Otomobillerde KDV ve ÖTV İndirimi Uzadı ! | Technosfer

Otomobillerde KDV ve ÖTV İndirimi Uzadı !

21.03.2019
A+
A-
Otomobillerde KDV ve ÖTV İndirimi Uzadı !

Otomobil almak isteyenlere ve hala düşünenlere müjdeli bir haber geldi, detaylar haberimizde.

Resmi Gazete’de yayınlanan bilgilere göre KDV ve ÖTV indirimi otomobillerde yıl sonuna kadar uzatıldı. Alınan Cumhurbaşkanı Kararı’na göre 1600 cc altı motor hacmine sahip otomobillerde %15 ÖTV indirimi yanı sıra ticari araçların da %18’lik KDV oranının %1 olarak uygulanması 30 Haziran’a kadar sürecek.

Ayrıca diğer bilgilere göre Vergisiz fiyatı 70 bin TL’nin altında olan otomobillerin ÖTV oranı yüzde 45’ten yüzde 30’a, 70 bin TL – 120 bin TL arasındaki araçların ÖTV oranı ise yüzde 50’den yüzde 35’e düşürülme uygulaması da 30 Haziran’a kadar devam edecek.

Bu haberin yanı sıra ÖTV ve KDV indiriminin devam etmesi sadece otomobiller için de geçerli değil. Konut satışlarında da KDV oranı yıl sonuna kadar %8 olarak devam edecek, mobilya sektöründe de KDV indirimi 30 Haziran’a kadar sürecek.

Motosiklet modellerinde de bir müjdeli haber olarak motor silindir hacmi 250 santimetreküpü geçmeyen motosikletlerde yüzde 0 ÖTV uygulaması 30 Haziran’a kadar sürecek.

Mert Büyük
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi Makina Mühendisliği öğrencisi Mert, tam bir Apple hayranı. Teknolojiyi yakından takip eden Mert, technosfer.com.tr'de okuyucular için güncel haberler üretiyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları