Mario Kart Tour, Nintendo'da İlk Haftanın En Büyük Mobil Lansmanı Olarak Unvanını Aldı | Technosfer

Mario Kart Tour, Nintendo’da İlk Haftanın En Büyük Mobil Lansmanı Olarak Unvanını Aldı

07.10.2019
A+
A-
Mario Kart Tour, Nintendo’da İlk Haftanın En Büyük Mobil Lansmanı Olarak Unvanını Aldı

Popüler bir uygulama olan Mario Kart serisinin mobil versiyonu, Apptopia’ya göre oyun kullanıcıları ile buluştuğu ilk gün 10.1 milyon kez ve Sensor Tower’s Store Intelligence’a göre 20 milyondan fazla indirildi. Bu indirilme rakamlarına bakıldığında oyunun rekor kırdığı çok açık bir şekilde anlaşılıyor. Ve bu rakamlar gösteriyor ki bu daha başlangıç.

Android, Google’ın mobil işletim sistemindeki indirme işlemlerinin % 59,5’iyle Mario Kart Tour için daha popüler bir platformken, ABD ise tüm oyunların% 14,7’siyle oyunun en popüler olduğu ülke.

Kazanç konusunda da Mario Kart diğer uygulamalarla yarışmaya devam ediyor. Oyun, ilk haftasında 12.7 milyon dolar kazandı. Fire Amblem Heroes’un 28.2 milyon dolar ve Super Mario Run’ın 16.1 milyon dolar kazanması ardından Mario Kart üçüncü sırada yerini aldı.

Super Mario Run’ın tam sürümü için kullanıcılar para ödemek zorundayken Fire Amblem Heroes’u oyun tutkunları ücretsiz bir şekilde oynayabiliyor. Mario Kart Tour ise ayda 5 dolara  Gold Pass için iki haftalık bir deneme sunuyor. Bu, gelirin ilk deneme dönemleri sona erdikten sonra da gelirin artmaya başlayacağı tahmin ediliyor.

Mario Kart Tour’un popüler bir oyun olan Pokémon Go’nun başarısını geçip geçmeyeceği ise hala bir muamma. Pokémon Go sadece üç ülkede piyasa sürüldüğünden ve öncelikli olarak sınırlı bir sürüm sunmasına rağmen haftada 38.5 milyon kez indirildi. Oyun piyasaya sürüldüğünden bu yana dünya genelinde 2.95 milyar dolar kazandı ve bu kazan geçtiğimiz Ağustos ayında 110 milyon doları buldu. Mario Kart Tour’un bu kazancı yakalaması için çok yol kat etmesi gerekecek gibi görülüyor.

ETİKETLER: ,
Elif Aybüke Ural
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları