SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Microsoft Yeni Edge Tarayıcı Logosunu Açıkladı Microsoft Yeni Edge Tarayıcı Logosunu Açıkladı
ÖNCEKİ
Huawei’den Sonunda İyi Haberler Geldi Huawei’den Sonunda İyi Haberler Geldi
3764
1394 0

Kayıp İnsanları Bulmak İçin Polis Drone’ları Kuruldu

Kayıp İnsanları Bulmak İçin Polis Drone’ları Kuruldu
Yazar: Elif Aybüke Ural

4 Kasım 2019

İskoçya, kayıp ve savunmasız kişilerin aranmasına yardımcı olmak için yeni bir hava uçağı sistemi kurduklarını açıkladı.

Uzaktan kumandalı uçak sistemi (RPAS) insanların nerede olduğunu bulmak için insanların göremeyeceği yerleri, şeyleri görebilir. Bir noktadan 150 metreye kadar uzakta  aradığı birini bulmak için gelişmiş kameralar ve bilgisayar ağlarını kullanıyor.

Tanıma yazılımı bir telefonda çalışacak kadar küçük. Sistem, İskoçya’nın, çok uluslu Thales teknolojisini ve İskoçya Batı Üniversitesi’ni (UWS) içeren işbirliğinin bir sonucudur. Ortaklığın eşleştiricisi, İskoçya’nın kar amacı gütmeyen sekiz yenilik merkezinden biri olan CENSIS’dir. CENSIS, özel sektör ile kamu sektörünü algılama, görüntüleme ve Nesnelerin İnterneti olarak adlandırılan gelişmelerden yararlanmak için bir araya getiriyor.

UWS’deki Bilgisayar, Mühendislik ve Fiziksel Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Carl Schaschke, 150 metreye kadar mesafedeki birini görebileceğini söyledi. Yapay zeka terimi, Terminator benzeri düşünme robotlarının görüntülerini çağrıştırıyor olabilir. Ekip, farklı kıyafetler, pozisyonlar ve durumlarda yüzlerce saat polis memuru görüntüleri kullanarak çalıştı.

Bu tür bir teknoloji kaçınılmaz olarak gizlilik ve medeni özgürlüklerle ilgili soruları gündeme getirmektedir, ancak Insp Whyte bunun casus drone olmadığı konusunda kararlı. Dört rotoru çok fazla ses çıkardığı için insanlar dronların yaklaştıklarını anlayabilecekler. Kaybolduysanız ve yardıma ihtiyacınız varsa bu sesi duymak sizi rahatlatacak.

Bir önceki yazımız olan MSI GeForce GTX 1660 Super Gaming X Yazılı İnceleme başlıklı makalemizde fps değeri, gtx 1660 super gaming x ve inceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Çin ’in akıllı telefon devlerinin birleştiriyor

" Kayıp İnsanları Bulmak İçin Polis Drone’ları Kuruldu konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Kayıp İnsanları Bulmak İçin Polis Drone’ları Kuruldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Kayıp İnsanları Bulmak İçin Polis Drone’ları Kuruldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.