SON DAKİKA TEKNOLOJİ 21:21 PlayStation 5 Hayallerinizi Süsleyen Formatta Gelebilir 19:19 Samsung Bir Milyon Galaxy Folds satamadığını belirtti 12:12 iPhone Sahibi Olmak Artık Daha Kolay 23:08 ASUS TUF GAMİNG K7 Sorun, Şikayet Özellik 21:30 Apple iPhone 11 Pro Konum Ayarlarını Geçersiz Kılabilir
SONRAKİ
En Düşük Fiyata Samsung 970 Evo 2TB Sahibi Olun En Düşük Fiyata Samsung 970 Evo 2TB Sahibi Olun
ÖNCEKİ
Artık Mobil Uygulama Yazmak için Programcı olmanıza Gerek Yok Artık Mobil Uygulama Yazmak için Programcı olmanıza Gerek Yok
1358
503 0

Instagram Artık Yorumları Kontrol Etmenize Olanak Sağlayacak

Instagram Artık Yorumları Kontrol Etmenize Olanak Sağlayacak
Yazar: Elif Aybüke Ural

4 Ekim 2019

Sosyal medyada sarkıntılık yapan birini engellemek çevri miçi istismarın önüne geçemiyor. Hatta bu duruma bazen insanları onlara sarkıntılık yapanlarla yüz yüze getirecek duruma kadar getirebiliyor.

Instagram’ın kurucusu olan Adam Mosseri, sosyal medyada bu sarkıntılıklara maruz kalan gençlerle konuşarak bu kanıya vardığını söyledi. Gençler, Mosseri ve diğer Instagram geliştiricilerine bu platform üzerinde sarkıntılık yapan kullanıcıları neden engellemediklerinin iki nedeni olduğunu söyledi. Bunlardan birincisi, kullanıcıların bu sarkıntılık kişileri engellediğinde farkına varmaları durumunda işlerin daha da kızışacağından korkmaları ve bunun sonucu Instagram’dan ve başka platformlardan rahatsız etmelerinden korkmalarıdır.

Bir diğer neden ise, bu kişileri engellediğinizde kendinizi bu kişilere karşı görünmez kılarken aynı zamanda siz de u kişileri takip etme özelliğini kaybedersiniz. Bu saldırılara karşı savunmasız kalmamak için bu kişilerin bir sonraki hamlesinin ne olacağını kestirmeniz gerekmektedir.

Instagram, “Kısıtlama” özelliğini kullanarak sosyal istismar durumuna daha titiz bir yaklaşım sergilemeyi düşünüyor. Eğer birisi  fotoğraflarınıza kötü yorumlar yaparak ya da saldırgan mesajlar göndererek sizi rahatsız ederse size o kişinin hareketlerini kısıtlamanıza imkan veriyor. Bu kişi veya kişileri engellediğinizde gönderilerinize sizin onayınız olmadan yorum yapamayacaklar, yapılan yorumları siz yayınlayana kadar sadece siz ve yorum sahibi görebilecek.

Kısıtlanmış kullanıcıdan gelen mesajlar ayrı bir gelen kutusunda tutulacak ve okuyup okumamak tamamen kullanıcının isteğine bağlı kalacak. Okumanız durumunda bile mesajı gönderen sarkıntı kişi veya kişilere okundu bilgisi gitmeyecek.

" Instagram Artık Yorumları Kontrol Etmenize Olanak Sağlayacak konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Instagram Artık Yorumları Kontrol Etmenize Olanak Sağlayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Instagram Artık Yorumları Kontrol Etmenize Olanak Sağlayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye