SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Bu Yeni Logo Kesinlikle Facebook’un Tüm Sorunlarını Çözecek Bu Yeni Logo Kesinlikle Facebook’un Tüm Sorunlarını Çözecek
ÖNCEKİ
Yahoo Group Verilerinizi Nasıl İndirebilirsiniz Yahoo Group Verilerinizi Nasıl İndirebilirsiniz
4166
1543 0

Microsoft Japonya’da Haftada 4 Gün Çalışma Başlattı

Microsoft Japonya’da Haftada 4 Gün Çalışma Başlattı
Yazar: Elif Aybüke Ural

5 Kasım 2019

Microsoft Japonya, çalışanların tam ücret karşılığında dört gün boyunca çalıştıkları bir deney sırasında satışların yaklaşık% 40 oranında arttığını söyledi.

Bürolar Ağustos 2019 her Cuma günü kapatıldı ve tam zamanlı personele ödenen “özel izin” verildi. Toplantılar en fazla 30 dakika ile sınırlandırılmış ve yüz yüze alternatif olarak çevrimiçi tartışmalar teşvik edilmiştir. Bilindiği üzere Japonya, dünyadaki en uzun çalışma saatlerinden bazılarına sahip.

2017 yılında yapılan bir ankette, Japon şirketlerinin yaklaşık dörtte birinin çalışanlarının ayda 80 saatten fazla mesai yaptığını, genellikle ücretsiz olduğunu belirtti. Microsoft’un Çalışma Yaşamı Seçimi Yarışması 2019 Yaz deneyi, etkinlikten sonra ankete katılan personelin% 92’si ile popüler oldu. Microsoft, ay boyunca yapılan deneme süresinde elektrik tüketiminin% 23, kâğıt baskısının ise% 59 oranında azaldığını söyledi.

Teknoloji devi, bu kış ikinci bir Work Life Choice Challenge uygulaması yapmayı planladığını, ancak aynı “özel izin” teklifini vermeyeceğini söyledi. Ancak personelin, ” dinlenmek” için zaman ayırmalarına teşvik edileceklerini belirtti.

Buna karşılık, Çin online alışveriş devi Ali Baba’nın kurucu ortağı olan Jack Ma, 12 saatlik çalışma günlerini destekledi. Nisan 2019’da, işçilerin haftada altı gün 09: 00-21: 00 vardiyalarını yaptığı “996” modelini “bir nimet” olarak tanımladı. İngiltere’deki İşçi Partisi tarafından yaptırılan bir rapor, dört günlük bir çalışma haftasının “gerçekçi olmadığını” söyledi. Birçok işçi yarı zamanlı çalışıyor veya günlerini azaltıyor, aynı miktarda işi sahip oldukları zamana kadar yetiştirmek zorunda kaldıkları anlamına geliyor.

Bir önceki yazımız olan Meizu Note 9 Özellikleri Sorun Şikayet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKU  Microsoft 'un Office işletmeleri Q2 sonuçlarına öncülük ediyor
KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Microsoft Japonya’da Haftada 4 Gün Çalışma Başlattı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Microsoft Japonya’da Haftada 4 Gün Çalışma Başlattı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Microsoft Japonya’da Haftada 4 Gün Çalışma Başlattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.