SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Airbus Şirketi VPN Aracılığıyla Hacklendi Airbus Şirketi VPN Aracılığıyla Hacklendi
ÖNCEKİ
Razer, Blade Pro 17 Model Laptop’a 4K 120Hz Ekran Özelliği Ekliyor Razer, Blade Pro 17 Model Laptop’a 4K 120Hz Ekran Özelliği Ekliyor
1166
432 0

Microsoft’un Yeni “Data Dignity” Ekibi Kullanıcılara Verileri Konusunda Daha Fazla Kontrol Olanağı Sağlamak İstiyor

Microsoft’un Yeni “Data Dignity” Ekibi Kullanıcılara Verileri Konusunda Daha Fazla Kontrol Olanağı Sağlamak İstiyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

27 Eylül 2019

Microsoft, geçtiğimiz günlerde şirketin Teknoloji Bölümü ofisinin denetimi altında çalışacak olan “Data Dignity” ekibi için iş ilanı verdi. Bu yeni ekibin amacı, kullanıcılara kişisel verilerini üçüncü partilere alım-satım yapma ihtimaline karşılık verilerini nasıl daha iyi kontrol edebileceklerinin yollarını aramak olacak.

Microsoft, kullandıkları veri toplama yöntemleri yüzünde yasal sorunlarla boğuşan Facebook, Google ve diğer büyük teknoloji devlerinden kendilerini ayırabilmek için kullanıcı gizliliğine odaklanmıştı. Fakat şirket, kullanıcılarının Skype konuşmalarını değişik kayıt sistemlerine geçirmek için personel alımı yaptığı ortaya çıkınca kullanıcı verilerini kötüye kullanma suçuyla karşı karşıya kalmıştı.

Bir önceki yazımız olan Razer, Blade Pro 17 Model Laptop'a 4K 120Hz Ekran Özelliği Ekliyor başlıklı makalemizde Blade Pro ve Razer hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Mixer’in Her İki Kurucusu da Şirketten Ayrıldı
KATEGORİLER:


" Microsoft’un Yeni “Data Dignity” Ekibi Kullanıcılara Verileri Konusunda Daha Fazla Kontrol Olanağı Sağlamak İstiyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Microsoft’un Yeni “Data Dignity” Ekibi Kullanıcılara Verileri Konusunda Daha Fazla Kontrol Olanağı Sağlamak İstiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Microsoft’un Yeni “Data Dignity” Ekibi Kullanıcılara Verileri Konusunda Daha Fazla Kontrol Olanağı Sağlamak İstiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.