SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Planet Zoo 1.0.3 Hayvanların Yaşlılıktan Ölmelerini Engellemenizi Sağlar Planet Zoo 1.0.3 Hayvanların Yaşlılıktan Ölmelerini Engellemenizi Sağlar
ÖNCEKİ
Facebook, Beat Sabre’nin Geliştirme Stüdyosunu Satın Alıyor Facebook, Beat Sabre’nin Geliştirme Stüdyosunu Satın Alıyor
2738
1014 0

Microsoft Outlook’u Progressive Web Uygulamasına Dönüştürdü

Microsoft Outlook’u Progressive Web Uygulamasına Dönüştürdü
Yazar: Elif Aybüke Ural

28 Kasım 2019

Microsoft, Outlook.com ve Outlook’u Web posta hizmetleri için Aşamalı Web Uygulamalarına (PWA) dönüştürmektedir. Bu, herhangi bir Outlook kullanıcısının web uygulamasını Windows, macOS, Chrome OS ve PWA’ları yerel olarak destekleyen diğer platformlara yüklemesine olanak sağlar. Dağınık Outlook Windows masaüstü uygulamasına veya Windows 10’un bir parçası olarak gönderilen Windows Mail istemcisine yararlı bir alternatiftir.

PWA’lar, doğası gereği, esasen hala web siteleridir, ancak geleneksel uygulamalar gibi görünmelerini sağlamak için daha iyi önbellekleme, bildirim özellikleri ve arka plan işlevselliği içerirler. Microsoft, geçen yıldan bu yana Windows uygulamaları için PWA’ları yavaş yavaş kullanıyor ve Outlook, şirketin Word ve Excel gibi diğer Office ürünleri için benzer uygulamaları görebileceğimizin bir işareti.

Chrome veya Brave gibi bir Chromium tarayıcı kullanıyorsanız, Outlook.com desteği şu anda yayındadır. Outlook.com’u adres çubuğundan kolayca yükleyebilirsiniz; Windows veya macOS’ta yerel bir uygulama gibi işlem görür.

Microsoft ayrıca, Gmail, Google Drive ve Google Takvim desteğini Outlook.com’a getirmeyi deniyor. Yazılım üreticisi, The Verge’e geçen hafta entegrasyon için “küçük bir Outlook.com kullanıcısı denemesi” olduğunu onayladı.

Bir önceki yazımız olan Facebook, Beat Sabre’nin Geliştirme Stüdyosunu Satın Alıyor başlıklı makalemizde beat sabre, facebook ve Oculus hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Snapchat, Siyasi Reklamları Kontrol Edeceğini Söyledi
KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Microsoft Outlook’u Progressive Web Uygulamasına Dönüştürdü konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Microsoft Outlook’u Progressive Web Uygulamasına Dönüştürdü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Microsoft Outlook’u Progressive Web Uygulamasına Dönüştürdü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.