iPhone 11 İşlemcisi Üretilmeye Başladı | Technosfer

iPhone 11’lere Güç Verecek İşlemci Üretilmeye Başladı !

iPhone 11’lere Güç Verecek İşlemci Üretilmeye Başladı !

Apple’ın yeni tanıtacak olduğu iPhone 11 serisine güç vermesi beklenen A13 işlemcisinin üretimi başladı. Son tanıttığı iPhone XS serisine güç veren A12 Bionic işlemcisi gerçekten çıtayı çok yukarı taşımıştı ve 7nm üretim süreciyle üretilen bu işlemcinin üzerine neler koyulacağı gerçekten merak ediliyor. Yeni iPhonelar olacak olan iPhone 11 serisinin tasarım detayları son hızla sızdırılmaya devam ediliyor ve tasarım belirginleşmeye başladı diyebiliriz artık.

Üretim sürecinin 5nm veya 7nm olması bekleniyor . Ayrıca bu işlemci ile beraber özellikle yapay zeka kısmında çok büyük gelişmeler bekleniyor, performans kısmında da her zaman ki gibi büyük bir artış yaşanacaktır. Apple’ın tedarikçisi ise Tayvanlı TSMC olacağı belirtiliyor tekrar.

Bloomberg tarafından yeni yayınlanan raporda TSMC’nin Apple A13 işlemcisinin ön sürümünü yani deneme sürümünü üretmeye başladı. Her şeyin sorunsuz bir şekilde sürmesi halinde Mayıs ayının sonunda seri üretime geçilecek. Eylül ayında da her sene olduğu gibi Apple, yeni iPhone’larını tanıtacak.

EUV (Extreme Ultraviolet) tabanlı Apple A13’ün daha iyi bir performansın yanı sıra daha uzun bir pil ömrü sunması bekleniyor. Bu sene de tekrar iPhone 11, iPhone 11 Max ve iPhone XE olmak üzere 3 model tanıtması tahminler arasında.

Sizin yeni iPhonelarda en çok olmasını istediğiniz özellikler nelerdir? Yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Mert Büyük
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi Makina Mühendisliği öğrencisi Mert, tam bir Apple hayranı. Teknolojiyi yakından takip eden Mert, technosfer.com.tr'de okuyucular için güncel haberler üretiyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları