SON DAKİKA TEKNOLOJİ 20:03 MSI Creator X299 Anakart Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 19:49 MSI Creator TRX40 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 14:00 Xiaomi Mi 10 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:50 LG K61 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:43 LG K51S Sorun Şikayet ve Teknik Özellikleri
SONRAKİ
Antivirüs şirketi veri toplamayı sonlandırıyor Antivirüs şirketi veri toplamayı sonlandırıyor
ÖNCEKİ
Huawei , Google hizmetlerine olan yasağı kaldırıyor Huawei , Google hizmetlerine olan yasağı kaldırıyor
2233
827 0

Microsoft ‘un Office işletmeleri Q2 sonuçlarına öncülük ediyor

Microsoft ‘un Office işletmeleri Q2 sonuçlarına öncülük ediyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

31 Ocak 2020

Microsoft , 2020 finansal sonuçlarının ikinci çeyreğini bugün yayınladı. 36.9 milyar dolarlık gelir ve 11.6 milyar dolarlık net gelir bildirdi. Surface ve Office her ikisi de Windows 7 desteği sona erdiğinde Windows lisanslarından elde edilen gelir de arttı. Oyun gelirinde de %21 oranında büyük bir düşüş oldu. Bu yüzden Microsoft, geçen yıl üçüncü taraf bir oyunun bazılarını suçladı.

Microsoft , yeni Surface Pro X cihazını ARM tabanlı bir Qualcomm SQ1 işlemci ile başlattı. Ayrıca tipik Surface serisini yeniledi. Surface Pro 7, en yeni Intel işlemcileri ve USB-C’yi alırken, Surface Laptop 3 yeni bir 15-inç modeli (AMD işlemcileri ile), USB-C ve metal veya kumaş kaplamaları için seçenekler sundu.

Yatırımcılarla yapılan bir kazanç çağrısında, Microsoft CFO Amy Hood, Microsoft’un, tüketici sektöründeki yürütme zorluklarıyla çalışırken, düşük tek haneli yüzeyde “gelir artışı ” beklediğini açıkladı.”

Oyunlarda gelir azalırken, Microsoft’un yeni bir Xbox konsolu başlatmaya hazırlandığı ve uzun vadede oyun işi için Xbox Game Pass gibi çabalara yatırım yaptığı sürpriz değil. 

Microsoft ayrıca bu yıl xCloud oyun akış hizmetini başlatmayı planlıyor. Muhtemelen Xbox Game Pass ile bir tür aboneliğe dahil edilecek gibi görünüyor. Kamu denemeleri devam ediyor. Microsoft, beta test cihazlarının denemeleri için sürekli olarak birçok yeni başlık ekliyor. Windows 10 desteği ve PS4 denetleyici desteği de bu yıl geliyor. 

Nadella ayrıca “Xbox Game Pass abonelerinin bu çeyrekte iki kattan fazla olduğunu ” ortaya koydu, ancak Microsoft abonelik hizmeti için hala tam bir sayı ortaya koymadı. Microsoft ayrıca Xbox Live aktif kullanıcılarını bu çeyrekte açıklamadı, ancak Nadella ” konsolun gücü tarafından yönetilen Xbox Live aylık aktif kullanıcıları için bu çeyrekte yeni bir rekor kırdık.Geçen yıl bu kez Microsoft, ayda 64 milyon aktif Xbox Live kullanıcısıydı’’ açıklamasında bulundu.

 Microsoft, bu ayın başlarında Windows 7 desteğini sona erdirdi. İşletmeler ve tüketiciler yükseldikçe 2011’ten bu yana PC pazarını ilk büyüme yılına itmeye yardımcı oldu. Hem Windows OEM Pro hem de Pro olmayan, Microsoft’un Windows 26 yükseltmeleri için “sağlıklı Windows 10 talebi” olarak adlandırdığı büyük bir 7 yüzdesi ile Pro geliri arttı. İşletmelerle yapılan Microsoft 365 anlaşmaları, ticari ürünleri ve bulut gelirini bu yılda % 25 artırdı.

İçindekiler

Microsoft’un üç ana iş alanı aşağıdaki gibidir

 • Office, LinkedIn, Dynamics (verimlilik ve İş Süreçleri) – 11.8 milyar dolar, yüzde 17’lik bir artış
 • Azure, sunucu ürünleri, Kurumsal Hizmetler (Akıllı Bulut) – 11.9 milyar dolar, yüzde 27’lik bir artış
 • Windows, Surface, Xbox, Bing reklamları (daha Kişisel Bilgi İşlem) – 13.2 milyar dolar, 2 yüzde bir artış

 

Bir önceki yazımız olan Huawei , Google hizmetlerine olan yasağı kaldırıyor başlıklı makalemizde google ve Huawei hakkında bilgiler verilmektedir.

KATEGORİLER:


" Microsoft ‘un Office işletmeleri Q2 sonuçlarına öncülük ediyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Microsoft ‘un Office işletmeleri Q2 sonuçlarına öncülük ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Microsoft ‘un Office işletmeleri Q2 sonuçlarına öncülük ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.