Microsoft'un yeni Age Of Emp Stüdyosu Oyun Geliştirmeyecek | Technosfer

Microsoft’un yeni Age of Empires Stüdyosu Oyun Geliştirmeyecek

27.08.2019
A+
A-
Microsoft’un yeni Age of Empires Stüdyosu Oyun Geliştirmeyecek

Bu yılın başlarında gerçekleşen E3 fuarında Microsoft, Brutal Legend ve Psychonauts stüdyosu Double Fine’ı edindiğini ve Age of Empires Franchise’ini geliştirmeye odaklanan yeni bir stüdyo oluşturduğunu duyurmuştu. Görünüşe göre yeni oluşturulan stüdyo, doğrudan oyun yapmıyor ve aslında diğer stüdyoların Age of Empires Franchise’indeki çalışmalarını denetleyen bir üretim kıyafeti.

Usta yapımcı ve eski Xbox Game Studios genel müdürü Shannon Loftis tarafından yönetilen yeni ve henüz isimlendirilmemiş Microsoft stüdyosu, diğer stüdyolardan Age of Empires oyunlarının doğru yöne gitmesini sağlamaktan sorumlu olacak. Bu PCGamesInsider.biz. ile konuşan Microsoft reklam yönetmeni Adam Isgreen’e göre.

Isgreen diyor ki “İlgili bir ekibimiz var ama harika geliştirme ortaklarımıza gerçekten gözetim sağlıyoruz – bir ekibimiz  Age of Empires: Definitive Edition ‘ı geliştirmiş olan Fogotten Empires’da ve şuanda Age of Empires II: Definitive Edition üzerinde çalışıyorlar ama aynı zamanda bir ekibimizde Avustralya’da , Tantalus Media’da ,  Age of Empires III, üzerinde çalışıyorlar.

“Vancouver’da kalıntılarımız var. Ama aynı zamanda tüm oyunlarda da birbirlerine yardımcı oluyorlar. Microsoft’ta bizim rolümüz, bu harika geliştiricilerin Age ürünleri üretmelerini ve denetmenlerinin olmalarını sağlamak ve büyük Age of Empires deneyimleri olduğuna inandıklarımızı sunmak için mesajda ve markada olduğumuzdan emin olmalarıdır. Her yaş için erişilebilir durumdalar ve ister istemez de tarih hakkında bir şeyler öğrenebilirsiniz. Bu tür bir yaklaşım, dünya çapında geniş kitlelere hitap edebilecek erişilebilir bir oyun. Dünyanın her yerinden Age of Empires oyunlarını oynayan her ay harika bir kullanıcı kitlesine sahibiz ve yalnızca belirli kültürlerden değil, herkesi de getirebileceğimize emin olmak istiyoruz.”

Microsoft Age Of Empires II ve III için remaster duyurusunu yapmıştı, Relic tarafından geliştirilen Age Empires  of IV ile birlikte – 14 yıl içinde serideki ilk yeni giriş olucak . Geçen hafta Age of Empires: Definitive Edition, Gamescom sırasında PC’de Xbox Game Pass için sürpriz bir lansman gerçekleştirmişti.

Age Of Empires II: Definitive Edition 14 Kasım’ da Windows 10 ve Steam’de PC için piyasaya sürülecek.

 

Eq1NoX
Eq1NoX
Çukurova Üniversite'sinde okuyorum.Teknolojiye, oyunlara, yazılım dillerine kısacası teknolojiye olan ilgimden dolayı Technosferi seçtim. Size doğru, tarafsız ve güncel bilgiyi iletmeye çalışıyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları