Logitech, 89 Milyon Dolara Streamlabs'i Satın Aldı | Technosfer

Logitech, 89 Milyon Dolara Streamlabs’i Satın Aldı

Logitech, 89 Milyon Dolara Streamlabs’i Satın Aldı

Twitch’in kurulumunda payı olan, ücretsiz ve birçok yönden harika özelliklere ev sahipliği yapan yayıncılık yazılımı Streamlabs, dev bilgisayar aksesuar üreticisi Logitech tarafından yaklaşık 89 milyon dolar gibi bir fiyata satın alındı.

Peki bu kadar fiyat biçilen Streamlabs nedir? Streamlabs, aslında yayıncılar için bazı özellikleri ayarlayabildikleri tek durak noktası olarak görülebilir. Yayını kurmanızı, görsel bindirmeyi uygulamanızı, bildirimleri özelleştirmenizi ve birçok özellikle oynamanıza imkan sağlar. Yayımlana bir blog yazısında, Streamlabs’ın kurucusu Ali Moiz, programın bugüne kadar desteklediği tam donanım ve yazılımları desteklemeye devam edeceğini, programın ücretsiz kalacağını ve Logitech’ın onlara sağlayacağı kaynakların kendilerine gelecek için çok daha fazla araç tasarlamalarına olanak sağlayacağını söyledi.

Logitech’in böylesine büyük bir meblağ ödeyerek yazılımı almasına şaşmamalı çünkü Streamlabs’in sitesine bakıldığında Twitch yayıncılarının %70’inin tercihi Streamlabs’den yana olduğu gözüküyor. Zaten Logitech’de yayıncılar için kulaklık, fare, klavye ve mikrofon gibi aksesuarlar ürettiği için bu satın alma aslında her iki şirket için güzel bir adım olmuş gibi duruyor.

ETİKETLER: , , ,
Elif Aybüke Ural
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları