PAX West 2019'daki Oyunlar !!! | Technosfer

PAX West 2019’daki Oyunlar

27.08.2019
A+
A-
PAX West 2019’daki Oyunlar

 

 • CD Projekt Red’in uzun zamandır beklenen oyunu Cyberpunk 2077’nin  çıkışına 1 yıldan daha az az bir süre kaldı. PAX West 2019’da büyük bir sıçrama yapması bekleniyor, ama oyunun mevcut durumuna, ilerlemesine bakmak için hazırda beklemenize gerek yok. Kongre sırasında Varşova , Polonyadki savaşa rağmen stüdyo herkesin Cyberpunk 2077 ‘nin oynanışını göstermek için yayınlayacaktır. Night City’de yapılacak olan oyun, geçmişte video oyunları üzerinde hiçbir etkisi olmadığı şüphesi olmayan masa üstü RPG olan  Cyberpunk 2020 ile aynı evrende kuruluyor , ancak CDPR( CD Projeckt Red) ‘in dünyasını daha önce hiç hayata geçirlimemiş şekilde geçirceklerinden   umutluyuz.

 

 • Sevin ya da nefret edin , Final Fantasy VII gelmiş geçmiş en güzel Final Fantasy oyunu . Yıllardır remake yapımı faların burnunda tütüyordu , ve 2015 E3 fuarında , Square Enix birinin yolda olduğunu duyurmuştu . Akıllarda orjinaline gerçekten sadık mı kalındı  yoksa modern standartlara göre yeniden mi düzenlendi ? Square Enix ikincisini seçti ve bu seçim yeni aksiyon – RPG yönü bazı insanları gergin bıraksa da , E3’ten gelen raporlar neredeyse oy birliğiyle yeni yaklaşımı övdü. PAX West 2109 oyunu yeni insanlara açacak ve bizde iddialı remake ilgili insanların ne düşündüğünü görmüş olacağız.

 

 • E3 2019 Fuarında gösterildikten sonra , Marvel dünyasında oluşturulan yeni aksiyon – RPG  oyunun etrafını çevreleyen birçok soru var. Marvel’s Avengers’ ta  Süper Kahraman sonrası dünyada efsanevi ekibi tekrar kurarken, bu süreçte daha büyük bir komployu çözeceksiniz. Gamescom sırasında, oyuna devam etme şansı bulanlar şunu diyor ” Temel olarak, seçtiğiniz Avengers üyesi ile çeşitli görevler üstlenerek daha fazla güç için ganimet ve yol sunabilecek bazı büyük çaplı dövüşlere kadar gidebiliyorsunuz.”

 

 • Yeni bir birinci şahıs nişancı- gerçek zamanlı strateji melezi olan Disintegration’ın kökeni kesinlikle çok fazla güven veriyor. Halo serisinin yaratıcısından gelen klasik FPS DNA’ya ve Overwatch gibi diğer popüler shooter oyunlarında göze çarpan bazı etkilere sahip. Bununla birlikte, bir tetikçinin seğirmeli oyununu bir RTS’de bulunan kaynak yönetimi ve organizasyonu ile harmanlayan eşsiz oyununa dayanıyor gibi görünüyor. Siz ve ekibiniz savaşta daha iyi bir performans sergiledikçe, alanları ele almanıza ve düşman ekibine karşı zafer kazanmanın yolunu açmanıza izin vererek, kendi AI (yapay zeka) birimlerinizi  bile düzenleyeceksiniz. Oyun Gamescom 2019’da ilk defa oynandı ve alışılmışın dışında olan mekaniğine alışmak için biraz da zaman harcanması lazım ama yine de merak uyandıran bir mekanik.

 

 • Gamescom 2019’da yayınlanan Everspace 2, uzay meydan savaşlarını  kaba benzeri ögelerle harmanlayan 2017 uyuyan isabetinin takipçisi. Diğer alt tür oyunlarda olduğu gibi ölüm de kaçınılmazdır. Ancak, önceki yayınladığınız kaynaklardan bazıları, bir sonraki gezintide evrende biraz daha ileriye gideceğiniz umuduyla, izleyenlerinizde kullanılabilir. Neticede Everspace 2
  ölçeği ve puanları yükseltirken Rockfish Studios
  sıra dışı aksiyon-RPG ve uzay-savaş oyununun karışımına devam etmek istiyor.

 

Dışarıda Secret of Mana Super Nintendo’daki en saygın oyunlardan birisi, neden 16-bit takip oyununun, Seiken Densetsu 3’ün, yıllarca özel bir Japon oyunu olarak kaldığını anlamayı zorlaştırıyor. Sonunda bu yılın başlarında Batı’da Switch ve PS4’teki Mana Koleksiyonunun bir parçası olarak yerelleştirildi, ancak Square Enix ayrıca 2020’nin başlarında ortaya çıkacak bir 3D remake üzerinde çalışmakla meşgul.

 • “Mutant Soap Opera”(Mutant  sabun operası) olarak nitelendirilen Mutazione, sizi topluluktaki herkesi tanımaya çalışırken,  kenti keşfeden genç bir kız olan Kai rolüne sokuyor. Klasik 2D macera oyunlarına benzeyen bir yapıda, Mutazione köyü, uyum içinde yaşayan insan ve mutantların olduğu birden fazla ırkın yaşadığı köydür. Bununla birlikte, bazı gözetlemelerin ardından, toplumu riske sokabilecek kötü bir şey bulacaksınız. Kesinlikle ilginç bir öncül. Garip bir sahil kasabasında hayatın en güzel anlarına odaklanan tonu, sizi alışılmadık köye çeken özellikle garip bir mistiktir.

 • Remake oyunları  hiç bu kadar popüler olmamıştı, bu yüzden Zelda oyunlarının en iyi efsanelerinden birinin hayatını ikinci kez kiralamasını görmek sürpriz değil. Link’s Awakening aslen Game Boy için 1993’te piyasaya sürülmüştü ve sonradan Game Boy Color için 1998 geliştirilmiş hali piyasaya yeniden sürülmüştü. Hikayesi, Zelda Efsanesi için biraz düzensiz, değişikti, özellikle 90’ların başında, Hyrule’ın tanıdık krallığına  odaklanmadığı için. Nintendo, sevilen serilerinin sürpriz ve hatırlanabilir çıkışları için bir grup beklenmedik kıvrım ve dönüşle toparlandığından emin oldu. 3D olarak geliştirilmiş remake, bir kaç eklemeyle ve ince ayarlarla da olsa orijinal oyunun yapısına ve tasarımına büyük ölçüde sadık kalacaktır. Dungeon Creator modu gibi özellikler, geri dönen oyuncuların Link’s Awakening’i tekrar ziyaret ederken keşfedilecek yeni şeylere sahip olmasını sağlamalıdır; oysa yeni oyuncular, Nintendo’nun geçmişinden tüm modern tuzaklarla gizli bir mücevher yaşama şansına sahip olmalıdır.

Eq1NoX
Eq1NoX
Çukurova Üniversite'sinde okuyorum.Teknolojiye, oyunlara, yazılım dillerine kısacası teknolojiye olan ilgimden dolayı Technosferi seçtim. Size doğru, tarafsız ve güncel bilgiyi iletmeye çalışıyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları