SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
En Düşük Fiyata Samsung 970 Evo 2TB Sahibi Olun En Düşük Fiyata Samsung 970 Evo 2TB Sahibi Olun
ÖNCEKİ
Artık Mobil Uygulama Yazmak için Programcı olmanıza Gerek Yok Artık Mobil Uygulama Yazmak için Programcı olmanıza Gerek Yok
1949
722 0

Instagram Artık Yorumları Kontrol Etmenize Olanak Sağlayacak

Instagram Artık Yorumları Kontrol Etmenize Olanak Sağlayacak
Yazar: Elif Aybüke Ural

4 Ekim 2019

Sosyal medyada sarkıntılık yapan birini engellemek çevri miçi istismarın önüne geçemiyor. Hatta bu duruma bazen insanları onlara sarkıntılık yapanlarla yüz yüze getirecek duruma kadar getirebiliyor.

Instagram’ın kurucusu olan Adam Mosseri, sosyal medyada bu sarkıntılıklara maruz kalan gençlerle konuşarak bu kanıya vardığını söyledi. Gençler, Mosseri ve diğer Instagram geliştiricilerine bu platform üzerinde sarkıntılık yapan kullanıcıları neden engellemediklerinin iki nedeni olduğunu söyledi. Bunlardan birincisi, kullanıcıların bu sarkıntılık kişileri engellediğinde farkına varmaları durumunda işlerin daha da kızışacağından korkmaları ve bunun sonucu Instagram’dan ve başka platformlardan rahatsız etmelerinden korkmalarıdır.

Bir diğer neden ise, bu kişileri engellediğinizde kendinizi bu kişilere karşı görünmez kılarken aynı zamanda siz de u kişileri takip etme özelliğini kaybedersiniz. Bu saldırılara karşı savunmasız kalmamak için bu kişilerin bir sonraki hamlesinin ne olacağını kestirmeniz gerekmektedir.

Instagram, “Kısıtlama” özelliğini kullanarak sosyal istismar durumuna daha titiz bir yaklaşım sergilemeyi düşünüyor. Eğer birisi  fotoğraflarınıza kötü yorumlar yaparak ya da saldırgan mesajlar göndererek sizi rahatsız ederse size o kişinin hareketlerini kısıtlamanıza imkan veriyor. Bu kişi veya kişileri engellediğinizde gönderilerinize sizin onayınız olmadan yorum yapamayacaklar, yapılan yorumları siz yayınlayana kadar sadece siz ve yorum sahibi görebilecek.

Kısıtlanmış kullanıcıdan gelen mesajlar ayrı bir gelen kutusunda tutulacak ve okuyup okumamak tamamen kullanıcının isteğine bağlı kalacak. Okumanız durumunda bile mesajı gönderen sarkıntı kişi veya kişilere okundu bilgisi gitmeyecek.

Bir önceki yazımız olan Meizu Note 9 Özellikleri Sorun Şikayet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKU  Google, Stadia Geliştircisine Typhoon'u Ekliyor

" Instagram Artık Yorumları Kontrol Etmenize Olanak Sağlayacak konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Instagram Artık Yorumları Kontrol Etmenize Olanak Sağlayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Instagram Artık Yorumları Kontrol Etmenize Olanak Sağlayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.