SON DAKİKA TEKNOLOJİ 14:14 Audi İkinci Elektrikli Arabası E-Tron Sportback’i Duyurdu 14:27 Su Geçirmeyen Oyuncu Klavyesi; Asus TUF Gaming K7 13:30 HUAWEI’nin Türkiye’de Çekilen İlk Akıllı Saat Reklam Filmi Yayında 18:18 Samsung, Telefonlar için  Yeni Kamera Modları Kullanacak 14:54 Apple Elektronik Sigara İçme Uygulamalarını Mağazasından Kaldırdı
SONRAKİ
Microsoft Yeni Edge Tarayıcı Logosunu Açıkladı Microsoft Yeni Edge Tarayıcı Logosunu Açıkladı
ÖNCEKİ
Huawei’den Sonunda İyi Haberler Geldi Huawei’den Sonunda İyi Haberler Geldi
3092
1145 0

Kayıp İnsanları Bulmak İçin Polis Drone’ları Kuruldu

Kayıp İnsanları Bulmak İçin Polis Drone’ları Kuruldu
Yazar: Elif Aybüke Ural

4 Kasım 2019

İskoçya, kayıp ve savunmasız kişilerin aranmasına yardımcı olmak için yeni bir hava uçağı sistemi kurduklarını açıkladı.

Uzaktan kumandalı uçak sistemi (RPAS) insanların nerede olduğunu bulmak için insanların göremeyeceği yerleri, şeyleri görebilir. Bir noktadan 150 metreye kadar uzakta  aradığı birini bulmak için gelişmiş kameralar ve bilgisayar ağlarını kullanıyor.

Tanıma yazılımı bir telefonda çalışacak kadar küçük. Sistem, İskoçya’nın, çok uluslu Thales teknolojisini ve İskoçya Batı Üniversitesi’ni (UWS) içeren işbirliğinin bir sonucudur. Ortaklığın eşleştiricisi, İskoçya’nın kar amacı gütmeyen sekiz yenilik merkezinden biri olan CENSIS’dir. CENSIS, özel sektör ile kamu sektörünü algılama, görüntüleme ve Nesnelerin İnterneti olarak adlandırılan gelişmelerden yararlanmak için bir araya getiriyor.

UWS’deki Bilgisayar, Mühendislik ve Fiziksel Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Carl Schaschke, 150 metreye kadar mesafedeki birini görebileceğini söyledi. Yapay zeka terimi, Terminator benzeri düşünme robotlarının görüntülerini çağrıştırıyor olabilir. Ekip, farklı kıyafetler, pozisyonlar ve durumlarda yüzlerce saat polis memuru görüntüleri kullanarak çalıştı.

Bu tür bir teknoloji kaçınılmaz olarak gizlilik ve medeni özgürlüklerle ilgili soruları gündeme getirmektedir, ancak Insp Whyte bunun casus drone olmadığı konusunda kararlı. Dört rotoru çok fazla ses çıkardığı için insanlar dronların yaklaştıklarını anlayabilecekler. Kaybolduysanız ve yardıma ihtiyacınız varsa bu sesi duymak sizi rahatlatacak.

" Kayıp İnsanları Bulmak İçin Polis Drone’ları Kuruldu konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Kayıp İnsanları Bulmak İçin Polis Drone’ları Kuruldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Kayıp İnsanları Bulmak İçin Polis Drone’ları Kuruldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunu ve teknolojiye ilgisi çok olan, uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler üreten bir editörüm.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye