SON DAKİKA TEKNOLOJİ 14:14 Audi İkinci Elektrikli Arabası E-Tron Sportback’i Duyurdu 14:27 Su Geçirmeyen Oyuncu Klavyesi; Asus TUF Gaming K7 13:30 HUAWEI’nin Türkiye’de Çekilen İlk Akıllı Saat Reklam Filmi Yayında 18:18 Samsung, Telefonlar için  Yeni Kamera Modları Kullanacak 14:54 Apple Elektronik Sigara İçme Uygulamalarını Mağazasından Kaldırdı
SONRAKİ
Outlast 3 Gelecek Mi? Outlast 3 Gelecek Mi?
ÖNCEKİ
MSI TRIDENT X PLUS 9SF YAZILI İNCELEME MSI TRIDENT X PLUS 9SF YAZILI İNCELEME
3146
1165 0

LG, 2019 Üçüncü Çeyrek Finansal Sonuçlarını Açıkladı

LG, 2019 Üçüncü Çeyrek Finansal Sonuçlarını Açıkladı
Yazar: Furkan Yurdakul

1 Kasım 2019

Türkiye pazarında büyük bir yere sahip olan LG, 2019 üçüncü çeyrek finansal başarısını açıkladı. Temmuz – Eylül döneminde rekor kırdıklarını ifade eden LG, üçüncü çeyrek konsolide gelirlerini 13,15 milyar ABD dolarına ve faaliyet karlarını ise 654,4 milyon ABD Dolarına çıkarttıklarını açıkladı.

Lg 3. çeyrekte satışlarını %1,8’lik bir artış yakalarken; ev aletleri, ev eğlence ve iş çözümlerinde ise geçen yılın aynı dönemine göre %4,4 yükseltmeyi başarmışlar.

LG Beyaz eşya ve iklimlendirme sektöründe bugüne kadarki en iyi üçüncü çeyrek satışını elde ederken, 4,46 milyar ABD Dolar satış yaparak, 359,2 milyon ABD Doları kâr elde etmiş ve bu verilere göre ise %3,8’lik bir başarıyı yakalamış.

LG ev eğlence sistemleri sektöründe Orta Doğu ve Latin Amerika’daki güçlü pazarlamanın etkisiyle geçen yılın aynı dönemine göre %3,5 artışla 3.24 milyar ABD doları tutarına erişmiş.

LG mobil iletişim sektöründe ise zorlu rakiplerine rağmen 1,27 milyar ABD doları satışı yapmış. Geçen yılın aynı dönemine göre mobil pazarında 135 milyon dolar daralmaya giden şirket, pazar için yeni ürünlerine daha da özenmesi gerekecek.

LG otomotiv malzemeleri sektöründe bilgi eğlence sistemlerine olan tutkulardan dolayı geçen yılın aynı dönemine göre %14’lük yükselişle 1.12 milyar ABD doları kar edilmiş.

LG iş çözümleri sektöründe geçen yılın aynı dönemine göre %21,2 yükselişle 585,2 milyon ABD doları satış gerçekleştirmiş.

" LG, 2019 Üçüncü Çeyrek Finansal Sonuçlarını Açıkladı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere LG, 2019 Üçüncü Çeyrek Finansal Sonuçlarını Açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda LG, 2019 Üçüncü Çeyrek Finansal Sonuçlarını Açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan Yurdakul Hakkında:

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu Furkan, yazılım ve donanım tutkusunu technosfer.com.tr ailesine haber niteliği taşıyan içerikler üretiyor.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye