SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Google Bot Nedir? Nasıl Çağırılır? Google Bot Nedir? Nasıl Çağırılır?
ÖNCEKİ
Google , Steam desteği üzerinde çalıştığını bildirdi Google , Steam desteği üzerinde çalıştığını bildirdi
2306
854 0

Iceborne ‘un Sıkıntıları Büyük Oranda Çözüldü

Iceborne ‘un Sıkıntıları Büyük Oranda Çözüldü
Yazar: Elif Aybüke Ural

18 Ocak 2020


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Geçtiğimiz günlerde Capcom’un çok satan Monster Hunter World oyununa gelen Iceborne genişleme paketinin beraberinde birçok kritik sorun ile PC platformuna geldiğini söylemiştik. Bugün Capcom Monster Hunter World için geçtiğimiz günlerde yayınlanan Iceborne genişleme paketinden dolayı kaynaklanan bir takım ciddi sorunları çözen bir güncelleme yayınladı. Iceborne genişleme paketi ilk yayınlandığında oyuna ait forumlarda oyuncular Iceborne’un teknik sıkıntılarla dolu olduğunu, akıcı oynanış sunmadığını, oyun içi performans sıkıntıları olduğunu ve hatta geçerli kayıt dosyalarının oyun tarafından okunmadığını bildirmişti. Capcom oyuncuların karşılaştığı bu sorunlar için birkaç gün evvel oyunculardan özür dileyip, güncellemenin yolda olduğunu söylemişti.

Bugün yayınlanan güncellemenin notlarına baktığımızda birkaç hatayı düzelttiğini görüyoruz. İlk olarak oyunun artık kayıt dosyalarını bozmadığını söylüyor yapımcılar. 30 Ekim’den önce alınmış oyun kayıtlarında tuş atamalarının varsayılanlara döndürüleceği yazılmış. 22 Kasım güncellemesinden sonra alınan kayıt dosyalarında bir sıkıntı olmadığı söylenmesine rağmen oyuncuların “Klavye ayarları yüklenemedi. Veriler bozuk” hatası alabilecekleri eklenmiş. Fakat bu hatanın önemli bir şey olmadığı ve görmezden gelinmesi gerektiği söylenmiş.

Oyuncuların indirmesine sunulan bu güncelleme sadece yazılımsal sorunları değil, teknik sorunları da çözüyor. Iceborne oyuncularının başına bela olan işlemci kullanımı bu güncelleme ile düşürüldü. Yeni güncelleme ile birlikte önerilen sistem gereksinimlerinde işlemciler i7 3770 3.4GHz, i3 8350 4GHz, ve AMD Ryzen 5 1500X olarak değiştirildi. Bu değişiklikle beraber Capcom bu işlemciler hariç diğer başka işlemcilerde fazla bir performans artışı beklenmemesini de söylemiş.

Yaşanılan sorunlar ve bu sorunlar yüzünden oyunculardan gelen kötü dönütlere rağmen Monster Hunter World: Iceborne genişleme paketi satış grafiğinde oldukça iyi bir performans gösteriyor. Genişleme paketinin PC platformuna gelmesiyle birlikte sadece Iceborn hem PC hem de diğer konsollarda dört milyon satmayı başarmış. Ana oyun ise çıkışından bugüne kadar 15 milyon kopya satmayı başararak en çok satan oyun markaları arasına girmeyi başardı.

İçindekiler

Monster Hunter World resmi tanıtım yazısı:

Endemik yaşamla dolu, kapsamlı bir bölge. Birbirini avlayan ve bölge savaşı veren sayısız canavar. Canlılarla dolu bir çevrenin yer aldığı yeni bir avlanma deneyimi. Yeni tarzda bir avlanma aksiyonu sunan Monster Hunter: World, devasa Monster Hunter World: Iceborne genişlemesi ile daha da büyüyor!

 

Bir önceki yazımız olan Playstation Store indirimleri sona eriyor başlıklı makalemizde Grand Theft Auto, Playstation ve Witcher hakkında bilgiler verilmektedir.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Iceborne ‘un Sıkıntıları Büyük Oranda Çözüldü konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Iceborne ‘un Sıkıntıları Büyük Oranda Çözüldü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Iceborne ‘un Sıkıntıları Büyük Oranda Çözüldü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.