” dedi. “Sesli açıklama merkezi, izleyicilerin sesli açıklamaları olan içeriği hızlı ve kolay bir şekilde bulmalarını sağlar. Ve değişiklikler orada bitmiyor. ” diye belirtti.

Çıkar haberlere gere Roku’nun Hulu’daki bu değişiklikleri hemen göreceğini ve önümüzdeki birkaç hafta içerisinde de Android, iOS, iPadOS ve daha fazla cihazda yayılmaya devam edeceği söyleniyor.

Bir önceki yazımız olan Walmart’ta Kaçırılmayacak Ryzen Fırsatı başlıklı makalemizde Ryzen ve Walmart hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Steam Yakında Multiplayer Oyunlar Oynamanızı  Sağlayacak
KATEGORİLER:


" Hulu Menüsü Daha Okunur Bir Hale Getiriliyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Hulu Menüsü Daha Okunur Bir Hale Getiriliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Hulu Menüsü Daha Okunur Bir Hale Getiriliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.