SON DAKİKA TEKNOLOJİ 14:27 Su Geçirmeyen Oyuncu Klavyesi; Asus TUF Gaming K7 13:30 HUAWEI’nin Türkiye’de Çekilen İlk Akıllı Saat Reklam Filmi Yayında 18:18 Samsung, Telefonlar için  Yeni Kamera Modları Kullanacak 14:54 Apple Elektronik Sigara İçme Uygulamalarını Mağazasından Kaldırdı 17:17 Sony’nin Robot Köpeği Akıllı Ev Asistanı Olabilir
SONRAKİ
Bu Yeni Logo Kesinlikle Facebook’un Tüm Sorunlarını Çözecek Bu Yeni Logo Kesinlikle Facebook’un Tüm Sorunlarını Çözecek
ÖNCEKİ
Yahoo Group Verilerinizi Nasıl İndirebilirsiniz Yahoo Group Verilerinizi Nasıl İndirebilirsiniz
3459
1281 0

Microsoft Japonya’da Haftada 4 Gün Çalışma Başlattı

Microsoft Japonya’da Haftada 4 Gün Çalışma Başlattı
Yazar: Elif Aybüke Ural

5 Kasım 2019

Microsoft Japonya, çalışanların tam ücret karşılığında dört gün boyunca çalıştıkları bir deney sırasında satışların yaklaşık% 40 oranında arttığını söyledi.

Bürolar Ağustos 2019 her Cuma günü kapatıldı ve tam zamanlı personele ödenen “özel izin” verildi. Toplantılar en fazla 30 dakika ile sınırlandırılmış ve yüz yüze alternatif olarak çevrimiçi tartışmalar teşvik edilmiştir. Bilindiği üzere Japonya, dünyadaki en uzun çalışma saatlerinden bazılarına sahip.

2017 yılında yapılan bir ankette, Japon şirketlerinin yaklaşık dörtte birinin çalışanlarının ayda 80 saatten fazla mesai yaptığını, genellikle ücretsiz olduğunu belirtti. Microsoft’un Çalışma Yaşamı Seçimi Yarışması 2019 Yaz deneyi, etkinlikten sonra ankete katılan personelin% 92’si ile popüler oldu. Microsoft, ay boyunca yapılan deneme süresinde elektrik tüketiminin% 23, kâğıt baskısının ise% 59 oranında azaldığını söyledi.

Teknoloji devi, bu kış ikinci bir Work Life Choice Challenge uygulaması yapmayı planladığını, ancak aynı “özel izin” teklifini vermeyeceğini söyledi. Ancak personelin, ” dinlenmek” için zaman ayırmalarına teşvik edileceklerini belirtti.

Buna karşılık, Çin online alışveriş devi Ali Baba’nın kurucu ortağı olan Jack Ma, 12 saatlik çalışma günlerini destekledi. Nisan 2019’da, işçilerin haftada altı gün 09: 00-21: 00 vardiyalarını yaptığı “996” modelini “bir nimet” olarak tanımladı. İngiltere’deki İşçi Partisi tarafından yaptırılan bir rapor, dört günlük bir çalışma haftasının “gerçekçi olmadığını” söyledi. Birçok işçi yarı zamanlı çalışıyor veya günlerini azaltıyor, aynı miktarda işi sahip oldukları zamana kadar yetiştirmek zorunda kaldıkları anlamına geliyor.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:

" Microsoft Japonya’da Haftada 4 Gün Çalışma Başlattı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Microsoft Japonya’da Haftada 4 Gün Çalışma Başlattı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Microsoft Japonya’da Haftada 4 Gün Çalışma Başlattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunu ve teknolojiye ilgisi çok olan, uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler üreten bir editörüm.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye