SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Pixel 4’ün Kilidi Gözleriniz Kapalıyken Bile Açılıyor Pixel 4’ün Kilidi Gözleriniz Kapalıyken Bile Açılıyor
ÖNCEKİ
Firefox’tan Başka Bir Güvenlik Güncellemesi Geliyor Firefox’tan Başka Bir Güvenlik Güncellemesi Geliyor
3931
1456 0

Mixer’in Her İki Kurucusu da Şirketten Ayrıldı

Mixer’in Her İki Kurucusu da Şirketten Ayrıldı
Yazar: Elif Aybüke Ural

19 Ekim 2019

Mixer kurucu ortakları Matt Salsamendi ve James J. Boehm, son iki hafta boyunca, hizmetin bugüne kadarki en büyük değişikliklerinden bazılarını geçirdiği bir zamanda canlı yayında şirketini terk etti.

Boehm, 2 Ekim’de Mixer’den ayrıldığını ve Salsamendi’nin 10 Ekim’de ayrıldığını açıkladı. İkili, Ocak 2016’da başlangıçta Beam olarak bilinen Mixer’ı başlattı. Microsoft, Ağustos 2016’da şirketi satın aldı. 2017’de Mixer olarak yeniden adlandırıldı.

Boehm bir sonraki adımının ne olduğunu açıklamamasına rağmen, Salsamendi Twitter’daki veda mektubunu bir sonraki yolculuğu hakkında – “lazerler” hakkında konuşmak için kullandı.

Salsamendi, “Hatırlayabildiğim kadarıyla müziği temsil etmek için ışık kullanma fikri beni büyüledi” dedi. “Büyümek EDM festivalleri ve turları için ışıklandırmayı hayal ettim ve bu tutkuyu daha büyük bir şekilde sürdürmek istiyorum” dedi.

Onların ayrılışı, Mixer’ın oyun endüstrisinde hiç olmadığı kadar büyük  sıçramalara başladığı bir zamanda geliyor. Mixer, üçüncü büyük akış hizmeti oldu. Microsoft aracılığıyla, yayın hizmeti Tyler “Ninja” Blevins dahil popüler yayıncılarla ortaklıklar üzerinde de çalışmaya başladı. Mixer, daha az bilinen bir yayın hizmeti olmaktan, Blevins’in Ağustos’ta, uzun süredir evi olan Twitch’i, sadece Mixer’in ilerlemesine devam etmek için evi olarak bıraktığını açıklamasının ardından en çok izlenen platformlardan birine gitti.

Salsamendi ve Boehm’in ayrılışları da Microsoft’tan çıkan tek isim değil. Uzun zamandır devam eden bir Xbox yöneticisi olan Mike Ybarra, 20 yıl çeşitli bölümlerle çalıştıktan sonra şirketten ayrılıyor.

Bir önceki yazımız olan Microsoft İnsanları Project xCloud'u Denemeye Davet Ediyor başlıklı makalemizde microsoft, xbox ve xCloud hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Microsoft 'un Office işletmeleri Q2 sonuçlarına öncülük ediyor
KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Mixer’in Her İki Kurucusu da Şirketten Ayrıldı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Mixer’in Her İki Kurucusu da Şirketten Ayrıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Mixer’in Her İki Kurucusu da Şirketten Ayrıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.