Pixel 4 XL, Bu Yılın En Kötü Korunan Sırrı | Technosfer

Pixel 4 XL, Bu Yılın En Kötü Korunan Sırrı

12.09.2019
A+
A-
Pixel 4 XL, Bu Yılın En Kötü Korunan Sırrı

Google’ın Pixel akıllı telefonları için bir yıllık gelenek haline gibi gelmiş gibi gözüken Pixel 4, ilk kez yayın öncesi incelemelerde iki modeliyle boy gösterdi.

Yeni Pixel’i ilk olarak Youtube kanalı AnhEm TV sayesinde gördük ve bu video geçtiğimiz aylarda sıkça ortaya atılan Pixel 4 ve Pixel 4 XL hakkındaki iddiaları doğruladı.

Başlangıçta video, beyaz Pixel 4 XL’e ayrıntılı bir bakış sunuyor. Eğer ‘panda’ model Pixel 2 XL’in hayranıysanız, Google’ın renk türünü geri getirdiğini öğrenmekten memnuniyet duyarsınız. Pixel 4 XL’in bu sürümü, mat siyah ön panel ve yanlarla kontrastlı beyaz bir arkaya sahip. Hatta selefinin aksanlı turuncu güç düğmesini de içeriyor. Rabbit TV tarafından yayınlanan ayrı bir videoda, siyah modele ve üçüncü bir mercan renginde bir detaya baktık.

AnhEm TV klibine geri dönersek, Pixel 4’ün Ayar menüsüne (tümü İngilizce olan) ayrıntılı bir şekilde bakacağız. Burada, ekrandaki içeriğe bağlı olarak dinamik olarak 60Hz’ye geçme özelliğine sahip telefonun 90Hz’lik yumuşak bir ekrana sahip olacağını onaylıyoruz. 90Hz ekrana sahip OnePlus 7 Pro gibi telefonlarla, kullanıcı ara yüzü, ekranın daha hızlı yenilenme hızı sayesinde daha hassas ve daha duyarlı görünüyor.

Ekran ayarlarında “Ambient EQ” adlı bir özellik de görüyoruz. Bu, bir süredir söylenti verilen başka bir yeni özellik. Ambient EQ, esasen Google’ın, iPhone’un True Tone işlevini üstlenmesidir. Piksel, bir odadaki ortam ışığına uyacak şekilde ekranının renk sıcaklığını ayarlayacaktır. Apple, bu özelliğin gece göz yorgunluğunu azalttığını ve Google’ın da aynı iddiada bulunabileceğini söylüyor.

Bilginin son ilginç bir özelliği, Pixel 4’ün önceden yüklenmiş yeni bir ‘Kaydedici’ uygulaması içermesidir. Maalesef, uygulamayı çalışırken göremiyoruz, ancak Pixel 4 sahiplerinin ayrı bir uygulama indirmeden ses kaydetmelerine izin verilecek. Uygulamanın, kişilerin ekranlarında olanları yakalamalarına da izin vermesi mümkündür.

Pixel 4’ün yılın üçüncü çeyreğine kadar çıkması beklenmiyor lakin telefon çıkışını gerçekleştirene dek Google ne kadar engellemeye çalışsa da hakkında yeni sızıntılar duyacak gibiyiz. Potansiyel çıkış tarihlerinden biri 15 Ekim. Bu tarih bilgi sızdıran kişi olan EvanBlass’dan geliyor. Doğru mu değil mi yakında göreceğiz.

Elif Aybüke Ural
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları