PS4 Remote Play Bu Hafta Android'i Tamamen Destekleyecek | Technosfer

PS4 Remote Play Bu Hafta Android’i Tamamen Destekleyecek

07.10.2019
A+
A-
PS4 Remote Play Bu Hafta Android’i Tamamen Destekleyecek

Sony, PlayStation 4’ün Remote Play özelliği güncellemelerine odaklanan 7.00 sistem yazılımının sürümünü duyurdu. Güncelleme bu hafta kullanılabilir olacak.

Remote Play özelliği ile şimdi 5.0 ve daha üstü sürümü çalıştırabilen herhangi bir Android cihaza oynadığınız oyunu aktarmanıza izin verecek. Bu özellik aslında 2014’ten beri sadece Sony tarafından yapılan bazı Android telefonlarda yer alıyordu. Şimdi ise herkesin uygulamaya ulaşması için Play Store’da bir Remote Play uygulaması yer alacak. Sony bu yılın başında İOS uyumluluğunu da ekledi bu nedenle Android desteğinin genişletilmesinin muhtemel olduğu görünüyor.

Eklenen yeniliklere ek olarak sohbet özelliği kullanıcı sayısını sekizden on altıya çıkardı ve daha iyi bir bağlantı ve ses kalitesine sahip olması gerektiğini söyledi. Ayrıca, metinleri kopyalayan ve PS4 Second Screen Mobile uygulamasında görüntülenen yeni bir ses metni özelliği de bulunmaktadır ancak bu özellik şimdilik yalnızca ABD’de yer alıyor. Sony ise bu özelliğin diğer bölgelere gelip gelmeyeceği hakkında bir açıklamada bulunmadı.

ETİKETLER: , ,
Elif Aybüke Ural
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları