Microsoft, Chromium Tabanlı Bir Edge Tarayıcısını Linux'e Çıkartabilir | Technosfer

Microsoft, Chromium Tabanlı Bir Edge Tarayıcısını Linux’e Çıkartabilir

Microsoft, Chromium Tabanlı Bir Edge Tarayıcısını Linux’e Çıkartabilir

Dünyaca ünlü şirket Microsoft, yakın zaman için Chromium tabanlı bir Edge tarayıcısını, özellikle, Linux kullanıcıları için piyasaya çıkartabilir çünkü şirketin mühendisleri bu yeni tarayıcıya içerik belirlemek için araştırmalara başladığı gelen haber doğrultusunda.

Windows Central’ın dediğine göre, Edge tarayıcısının arkasındaki geliştirici ekip, kısa bir süre önce web geliştiricilerine bir Linux internet tarayıcısından ne beklediklerini ve nasıl gereksinimlerine sahip olması gerektiğini sormak ve bu bilgiler ışığında yeni bir Edge tarayıcısı geliştirmek için anket göndermiş.

Anketin içeriği tam anlamıyla açıklanmasa da, yine gelen bilgilere göre, Edge geliştiricileri hangi Linux dağıtımının web geliştirme sektörü için en önemli olduğunu ve eğer geliştiriciler birden fazla dağıtım kullanırsa, bunu neden yaptıklarını sormuş. Bunların yanı sıra, geliştiricilerin Linux’da tarayıcıları hangi amaçla kullandıkları (iş veya kişisel kullanım), tarayıcıyı nasıl kurmayı tercih ettikleri ve geliştirme/test aşamalarının özel gereksinimleri olup olmadığı sorulmuş.

ETİKETLER: , , ,
Elif Aybüke Ural
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları