SON DAKİKA TEKNOLOJİ 20:03 MSI Creator X299 Anakart Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 19:49 MSI Creator TRX40 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 14:00 Xiaomi Mi 10 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:50 LG K61 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:43 LG K51S Sorun Şikayet ve Teknik Özellikleri
SONRAKİ
Outlast 3 Gelecek Mi? Outlast 3 Gelecek Mi?
ÖNCEKİ
MSI TRIDENT X PLUS 9SF YAZILI İNCELEME MSI TRIDENT X PLUS 9SF YAZILI İNCELEME
3534
1309 0

LG, 2019 Üçüncü Çeyrek Finansal Sonuçlarını Açıkladı

LG, 2019 Üçüncü Çeyrek Finansal Sonuçlarını Açıkladı
Yazar: Furkan Yurdakul

1 Kasım 2019

Türkiye pazarında büyük bir yere sahip olan LG, 2019 üçüncü çeyrek finansal başarısını açıkladı. Temmuz – Eylül döneminde rekor kırdıklarını ifade eden LG, üçüncü çeyrek konsolide gelirlerini 13,15 milyar ABD dolarına ve faaliyet karlarını ise 654,4 milyon ABD Dolarına çıkarttıklarını açıkladı.

Lg 3. çeyrekte satışlarını %1,8’lik bir artış yakalarken; ev aletleri, ev eğlence ve iş çözümlerinde ise geçen yılın aynı dönemine göre %4,4 yükseltmeyi başarmışlar.

LG Beyaz eşya ve iklimlendirme sektöründe bugüne kadarki en iyi üçüncü çeyrek satışını elde ederken, 4,46 milyar ABD Dolar satış yaparak, 359,2 milyon ABD Doları kâr elde etmiş ve bu verilere göre ise %3,8’lik bir başarıyı yakalamış.

LG ev eğlence sistemleri sektöründe Orta Doğu ve Latin Amerika’daki güçlü pazarlamanın etkisiyle geçen yılın aynı dönemine göre %3,5 artışla 3.24 milyar ABD doları tutarına erişmiş.

LG mobil iletişim sektöründe ise zorlu rakiplerine rağmen 1,27 milyar ABD doları satışı yapmış. Geçen yılın aynı dönemine göre mobil pazarında 135 milyon dolar daralmaya giden şirket, pazar için yeni ürünlerine daha da özenmesi gerekecek.

LG otomotiv malzemeleri sektöründe bilgi eğlence sistemlerine olan tutkulardan dolayı geçen yılın aynı dönemine göre %14’lük yükselişle 1.12 milyar ABD doları kar edilmiş.

LG iş çözümleri sektöründe geçen yılın aynı dönemine göre %21,2 yükselişle 585,2 milyon ABD doları satış gerçekleştirmiş.

Bir önceki yazımız olan Sony Ocak 2020'de Canlı TV Hizmeti PlayStation Vue'yu Kapatıyor başlıklı makalemizde disney, netflix ve Playstation hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Xiaomi Mi 9 Türkiye fiyatı belli oldu
KATEGORİLER:


" LG, 2019 Üçüncü Çeyrek Finansal Sonuçlarını Açıkladı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere LG, 2019 Üçüncü Çeyrek Finansal Sonuçlarını Açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda LG, 2019 Üçüncü Çeyrek Finansal Sonuçlarını Açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan Yurdakul Hakkında:

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu Furkan, yazılım ve donanım tutkusunu technosfer.com.tr ailesine haber niteliği taşıyan içerikler üretiyor.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.