SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Twitter Hesapları Kapattırıyor Twitter Hesapları Kapattırıyor
ÖNCEKİ
Dell G3 15 3590 özel indirimiyle Teknosa’da Dell G3 15 3590 özel indirimiyle Teknosa’da
2665
987 0

Jony Ive, Apple’dan Ayrıldı

Jony Ive, Apple’dan Ayrıldı
Yazar: Elif Aybüke Ural

29 Kasım 2019

Ünlü tasarımcı Jony Ive, Cupertino’daki zamanının sona erdiğinin bir işareti olarak Apple’ın Liderlik sayfasından ayrıldı. 1992’de Apple’a katıldı ve 1996’dan itibaren tasarım ekibine liderlik etti. Jony, Apple’daki son günleri her zaman bir gizemdi. Ayrıldığını bildiren basın bülteninin yalnızca “bu yılın ilerleyen saatlerinde” olacağını söyledi.

Apple, tasarımcının uzun zamandır arkadaşı ve işbirlikçisi Marc Newson ile işbirliği içinde başlattığı Ive’nin yeni tasarım şirketi LoveFrom’un müşterisi olacak. Apple CEO’su Tim Cook, o sırada “Apple, Jony’nin yeteneklerinden, özel projeler üzerinde doğrudan ve birlikte çalıştığı parlak ve tutkulu tasarım ekibinin devam eden çalışmaları sayesinde faydalanmaya devam edecek” dedi. Yazılım ve donanım tasarımı artık COO Jeff Williams’ın sorumluluğundadır.

Şimdi tüm gözler LoveFrom’da olacak. Ive ve Newson’ın Apple Watch, bir elmas yüzük ve bir Noel ağacı içeren uzun bir işbirliği geçmişi var. Kim bilir, herhangi bir şansla, belki de sonunda efsanevi bir “Apple otomobil” tasarımının nasıl olacağını göreceğiz?

 

Bir önceki yazımız olan Dell G3 15 3590 özel indirimiyle Teknosa'da başlıklı makalemizde alienware, command center ve dell hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Sandmarc 'ın Birinci Sınıf Lensleri Artık iPhone 11’e Uyuyor

" Jony Ive, Apple’dan Ayrıldı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Jony Ive, Apple’dan Ayrıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Jony Ive, Apple’dan Ayrıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.