SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Youtube Music, Varsayılan Oynatıcı Olarak Google Music’in Yerini Aldı Youtube Music, Varsayılan Oynatıcı Olarak Google Music’in Yerini Aldı
ÖNCEKİ
EpicStore Games Bu Hafta da Metro 2033 Redux ve Eyerthing’i Ücretsiz Dağıtıyor EpicStore Games Bu Hafta da Metro 2033 Redux ve Eyerthing’i Ücretsiz Dağıtıyor
1196
443 0

Logitech, 89 Milyon Dolara Streamlabs’i Satın Aldı

Logitech, 89 Milyon Dolara Streamlabs’i Satın Aldı
Yazar: Elif Aybüke Ural

29 Eylül 2019

Twitch’in kurulumunda payı olan, ücretsiz ve birçok yönden harika özelliklere ev sahipliği yapan yayıncılık yazılımı Streamlabs, dev bilgisayar aksesuar üreticisi Logitech tarafından yaklaşık 89 milyon dolar gibi bir fiyata satın alındı.

Peki bu kadar fiyat biçilen Streamlabs nedir? Streamlabs, aslında yayıncılar için bazı özellikleri ayarlayabildikleri tek durak noktası olarak görülebilir. Yayını kurmanızı, görsel bindirmeyi uygulamanızı, bildirimleri özelleştirmenizi ve birçok özellikle oynamanıza imkan sağlar. Yayımlana bir blog yazısında, Streamlabs’ın kurucusu Ali Moiz, programın bugüne kadar desteklediği tam donanım ve yazılımları desteklemeye devam edeceğini, programın ücretsiz kalacağını ve Logitech’ın onlara sağlayacağı kaynakların kendilerine gelecek için çok daha fazla araç tasarlamalarına olanak sağlayacağını söyledi.

Logitech’in böylesine büyük bir meblağ ödeyerek yazılımı almasına şaşmamalı çünkü Streamlabs’in sitesine bakıldığında Twitch yayıncılarının %70’inin tercihi Streamlabs’den yana olduğu gözüküyor. Zaten Logitech’de yayıncılar için kulaklık, fare, klavye ve mikrofon gibi aksesuarlar ürettiği için bu satın alma aslında her iki şirket için güzel bir adım olmuş gibi duruyor.

Bir önceki yazımız olan EpicStore Games Bu Hafta da Metro 2033 Redux ve Eyerthing’i Ücretsiz Dağıtıyor başlıklı makalemizde free, Game ve metro hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Xiaomi Mi 9 Türkiye fiyatı belli oldu

" Logitech, 89 Milyon Dolara Streamlabs’i Satın Aldı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Logitech, 89 Milyon Dolara Streamlabs’i Satın Aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Logitech, 89 Milyon Dolara Streamlabs’i Satın Aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.