SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Lenovo VR kulaklık üzerinde çalışıyor Lenovo VR kulaklık üzerinde çalışıyor
ÖNCEKİ
Google Stadia ‘ya 120’den Fazla Oyun Eklenecek Google Stadia ‘ya 120’den Fazla Oyun Eklenecek
3591
1330 0

Loot Box Sisteminin Yasaklanması İsteniyor

Loot Box Sisteminin Yasaklanması İsteniyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

19 Ocak 2020


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Birleşik Krallık sınırları içerisinde bulunan Ulusal Sağlık Hizmeti’nin (NHS) akıl ve ruh sağlığı biriminin yöneticisi oyuncularda bulunan loot box sisteminin çocuklara kumar öğretip bağımlı yapıtğını söyledi.

Sert bir üslüpla yazılmış olan makalede Ulusal Sağlık Hizmeti – Akıl ve Ruh Sağlığı Birimi yöneticisi Claire Murdoch çocukları kumara teşvik edebilecek riskler taşıyan loot box sistemini yasaklama çağırısında bulundu. Bu çağrı sonrası oyun geliştiricileri, küçük yaştaki çocukların çoğunlukla oynadığı oyunlardan loot box sistemini kaldırabilir.

"<yoastmark

 

Ulusal Sağlık Hizmeti, oyun bağımlılığı konusundaki artan endişelere cevap olarak yeni bir tedavi merkezinin açıldığını da doğruladı. Bu, ülke çapında bağımlılığa bağlı önemli akıl hastalıkllarıyla ilgilenecek 14 yeni Ulusal Sağlık Hizmeti Kumar Bağımlılığı kliniğinin açılacağı bilgisini de beraberinde getiriyor.

2019 yılında box sistemi ve bilgisayar oyunu bağımlılığı ana akım medyanın başlıklarını bolca süslemişti. Temmuz 2019’da gerçekleştirilen bir toplantıda, Epic Games ve EA Games’den gelen temsilciler uzmanların çocukların FIFA ve Fortnite’ı nasıl oynadığı cevapladılar. Sistemin onları korumak için nasıl devreye girdiğine dair soruları cevaplamaya çalışmışlardı. Görüşmeler sırasında konu loot box sistemine geldi. EA Games yetkilisi Kerry Hopkins, “Biz onlara loot box değil, sürpriz mekanikleri diyoruz.” diye araya girmişti.

Claire Murdoch açıklamasında bu olayı örnek gösterdi. Ayrıca “Açıkcası hiçbir şirket loot sistemi üzerinden çocuklara kumarı öğretip onları kumar bağımlısı yapmamalı. Hiçbir şirket içerisinde sürpriz elementi bulunan loot sistemi olan oyunları çocuklara satmamalı, bu satışlar durdurulmalı. Burada söz konusu olan şey gençlerin sağlığının tehlikede olması. Ulusal Sağlık Hizmeti, Uzun Vadeli Planı aracılığıyla ailelere sunulan bu yeni ve yenilikçi hizmetlerle bu soruna çzöüm olmak için devreye girse de bu çözüm sürecini tek başına yönetmez. Bu nedenle toplumun geride kalan diğer kısımları da ellerini taşın altına koyarak Ulusal Sağlık Hizmeti’ne bu adımda yardım etmeli. Riskleri sınırlamak ve çocukların refahını korumak için ellerinden geleni yapmamlılar.” açıklamasında bulundu.

OKU  Epic Games Ücretsiz Oyun Uygulamasını Devam Ettiriyor

Bir önceki yazımız olan Google Stadia 'ya 120'den Fazla Oyun Eklenecek başlıklı makalemizde google ve Stadia hakkında bilgiler verilmektedir.

KATEGORİLER:


" Loot Box Sisteminin Yasaklanması İsteniyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Loot Box Sisteminin Yasaklanması İsteniyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Loot Box Sisteminin Yasaklanması İsteniyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.