Instagram'daki Takip Sekmesinin Kaldırılmasına Yönelik Çalışmalar Başladı | Technosfer

Instagram’daki Takip Sekmesinin Kaldırılmasına Yönelik Çalışmalar Başladı

08.10.2019
A+
A-
Instagram’daki Takip Sekmesinin Kaldırılmasına Yönelik Çalışmalar Başladı

Instagram yer alan takip sekmesi, arkadaşlarınızın takip ettiği sayfalara ya da beğendiği gönderilere bakarak kullanıcıların beğeneceğini düşündüğü sayfaları öneri olarak karşınıza çıkmasına olanak sağlıyor. Fakat şirket kullanıcılar farkına varmadan yavaş yavaş bu sekmeyi ortadan kaldırıyor. Bu işlem yürürlüğe tamamen girdikten sonra ise takip sekmesi Instagram’dan tamamen kalkacak.

Peki takip sekmesi neden kaldırılıyor? Vishal Shah’ın yaptığı açıklamaya göre bu sekmenin kalkma sebebinin kullanıcıların Instagram üzerinden paylaşım yaptıklarında bazı kullanıcıların bu yaptığı paylaşımların takip sekmesinde görüldüğünden haberleri olmadığını ve gönderilerini takip sekmesinde gördüklerinde şaşırıp bu durumdan rahatsız olduklarını dile getirmelerinden dolayı  sekmenin yakın zamanda kaldıracağı yönünde oldu.

Instagram’da yapılacak bu değişiklik bazı kullanıcılar tarafından saçma bulunsa da bazı kullanıcılardan destek gördü. Kullanıcılardan bazıları Instagram’da bulunan bu özellik yüzünden birçok kez tartışmaya girdiklerini hatta bazı partnerlerin ayrılmasına bile yol açtığını söyledi.

Instagram ekibi bu sıkıntıya yakın bir zamanda çözüm bulacağını ve kullanıcılarının memnun olmaları için çalışmalar yapmaya devam edeceğini söyledi.

ETİKETLER: ,
Elif Aybüke Ural
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları