SON DAKİKA TEKNOLOJİ 20:03 MSI Creator X299 Anakart Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 19:49 MSI Creator TRX40 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 14:00 Xiaomi Mi 10 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:50 LG K61 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:43 LG K51S Sorun Şikayet ve Teknik Özellikleri
SONRAKİ
Playstation Store indirimleri sona eriyor Playstation Store indirimleri sona eriyor
ÖNCEKİ
Epic Games Ücretsiz Oyun Uygulamasını Devam Ettiriyor Epic Games Ücretsiz Oyun Uygulamasını Devam Ettiriyor
2206
817 0

Microsoft’un yeni Edge tarayıcısı nasıl indirilir

Microsoft’un yeni Edge tarayıcısı nasıl indirilir
Yazar: Elif Aybüke Ural

16 Ocak 2020

Microsoft bugün yeni Chromium tabanlı Edge tarayıcısını başlatıyor. Dahili izleme koruması, Web’den görüntü ve içerik almak için yeni bir koleksiyon özelliği ve işletmeler için bir Internet Explorer modu ile kullanıcılara sunuluyor. Eğer şu anda bir Chrome kullanıcısıysanız, Genel Özellikler ve kullanıcı ara yüzü açısından kullanıcılar yabancılık çekmeyecek.

Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 ve macOS kullanıcılarının hepsi Edge ‘in yeni sürümünü bugün indirip yükleyebilecek. Microsoft, önümüzdeki haftalarda Windows 10 kullanıcılarına Windows Update aracılığıyla bunu yayınlayacak, ancak şu anda kullanıcıların bu özelliği nasıl elde edileceği aşağıda açıklanmıştır.

 • Microsoft’un Edge sitesine gidin ve yükleyiciyi indirin
 • Yükleyiciyi çalıştırın. Bittiğinde, Edge için görev çubuğu simgesi,eski sürümün zaten yüklü olduğunu varsayarak, yeni logoya dönüşecektir
 • Yeni Edge’i başlatın. Chrome / old Edge’den veri içe aktarmayı veya yeni bir başlangıç yapmayı seçebileceğiniz bir karşılama ekranı ile karşılaşacaksınız.
 • Ayrıca, sık kullanılanların, parolaların ve daha fazlasının eşitlenmesini sağlamak için yeni sekmelerin nasıl görüneceğini veya Microsoft hesabında oturum açmayı yapılandırabilirsiniz
 • Son olarak, “ileri” düğmesine tıklayarak, Microsoft’un kişiselleştirilmiş reklamlarını, aramasını, haberlerini vb. devre dışı bırakabilirsiniz.

Microsoft Edge

Mobil cihazınızda yeni Edge tarayıcısını kullanın

Masaüstü ve mobil cihazlarınızda Edge’i kullanmak istiyorsanız, Microsoft ayrıca hem Android hem de IOS’ta kullanılabilir hale getiriyor. Uygulamayı Apple App Store’dan veya Google Play Store’dan indirip Windows veya macos’ta kullandığınız aynı Microsoft hesabıyla oturum açarsanız sık kullanılanlarınızı, parolalarınızı ve daha fazlasını eşitleyeceğinizi unutmayın.

Ayrıca izleme korumasını etkinleştirebilirsiniz. Edge mobil menüsünü, alttaki üç noktaya basarak, menüyü Değiştir’i seçerek ve ardından simgeleri görünmesini istediğiniz yere sürükleyip bırakarak özelleştirebilirsiniz.

Masaüstü ve mobil cihazlar arasında tam tarama geçmişi ve açık sekme senkronizasyonu henüz mevcut değil. Ancak Microsoft bunları önümüzdeki aylarda eklemeyi planlıyor. Microsoft ayrıca Edge’in masaüstü sürümleri arasında uzantı senkronizasyonu ekleyecek. Ayrıca koleksiyonların da senkronize olmasını sağlayacak.

Bir önceki yazımız olan D.I.C.E. 2019 Ödülleri Adayları Açıklandı başlıklı makalemizde Awards ve DICE hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Google, Bulut Oyun Servisini Duyurdu !


" Microsoft’un yeni Edge tarayıcısı nasıl indirilir konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Microsoft’un yeni Edge tarayıcısı nasıl indirilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Microsoft’un yeni Edge tarayıcısı nasıl indirilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.