SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Chrome, Firefox ve Cloudflare HTTP/3 Korumasını Sistemlerine Ekledi Chrome, Firefox ve Cloudflare HTTP/3 Korumasını Sistemlerine Ekledi
ÖNCEKİ
Intel’in 1TB 600p NVMe Sürücüsü Şu Anda Sadece 589 TL Intel’in 1TB 600p NVMe Sürücüsü Şu Anda Sadece 589 TL
1115
413 0

Microsoft, Kullanıcılarını Virüsten Korumak İçin 38 Dosya Uzantısı Banladı

Microsoft, Kullanıcılarını Virüsten Korumak İçin 38 Dosya Uzantısı Banladı
Yazar: Elif Aybüke Ural

28 Eylül 2019

Dünya devi şirket Microsoft, kullanıcılarının virüs indirmesini engellemek için 38 yeni dosya uzantısını Outlook’dan yasaklayarak, toplam yasaklı uzantı sayısını 104’e çıkardı. Şirketten yapılan bu değişikliğin ne zaman çevrimiçi servislerde yürürlüğe gireceğine dair resmi bir açıklama gelmese de yakın zaman içinde yayınlanacağı düşünülüyor.

Peki güncelleme yayınlandığında ne olacak? Sisteminizin yöneticisi özel bir izin almadığı müddetçe, kara listede bulunan hiçbir uzantıyı indiremeyecek yahut yükleyemeceksiniz. ZDNet’in yaptığı açıklamaya göre, yasaklanan yeni dosya türleri genellikle kötü amaçlı içerikleri göndermek için kullanılsa da nadiren de olsa yasal işlemler için kullanılıyormuş. Fakat yine de Microfost güncelleştirmenin Outlook kullanıcıları için büyük bir sorun yaratacağını düşünülmüyor.

Bir önceki yazımız olan Intel'in 1TB 600p NVMe Sürücüsü Şu Anda Sadece 589 TL başlıklı makalemizde anakart, fiyat ve hal disk hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Microsoft Mağazasından Şimdiye Kadarki En İyi Black Friday Fırsatları

" Microsoft, Kullanıcılarını Virüsten Korumak İçin 38 Dosya Uzantısı Banladı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Microsoft, Kullanıcılarını Virüsten Korumak İçin 38 Dosya Uzantısı Banladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Microsoft, Kullanıcılarını Virüsten Korumak İçin 38 Dosya Uzantısı Banladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.