İKİ ADIMLI DOĞRULAMA YAPANA EA ACCESS 1 AY ÜCRETSİZ | Technosfer

İKİ ADIMLI DOĞRULAMA YAPANA EA ACCESS 1 AY ÜCRETSİZ

İKİ ADIMLI DOĞRULAMA YAPANA EA ACCESS 1 AY ÜCRETSİZ

İAD olarak bilinen İki Adımlı Doğrulama sistemi, giriş yapmak veya şifre değiştirmek gibi kişisel bilgilerinizin yer aldığı bazı işlerim yapmak istediğinizde size eşsiz bir kod göndererek hesabınız için ikinci bir güvenlik katmanı ekler. Bu birbirinin aynı olmayan eşsiz kodlar genelde telefona mesaj, bildirim veya email olarak gönderilirken bazı oyunlar ise başlı başına bir doğrulama sistemi kullanıyor. Ayrı ayrı olsa bile her iki sistem de siz hariç başkası hesabınıza giriş yapıp ele geçirmelerinin önüne geçiyor.

Bazen her seferinde özel kod girmek sıkıcı olabilse de İki Adımlı Doğrulama sistemi gayet iyi çalışıyor ve birçok yapımcı ve yapımcı bu sistemi kullanmaya sıcak bakıyor. Şimdiler de ise hem yapım hem yayın anlamında sektör devlerinden biri olan EA, oyun severlere aylık 5 dolar karşılığında sunduğu EA Access sistemini, hesabına İki Adımlı Doğrulama ekleyen her kullanıcısına 1 aylık abonelik vereceğini söyledi.

Gayet güzel olan bu tekliften yararlanmak için yapmanız için öncelikle Origin’e giriş yapmalısınız. Ardından İki Adımlı Doğrulamayı etkinleştirmek için soldaki menüden “Security” sekmesine tıklamalısınız. Hemen ardından ekranınınız ortasında belirecek olan “Login Verification” seçeneğini “Turn On” diyerek aktif hale getirin. Yapmanız gereken son adım ise kodu almak için bir email ya da telefon numarası girmek.

Son olarak, bu fırsattan Ekim’in sonuna dek yararlanabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Elif Aybüke Ural
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları