SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
AMD PRO İşlemci Serisi Duyuruldu AMD PRO İşlemci Serisi Duyuruldu
ÖNCEKİ
AMD İşlemcisi veya Ekran Kartı Alana, AAA Oyun Bedava AMD İşlemcisi veya Ekran Kartı Alana, AAA Oyun Bedava
1339
496 0

Microsoft, Chromium Tabanlı Bir Edge Tarayıcısını Linux’e Çıkartabilir

Microsoft, Chromium Tabanlı Bir Edge Tarayıcısını Linux’e Çıkartabilir
Yazar: Elif Aybüke Ural

1 Ekim 2019

Dünyaca ünlü şirket Microsoft, yakın zaman için Chromium tabanlı bir Edge tarayıcısını, özellikle, Linux kullanıcıları için piyasaya çıkartabilir çünkü şirketin mühendisleri bu yeni tarayıcıya içerik belirlemek için araştırmalara başladığı gelen haber doğrultusunda.

Windows Central’ın dediğine göre, Edge tarayıcısının arkasındaki geliştirici ekip, kısa bir süre önce web geliştiricilerine bir Linux internet tarayıcısından ne beklediklerini ve nasıl gereksinimlerine sahip olması gerektiğini sormak ve bu bilgiler ışığında yeni bir Edge tarayıcısı geliştirmek için anket göndermiş.

Anketin içeriği tam anlamıyla açıklanmasa da, yine gelen bilgilere göre, Edge geliştiricileri hangi Linux dağıtımının web geliştirme sektörü için en önemli olduğunu ve eğer geliştiriciler birden fazla dağıtım kullanırsa, bunu neden yaptıklarını sormuş. Bunların yanı sıra, geliştiricilerin Linux’da tarayıcıları hangi amaçla kullandıkları (iş veya kişisel kullanım), tarayıcıyı nasıl kurmayı tercih ettikleri ve geliştirme/test aşamalarının özel gereksinimleri olup olmadığı sorulmuş.

Bir önceki yazımız olan AMD İşlemcisi veya Ekran Kartı Alana, AAA Oyun Bedava başlıklı makalemizde amd, bilgisayar ve dizüstü hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Chrome OS 78, YouTube İçin Resim İçinde Resim Desteğiyle Piyasaya Sürüldü

" Microsoft, Chromium Tabanlı Bir Edge Tarayıcısını Linux’e Çıkartabilir konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Microsoft, Chromium Tabanlı Bir Edge Tarayıcısını Linux’e Çıkartabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Microsoft, Chromium Tabanlı Bir Edge Tarayıcısını Linux’e Çıkartabilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.