SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Google’da Hızlı İndex Alma Teknikleri Nelerdir Google’da Hızlı İndex Alma Teknikleri Nelerdir
ÖNCEKİ
Xena bu hafta Richard Cobbett’ın konuğu oldu Xena  bu hafta Richard Cobbett’ın konuğu oldu
2865
1061 0

Koronavirüsü yüzünden çalışanların seyahatleri kısıtlanıyor

Koronavirüsü yüzünden çalışanların seyahatleri kısıtlanıyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

28 Ocak 2020


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Facebook ve oyun donanım üreticisi Razer, devam eden koronavirüsü salgını sırasında Çin’e seyahat etmeyi kısıtlamaya başlayan ilk ABD teknoloji şirketleri arasında yer alırken, Güney Kore’nin LG’Sİ tam bir yasak uyguladı. Koronavirüsü hakkında çalışmalar devam ediyor.

Bloomberg’e göre, Facebook, ülkeye gerekli olmayan tüm çalışan seyahatlerini durduruyor ve Şirket ayrıca yakın zamanda Çin’den evden çalışmaya devam eden  çalışanlara da uyarıda bulunuyor. Facebook Çin’de yasaklanmış olsa da, şirketin ülkede ofisleri var. Ayrıca Oculus sanal gerçeklik kulaklıklarını ve görüntülü sohbet cihazlarının portal ailesini üretmek için Çinli tedarikçileri kullanıyor.

Coronavirüsü

Coronavirüsü

Kaliforniya merkezli popüler oyun dizüstü bilgisayarlar ve aksesuarları yapmak için bilinen  Razer, ayrı ayrı benzer önlemler alıyor. Razer sözcüsü Pazartesi günü yaptığı açıklamada,” şirketimiz zaten seyahatleri kısıtlıyor ve çalışanlara evden çalışmalarını tavsiye ediyor ” açıklamasında bulundu. Razer, Facebook ve sayısız diğer teknoloji şirketleri gibi, Çin genelinde ofisleri bulunuyor ve üretici bazı donanım Çinli tedarikçileri kullanıyor. Bunlar çeşitli oyun mouseları  ve klavyelerin yanı sıra kulaklık ve dizüstü bilgisayarlar gibi teçhizatları içeriyor.

LG, Reuters’e göre Çin’e Seyahat konusunda tam bir yasak uyguladı. Bunun yanında Çin’deki çalışanlarına mümkün olan en kısa sürede eve dönmelerini tavsiye etti.

Amazon da yönergeleri takip ediyor

Amazon ise yaptığı açıklamada Dünya Sağlık Örgütü’nün yönergelerini takip ettiğini söylüyor, ancak Çin’e seyahat etmeyi kısıtlayıp kısıtlamadığını açık bir şekilde belirtmiyor. Bir başka ABD merkezli popüler oyun aksesuar markası olan Kingston’un Hyperx’i yorum ise bu konuda yapmayı reddetti. Apple, Google ve Microsoft ise yorum isteklerine yanıt vermedi.

2019-nCoV olarak bilinen koronavirüsün bu özel örneği, 2002 yılında SARS salgınına yol açan ortak memeli virüs grubunun bir parçasıdır. Sağlık yetkilileri aralık ayında yaptığı açıklamada hastalığın Wuhan Çin kenti kökenli olduğuna inandığını belirtti. O zamandan beri, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme merkezleri, tüm ABD vatandaşlarına, seyahat uyarısını pazartesi günü üçüncü seviyeye yükselterek Çin’e gereksiz seyahatlerden kaçınmalarını tavsiye etti.

OKU  Tim Cook Çinli İşletme Okulunda Başkanlık Yapacak

Çin’de 100’den fazla kayıtlı ölüm gerçekleşti. Ayrıca  dünya çapında 4.000’den fazla rapor vakası bulunuyor. Ancak Çin’in Hubei eyaletinde büyük bir çoğunluğun başkent olan Wuhan’da olduğu söyleniyor. Ayrıca geçen hafta içinde ABD’de beş vaka olduğu doğrulandı.

Bir önceki yazımız olan Xena bu hafta Richard Cobbett'ın konuğu oldu başlıklı makalemizde Gabrielle, Ps1 ve Richard Cobbett hakkında bilgiler verilmektedir.

" Koronavirüsü yüzünden çalışanların seyahatleri kısıtlanıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Koronavirüsü yüzünden çalışanların seyahatleri kısıtlanıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Koronavirüsü yüzünden çalışanların seyahatleri kısıtlanıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.