SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Google ve BBC, VR Projelerini Saf Dışı Bıraktı Google ve BBC, VR Projelerini Saf Dışı Bıraktı
ÖNCEKİ
Mixer’in Her İki Kurucusu da Şirketten Ayrıldı Mixer’in Her İki Kurucusu da Şirketten Ayrıldı
3915
1450 0

Pixel 4’ün Kilidi Gözleriniz Kapalıyken Bile Açılıyor

Pixel 4’ün Kilidi Gözleriniz Kapalıyken Bile Açılıyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

20 Ekim 2019

Google, Pixel 4 akıllı telefonlarında bulunan Face Unlock sistemi sayesinde gözleriniz kapalı olsa bile kişinin cihaza erişimine izin vereceğini onayladı. Güvenlik uzmanları ise bunun cihaza yetkisiz erişimi sağlamayabileceğini ve bunun büyük bir sorun olacağını öne sunuyor.

Buna karşılık, Apple’ın Face ID sistemi, kullanıcının kilidi açmadan önce ‘’gözlerinin açık olduğundan’’ ve telefona baktığından emin olarak  kilidi açıyor.

Google yaptığı açıklamada: “Pixel 4 Face Unlock güvenlik gereksinimlerini güçlü bir biyometrik olarak karşılıyor’’ dedi.

Varsayılan ayarlar kullanıldığı taktirde kullanıcı uyuyor dahi olsa telefonun kilidi açılıyor. Çoğu kişide testler tekrarlandı ama sonuç hep aynı oldu. Ancak, bu ayar BBC News’e bulunan cihazlarda mevcut değil. Ve Google, BBC News’e 24 Ekim’de satışa çıktığında Pixel 4’te yer almayacağını söyledi.

Siber güvenlik uzmanı Graham Cluley, “Siz uyurken birileri telefonunuzun kilidini açabilirse, bu büyük bir güvenlik sorunudur” dedi.

Google’ın Pixel 4 destek web sitesinin yaptığı açıklama: “Gözleriniz kapalı olsa bile, yüzünüze tutulursa telefonunuz başka bir kişi tarafından da açılabilir’’ yönünde oldu.

İlgili müşterilerin daha fazla güvenlik istediklerinde yüz tanıma özelliğini devre dışı bırakan “kilitleme” modunu açabilecekleri söyleniyor. Ayrıca Google, Face Unlock’un maske ve fotoğraflarla kandırılamayacağını açıkladı.Açıklanan haberlere göre Face Unlock geliştirileceği ve hataların düzeltileceği söylendi.

Bir önceki yazımız olan Mixer’in Her İki Kurucusu da Şirketten Ayrıldı başlıklı makalemizde microsoft ve Mixer hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Google , kullanılmayan Chrome uygulamalarını kaldırıyor

" Pixel 4’ün Kilidi Gözleriniz Kapalıyken Bile Açılıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Pixel 4’ün Kilidi Gözleriniz Kapalıyken Bile Açılıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Pixel 4’ün Kilidi Gözleriniz Kapalıyken Bile Açılıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.