SON DAKİKA TEKNOLOJİ 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir? 21:43 Samsung Galaxy M30s Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 19:12 Samsung Galaxy A51 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri
SONRAKİ
Fitbit Coach veya Fitbit Premium nasıl iptal edilir Fitbit Coach veya Fitbit Premium nasıl iptal edilir
ÖNCEKİ
Çin ’in akıllı telefon devlerinin birleştiriyor Çin ’in akıllı telefon devlerinin birleştiriyor
1723
638 0

Instagram yakın arkadaşları nasıl eklenir

Instagram yakın arkadaşları nasıl eklenir
Yazar: Elif Aybüke Ural

7 Şubat 2020

Instagram ‘ın kullanılmaya başlandığı ilk birkaç yılda, hikayeleri insanlardan gizlemek tam bir acıydı. Tek bir hikayenin ayarlarına girmeniz ve gizlemek için takipçileri seçmeniz gerekiyordu. Ardından, bu takipçilerin bir sonraki hikayeyi görmelerine izin vermek istiyorsanız, o hikayenin ayarlarına gitmeniz ve engeli geri kaldırmanız gerekiyordu.

Ancak 2018’de Instagram, sınırlı bir grupla içerik paylaşmayı çok daha kolay hale getiren yakın arkadaş özelliğini başlattı. Yakın bir arkadaş listesi oluşturduktan sonra, hikayeleri yalnızca bu listeyle paylaşma seçeneğiniz olur.

Instagram ’ın yeni yardımcı uygulaması Threads, özellikle yakın arkadaşlarınıza mesaj göndermek için tasarlanmıştır. Yakın arkadaşlarınızdan biri size mesaj gönderdiğinde, mesajı Instagram yerine Threads’e düşer.

Threads, Instagram üzerinden erişemediğiniz bazı düzgün özelliklere sahiptir. Kamera kısa yollarıyla yakın arkadaşlarınıza hemen fotoğraf gönderebilir ve herkesin ne yaptığınızı bilmesini sağlamak için emoji durumları ayarlayabilirsiniz. Otomatik Durum özelliği konumunuzu ve pil düzeyinizi temel alarak sizin için durumunuzu da ayarlayabilir.

Yakın arkadaş listenize nasıl kişi ekleyeceğinizi bilmiyorsanız, nasıl başlayacağınızı göstereceğiz. Bunu Instagram veya Threads aracılığıyla yapabilirsiniz.

Instagram uygulamasında yakın arkadaş ekleme

 • Android veya iOS için Instagram uygulamasını açın.
 • Sağ alt köşedeki avatarınıza dokunun.
 • Buradan, profilinizin üst kısmındaki kullanıcı adınızı tıklayabilir ve “Arkadaşları Kapat” a (iOS için) veya sağ üstteki menü düğmesine tıklayıp “Arkadaşları Kapat” a (iOS veya Android için) dokunabilirsiniz.
 • Henüz yakın arkadaş listeniz yoksa, “Başlayın” düğmesiyle bir ekran görürsünüz. Başlayın sekmesine dokunun. Bu, kişilerin listenizi başlatmaları için bir öneri listesine ve nasıl çalıştığına ilişkin bilgi bağlantısı sağlar. İlk listenizi seçtiğinizde, “Liste Oluştur” a tıklayın.
 • Şimdi, “Arkadaşlarınızı Kapat” ı seçtiğinizde, mevcut yakın arkadaş listenizi görürsünüz. Sağ üstteki Ekle’ye dokunun. Eklemek istediğiniz arkadaşınızı arayın ve adlarının yanındaki Ekle düğmesine basın.
OKU  Instagram, ABD’de Gizli Beğeni Özelliğini Önümüzdeki Hafta Test Edecek

Threads uygulamasına yakın arkadaşlar nasıl eklenir

 • İsterseniz Threads uygulamasına yakın arkadaşlar ekleyebilirsiniz. Başlamak için Threads’i açın ve doğru hesaba giriş yaptığınızdan emin olun.
 • Ana ekranın sol üst köşesindeki Menü düğmesine dokunun.
 • Listenin üst kısmındaki “Yakın Arkadaşları Seç” e dokunun.
 • Mevcut yakın arkadaş listenizi göreceksiniz. Yeni bir liste başlatıyorsanız, Konular’da üç veya daha fazla arkadaş seçmelisiniz. Eklemek istediğiniz arkadaşınızı bulmak için üstteki arama çubuğunu kullanın ve adlarının yanındaki boş daireye dokunun.

Bir önceki yazımız olan Instagram Dünyasına Genel Bir Bakış (1) başlıklı makalemizde facebook, Filtre ve instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

" Instagram yakın arkadaşları nasıl eklenir konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Instagram yakın arkadaşları nasıl eklenir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Instagram yakın arkadaşları nasıl eklenir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.