SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Elon Musk’tan İnsan Beynine Çip Projesi! Elon Musk’tan İnsan Beynine Çip Projesi!
ÖNCEKİ
Yazın Online Alışveriş Sınırları Zorlanıyor! Yazın Online Alışveriş Sınırları Zorlanıyor!
2854
1057 0

IMEI Kayıt Ücretlerine Zam Geldi!

IMEI Kayıt Ücretlerine Zam Geldi!
Yazar: Utku Can Barut

20 Temmuz 2019

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz mayıs ayında yurt dışından getirilen cihazların IMEI kaydı ile ilgili yasal düzenlemeler yapılmıştı. Bu düzenlemeye ek olarak dün Resmi Gazete’de yayınlanan yeni yasa ile kayıt ücretlerine yeniden zam geldi.

Geçtiğimiz yıl kasım ayında çıkarılan yasa ile yurt dışından getirilen cihazların kayıt ücretli 150 liradan 500 liraya çıkarılmıştı. Bunun üzerine 15 Mayıs 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan yeni kararlar ile 2 yılda bir olan yurt dışından getirilen telefonu kayıt etme hakkı 3 yılda bire çıkarılmış ve cihazın kaydedildiği pasaport sahibi hariç, farklı birine ait telefon hattı ile kullanımını sınırlandırmıştı.

Yeni yapılan düzenlemeyle artık gelen cihazların kayıt ücreti 500 liradan 1500 liraya çıkarılmış oldu. Bu durum özellikle yurt dışından ucuza Apple marka cihazlar getirmek isteyen kullanıcıların önüne geçmiş durumda. Android işletim sistemli bir cihaz almak isteyenler ise yine çeşitli yollara başvurabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Yazın Online Alışveriş Sınırları Zorlanıyor! başlıklı makalemizde 2019 moda, alışveriş ve e ticaret hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  4K Google Pixelbook Go’u Artık Piyasada

" IMEI Kayıt Ücretlerine Zam Geldi! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere IMEI Kayıt Ücretlerine Zam Geldi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda IMEI Kayıt Ücretlerine Zam Geldi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Utku Can Barut Hakkında:

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.