iPhone'unuzun Şarjını Arttıran Bilinmeyen Özellik ! | Technosfer

iPhone’unuzun Şarjını Arttıran Bilinmeyen Özellik !

iPhone’unuzun Şarjını Arttıran Bilinmeyen Özellik !

iPhone’ların ayarlar kısmında birçoğumuzun bilmediği fakat şarj ömrünü ciddi anlamda pozitif yönde etkileyen bir seçenek mekanizması bulunuyor. Detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Telefonlar akıllandıkça hayatımızın her alanını kapsama miktarı da artıyor. Önceden sadece telefonlaşma ve mesajlaşma olarak kullandığımız telefonları , şimdi son model arabamızın içerisindeki klimayı çalıştırmak gibi son derece teknolojik işlemlerde kullanabiliyoruz. Akıllı telefonlarımızı kullanım miktarı arttıkça şarj süresi de bununla beraber maalesef azalıyor ve şarj süresini uzatmak için bir miktar farklı işlemlere de ihtiyaç duyabiliyoruz. iPhone’larda şarj süresini uzatmak için etkili yöntemlerden birini anlatacağız.

İlk olarak cihazınızın “Ayarlar” bölümüne girin. Sonrasında alt menüde “Genel” seçeneğine tıklayın. Bu ekranda “Arka Planda Uygulama Yenile” gibi bir seçenek karşımıza çıkıyor. Bu kısım , batarya sürenizi önemli miktarda arttırabileceğiniz kısım .

Bu alana girdikten sonra tüm uygulamalarınızı sırayla görebiliyorsunuz. Dikkat etmeniz gereken bölüm ise menüde bulunan “Arka Planda Uygulama Yenile” alanı. Buradan sadece Wi-Fi , Wi-Fi ve hücresel veri veya tamamen kapatma gibi bir seçenek bulunuyor.

Bu alanda tamamen kapatmayı seçerek pil ömrünüzü arttırmak son derece mümkün. iPhone , biraz kapalı bir sistem olduğundan dolayı Android kadar bu konuda alternatifler sunamıyor fakat böyle küçük detaylarla şarj ömrünü arttırarak bu kısımdaki negatif düşüncelerimizi biraz daha ertelememiz olanak hale geliyor.

 

 

Mert Büyük
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi Makina Mühendisliği öğrencisi Mert, tam bir Apple hayranı. Teknolojiyi yakından takip eden Mert, technosfer.com.tr'de okuyucular için güncel haberler üretiyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları