SON DAKİKA TEKNOLOJİ 20:03 MSI Creator X299 Anakart Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 19:49 MSI Creator TRX40 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 14:00 Xiaomi Mi 10 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:50 LG K61 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:43 LG K51S Sorun Şikayet ve Teknik Özellikleri
SONRAKİ
Fitbit Coach veya Fitbit Premium nasıl iptal edilir Fitbit Coach veya Fitbit Premium nasıl iptal edilir
ÖNCEKİ
Çin ’in akıllı telefon devlerinin birleştiriyor Çin ’in akıllı telefon devlerinin birleştiriyor
1601
593 0

Instagram yakın arkadaşları nasıl eklenir

Instagram yakın arkadaşları nasıl eklenir
Yazar: Elif Aybüke Ural

7 Şubat 2020

Instagram ‘ın kullanılmaya başlandığı ilk birkaç yılda, hikayeleri insanlardan gizlemek tam bir acıydı. Tek bir hikayenin ayarlarına girmeniz ve gizlemek için takipçileri seçmeniz gerekiyordu. Ardından, bu takipçilerin bir sonraki hikayeyi görmelerine izin vermek istiyorsanız, o hikayenin ayarlarına gitmeniz ve engeli geri kaldırmanız gerekiyordu.

Ancak 2018’de Instagram, sınırlı bir grupla içerik paylaşmayı çok daha kolay hale getiren yakın arkadaş özelliğini başlattı. Yakın bir arkadaş listesi oluşturduktan sonra, hikayeleri yalnızca bu listeyle paylaşma seçeneğiniz olur.

Instagram ’ın yeni yardımcı uygulaması Threads, özellikle yakın arkadaşlarınıza mesaj göndermek için tasarlanmıştır. Yakın arkadaşlarınızdan biri size mesaj gönderdiğinde, mesajı Instagram yerine Threads’e düşer.

Threads, Instagram üzerinden erişemediğiniz bazı düzgün özelliklere sahiptir. Kamera kısa yollarıyla yakın arkadaşlarınıza hemen fotoğraf gönderebilir ve herkesin ne yaptığınızı bilmesini sağlamak için emoji durumları ayarlayabilirsiniz. Otomatik Durum özelliği konumunuzu ve pil düzeyinizi temel alarak sizin için durumunuzu da ayarlayabilir.

Yakın arkadaş listenize nasıl kişi ekleyeceğinizi bilmiyorsanız, nasıl başlayacağınızı göstereceğiz. Bunu Instagram veya Threads aracılığıyla yapabilirsiniz.

Instagram uygulamasında yakın arkadaş ekleme

 • Android veya iOS için Instagram uygulamasını açın.
 • Sağ alt köşedeki avatarınıza dokunun.
 • Buradan, profilinizin üst kısmındaki kullanıcı adınızı tıklayabilir ve “Arkadaşları Kapat” a (iOS için) veya sağ üstteki menü düğmesine tıklayıp “Arkadaşları Kapat” a (iOS veya Android için) dokunabilirsiniz.
 • Henüz yakın arkadaş listeniz yoksa, “Başlayın” düğmesiyle bir ekran görürsünüz. Başlayın sekmesine dokunun. Bu, kişilerin listenizi başlatmaları için bir öneri listesine ve nasıl çalıştığına ilişkin bilgi bağlantısı sağlar. İlk listenizi seçtiğinizde, “Liste Oluştur” a tıklayın.
 • Şimdi, “Arkadaşlarınızı Kapat” ı seçtiğinizde, mevcut yakın arkadaş listenizi görürsünüz. Sağ üstteki Ekle’ye dokunun. Eklemek istediğiniz arkadaşınızı arayın ve adlarının yanındaki Ekle düğmesine basın.
OKU  Nvidia'nın Bulut Tabanlı Oyun Platformuna Daha Kullanıcı Dostu bir Tasarım Geldi

Threads uygulamasına yakın arkadaşlar nasıl eklenir

 • İsterseniz Threads uygulamasına yakın arkadaşlar ekleyebilirsiniz. Başlamak için Threads’i açın ve doğru hesaba giriş yaptığınızdan emin olun.
 • Ana ekranın sol üst köşesindeki Menü düğmesine dokunun.
 • Listenin üst kısmındaki “Yakın Arkadaşları Seç” e dokunun.
 • Mevcut yakın arkadaş listenizi göreceksiniz. Yeni bir liste başlatıyorsanız, Konular’da üç veya daha fazla arkadaş seçmelisiniz. Eklemek istediğiniz arkadaşınızı bulmak için üstteki arama çubuğunu kullanın ve adlarının yanındaki boş daireye dokunun.

Bir önceki yazımız olan Instagram Dünyasına Genel Bir Bakış (1) başlıklı makalemizde facebook, Filtre ve instagram hakkında bilgiler verilmektedir." Instagram yakın arkadaşları nasıl eklenir konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Instagram yakın arkadaşları nasıl eklenir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Instagram yakın arkadaşları nasıl eklenir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.