SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Google Fiber Gigabit Planını Müşterilere Sunuyor Google Fiber Gigabit Planını Müşterilere Sunuyor
ÖNCEKİ
Galaxy ve Note’un 2020’de Piyasaya Sürülmesi Bekleniyor Galaxy ve Note’un 2020’de Piyasaya Sürülmesi Bekleniyor
4801
1778 0

Instagram Yeni Üyelerden Doğum Tarihini Belirtmelerini İstiyor

Instagram Yeni Üyelerden Doğum Tarihini Belirtmelerini İstiyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

6 Aralık 2019


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Instagram yeni aldığı karar doğrultusunda, yeni üyelerden hesap oluştururken yaşlarını belirtmelerini istiyor. Instagramda hesap oluşturmak ve fotoğraf paylaşmak için kullanıcıların en az 13 yaşında olması gerekiyor. Reuters haber ajansının bildirdiğine göre, doğum tarihinin istenmesi, şirketin çocuklara yaş sınırlaması olan ürünler için reklam hedeflemekten kaçınmasına yardımcı olacak. Ancak Instagram, reklamın değişimin arkasında olmadığını belirtti.

Instagram, hesap oluşturabilmek için herkesin en az 13 yaşında olmasını şart koşar. 13 yaşından küçük kişileri temsil eden hesaplarda, biyografi açıklamasında hesabın bir ebeveyn veya vasi tarafından yönetildiği net olarak belirtilmelidir.

Bir blog yazısında, “Bu bilgileri sormak, reşit olmayan kişilerin Instagram’a katılmalarını önlemeye yardımcı olacak. Gençleri daha güvenli tutmamıza ve genel olarak yaşlarına uygun yaşamalarına yardımcı olmamıza yardımcı olacak” dedi.

Instagram “Bizimle paylaştığınız doğum günü bilgilerini, hesap kontrolleri hakkında eğitim ve gençlere önerilen gizlilik ayarları gibi daha özel deneyimler oluşturmak için kullanacağız” açıklamasında bulundu. Bu bilgiler Instagram’ın kumar, alkol ve doğum kontrolü için çocuklara yönelik reklam gösterimlerinin yetişkin odaklı reklamları durdurmasına yardımcı olacak. Ancak şirket, önümüzdeki haftalarda genç üyelerin daha fazla mahremiyet ortamını devreye sokmaya teşvik edeceğini söyledi.

Eski Üyelere Müdahale Edilmeyecek

Reuters, şu anda, mevcut üyelerden yaşlarını girmesinin istenmeyeceğini, çünkü Instagram’ın sormak için çok müdahaleci olup olmayacağından emin olmadığını söyledi.

Planı eleştiren çocuk koruma yardım kuruluşu NSPCC, “Kullanıcılardan doğrulanamayan bir doğum tarihi vermelerini istemek, çocukları zararlı veya yaşa uygun olmayan içerikten korumak için pratikte hiçbir şey yapmaz’’ dedi.

Facebook, “Herkesin gerçek yaşlarını paylaşmayacağını anlıyoruz. Çevrimiçi hizmetleri kullanan insanların yaşını en iyi şekilde toplamak ve doğrulamak, tüm endüstrinin araştırdığı bir şeydir. Bunu bulmak için endüstri ve hükümetlerle çalışmaya devam etmeyi taahhüt ediyoruz ” açıklamasında bulundu.

Instagram – ana şirketi Facebook ile birlikte – uzun süredir kullanıcıların 13 yaş ve üstü olması gerektiğini söyleyen kuralları uygulamadaki başarısızlığı nedeniyle ateş altında.

Milyonlarca reşit olmayan çocuğun her iki platformda olduğu düşünülüyor. Instagram, çocuk koruma girişimi olarak doğum tarihini talep eden bu yeni politikayı resmederken, genç kullanıcıların doğum günleriyle ilgili gerçekleri söylediklerini doğrulayamıyor.

Bir önceki yazımız olan Google Fiber Gigabit Planını Müşterilere Sunuyor başlıklı makalemizde Fiber, google ve hızlı hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Snapchat, Siyasi Reklamları Kontrol Edeceğini Söyledi

" Instagram Yeni Üyelerden Doğum Tarihini Belirtmelerini İstiyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Instagram Yeni Üyelerden Doğum Tarihini Belirtmelerini İstiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Instagram Yeni Üyelerden Doğum Tarihini Belirtmelerini İstiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.