SON DAKİKA TEKNOLOJİ 13:50 LG K61 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:43 LG K51S Sorun Şikayet ve Teknik Özellikleri 12:51 Lg K41s Sorun Şikayet Özellikleri 15:32 Oppo A31 Sorun Şikayet Özellik 18:18 iPhone ‘unuzu satmadan önce yapmanız gerekenler
SONRAKİ
Msi GK60 Sorun Şikayet Kullanıcı Yorumları Msi GK60 Sorun Şikayet Kullanıcı Yorumları
ÖNCEKİ
Bugün Apple Arcade’ı Ücretsiz İptal Ettirme Günü Bugün Apple Arcade’ı Ücretsiz İptal Ettirme Günü
3996
1480 0

Pixel 4 için tam RCS Desteği Bile Alınamadı

Pixel 4 için tam RCS Desteği Bile Alınamadı
Yazar: Elif Aybüke Ural

20 Ekim 2019

Google’ın Pixel 4’ü, en büyük ABD ağlarından bazılarında RCS mesajlaşma desteğiyle başlamıyor. Verizon ve T-Mobile, Twitter’da 9to5Google’ın belirttiği gibi telefonun desteklenmediğini ve AT&T’nin desteklenip desteklenmediğini henüz söylemediğini söyledi. Sadece Sprint, Verge’nin bir e-postasında standart Android Mesajlar uygulamasına okuma makbuzları, yazma göstergeleri ve daha yüksek kaliteli ekler gibi özellikler ekleyen RCS’i destekleyeceğini söyledi.

RCS mesajlaşmalarının başlaması tam bir karışıklığa neden oldu. Google’ın Android’de mesajlaşmayı yükseltmek için bir çözüm olarak RCS’e yerleştiği en büyük güçlenme 2018’de geldi. Ancak bir yıldan uzun bir süre sonra, çok az hareketlenme oldu. Google, bu yılın başlarında taşıyıcı ortaklarındaki değişikliği zorlamaya başlayacağını, ancak bunun ABD’de olmayacağını söyledi.

Böylece, Pixel 4’ün piyasaya sürülmesiyle Google, telefonunun şimdiye kadar yaygın şekilde kullanılması gereken birçok ağda bir özelliği eksik olduğunu söyledi.

 Verizon’da piyasaya sunulmasından sonra Pixel 3’e RCS desteği eklendi. Verizon açılış  cihazı olan Pixel 3’de geçen yılın Aralık ayına kadar RCS’ı desteklemedi. Galaxy S9 daha sonra bu desteği alan cihazlardan biri oldu. Ancak bu özellik sadece Verizon’un şebekesinde mesajlaşırken mevcuttur.

Pixel 3, diğer birçok büyük ağda RCS’yi desteklemiyordu, ancak bu anlaşılabilir bir durumdu. Şimdi Pixel 4’ün ABD’nin tüm büyük taşıyıcıları arasında erişilebilir olmasına rağmen, Google’ın önemini vurguladığı bir şeyin – RCS desteğinin telefonunda bulunması bekleniyordu. Taşıyıcılar seçtikleri takdirde destek daha sonra eklenebilir ancak şu ana kadar Sprint, ABD’de kendisine taahhüt edilen tek büyük isimdir.

Bir önceki yazımız olan Bugün Apple Arcade’ı Ücretsiz İptal Ettirme Günü başlıklı makalemizde apple, arcade ve games hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Outlast 3 Gelecek Mi?


" Pixel 4 için tam RCS Desteği Bile Alınamadı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Pixel 4 için tam RCS Desteği Bile Alınamadı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Pixel 4 için tam RCS Desteği Bile Alınamadı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.