SON DAKİKA TEKNOLOJİ 14:14 Audi İkinci Elektrikli Arabası E-Tron Sportback’i Duyurdu 14:27 Su Geçirmeyen Oyuncu Klavyesi; Asus TUF Gaming K7 13:30 HUAWEI’nin Türkiye’de Çekilen İlk Akıllı Saat Reklam Filmi Yayında 18:18 Samsung, Telefonlar için  Yeni Kamera Modları Kullanacak 14:54 Apple Elektronik Sigara İçme Uygulamalarını Mağazasından Kaldırdı
SONRAKİ
Google ve BBC, VR Projelerini Saf Dışı Bıraktı Google ve BBC, VR Projelerini Saf Dışı Bıraktı
ÖNCEKİ
Mixer’in Her İki Kurucusu da Şirketten Ayrıldı Mixer’in Her İki Kurucusu da Şirketten Ayrıldı
3394
1257 0

Pixel 4’ün Kilidi Gözleriniz Kapalıyken Bile Açılıyor

Pixel 4’ün Kilidi Gözleriniz Kapalıyken Bile Açılıyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

20 Ekim 2019

Google, Pixel 4 akıllı telefonlarında bulunan Face Unlock sistemi sayesinde gözleriniz kapalı olsa bile kişinin cihaza erişimine izin vereceğini onayladı. Güvenlik uzmanları ise bunun cihaza yetkisiz erişimi sağlamayabileceğini ve bunun büyük bir sorun olacağını öne sunuyor.

Buna karşılık, Apple’ın Face ID sistemi, kullanıcının kilidi açmadan önce ‘’gözlerinin açık olduğundan’’ ve telefona baktığından emin olarak  kilidi açıyor.

Google yaptığı açıklamada: “Pixel 4 Face Unlock güvenlik gereksinimlerini güçlü bir biyometrik olarak karşılıyor’’ dedi.

Varsayılan ayarlar kullanıldığı taktirde kullanıcı uyuyor dahi olsa telefonun kilidi açılıyor. Çoğu kişide testler tekrarlandı ama sonuç hep aynı oldu. Ancak, bu ayar BBC News’e bulunan cihazlarda mevcut değil. Ve Google, BBC News’e 24 Ekim’de satışa çıktığında Pixel 4’te yer almayacağını söyledi.

Siber güvenlik uzmanı Graham Cluley, “Siz uyurken birileri telefonunuzun kilidini açabilirse, bu büyük bir güvenlik sorunudur” dedi.

Google’ın Pixel 4 destek web sitesinin yaptığı açıklama: “Gözleriniz kapalı olsa bile, yüzünüze tutulursa telefonunuz başka bir kişi tarafından da açılabilir’’ yönünde oldu.

İlgili müşterilerin daha fazla güvenlik istediklerinde yüz tanıma özelliğini devre dışı bırakan “kilitleme” modunu açabilecekleri söyleniyor. Ayrıca Google, Face Unlock’un maske ve fotoğraflarla kandırılamayacağını açıkladı.Açıklanan haberlere göre Face Unlock geliştirileceği ve hataların düzeltileceği söylendi.

" Pixel 4’ün Kilidi Gözleriniz Kapalıyken Bile Açılıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Pixel 4’ün Kilidi Gözleriniz Kapalıyken Bile Açılıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Pixel 4’ün Kilidi Gözleriniz Kapalıyken Bile Açılıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunu ve teknolojiye ilgisi çok olan, uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler üreten bir editörüm.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye