MSI, Kasım Ayında Yayınlayacağı BIOS Güncellemeleri İle Ryzen İşlemcilere Geliştirmeler Yapacak | Technosfer

MSI, Kasım Ayında Yayınlayacağı BIOS Güncellemeleri İle Ryzen İşlemcilere Geliştirmeler Yapacak

05.10.2019
A+
A-
MSI, Kasım Ayında Yayınlayacağı BIOS Güncellemeleri İle Ryzen İşlemcilere Geliştirmeler Yapacak

MSI Insider’ın izleyicilerle buluşan son bölümünde anakart üreticileri, AMD mikro kodun Ryzen işlemcileri tarafından çalıştırılan AM4 soket anakartlara 100’den fazla geliştirme geleceğini duyurdu. AGESA (AMD Kapsamlı Yazılım Mimarisi) olarak bilinen bu mikro kod, AMD’nin donanım ortaklarına BIOS güncellemeleri getirmelerini sağlıyor.

AMD Ryzen işlemcilerin hız algoritmalarında değişikliğe yol açan AGESA’nin en son yayınlanan güncellemesi (1.0.0.3 ABBA) Eylül ayının sonunda kullanıcılarla buluşmuştu. AMD bu konuda hakkında, “Yaptığımız analizler, işlemci hız algoritmasının hedef frekansların beklediğimizden de düşük olmasına neden olabilecek bir sorundan etkilenmiş olabileceğini gösteriyor.” açıklamasında bulunmuştu.

AGESA 1.0.0.3 ABBA kodu bazlı BIOS’lar çoktan boy göstermeye başlamıştı. Ancak kafamızı kaldırıp ileri tarihlere baktığımızda ise MSI’ın Kasım ayında yeni güncellemeler getireceğini görüyoruz. MSI’daki pazarlama direktörü ve MSI konuklarından biri olan Eric van Beurden’e göre AMD önümüzdeki hafta ilk olarak kodu BIOS üreticilerine, daha sonra anakart üreticilerine vermeye başlayacak.

MSI her ne kadar düzeltmeler ve geliştirmeler hakkında detaylı bilgi vermese de, 100’ün üzerinde geliştirme geleceğine ve bunların içinde genel düzeltmelerle birlikte yeni özellikler olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

ETİKETLER: , ,
Elif Aybüke Ural
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları