SON DAKİKA TEKNOLOJİ 09:09 Google , Steam desteği üzerinde çalıştığını bildirdi 16:16 Google , kullanılmayan Chrome uygulamalarını kaldırıyor 14:14 Microsoft’un yeni Edge tarayıcısı nasıl indirilir 10:00 Realme 3 Pro Teknik Özellik Sorun Şikayet 13:52 SESSİZLİĞİN FISILTISI İLE GELEN YARATICI FİKİRLER
SONRAKİ
Doğrudan iPhone ‘unuzdan Bir Podcast veya Vlog Kaydedin Doğrudan iPhone ‘unuzdan Bir Podcast veya Vlog Kaydedin
ÖNCEKİ
Apple Watch için Bu Lüks Deri Bantlarında %25 İndirim Apple Watch için Bu Lüks Deri Bantlarında %25 İndirim
3837
1421 0

PS5 , Sanal Gerçeklik Oyunlarını Bir Üst Seviyeye Çıkarabilir

PS5 , Sanal Gerçeklik Oyunlarını Bir Üst Seviyeye Çıkarabilir
Yazar: Elif Aybüke Ural

9 Aralık 2019

Sony’nin PS5 ’iyle ilgili bilgiler, lider sistem mimarı Mark Cerny’nin Nisan ayında Wired’le röportaj yapmasından bu yana dikkat çekiyor. Ancak hala bilmediğimiz bir sürü şey var. Örneğin, Cerny, PlayStation VR kulaklığının tüm mevcut sürümlerinin bir sonraki nesil konsolla uyumlu olacağını doğruluyor. Ancak şirketin gelecekleri için planlarının ne olduğunu bilmiyoruz. Bir PSVR 2, gelecek tatil sezonunda PS5 ‘in lansmanına hazır olacak mı? Başarılı sanal gerçeklik kulaklığı için gerçek bir netice, aslında eserler arasında bile mi?

Gelecek yıla kadar kesin olarak bilemeyiz, ancak LetsGo Digital, Sony’den yeni yayınlanan ve tamamen yeni bir VR sisteminin bir parçası gibi görünen bir “aktüatör cihazı” için patentini aldı.

Patent, iki tarafın VR içinde birbirleriyle bağlantı kurmasını ve birbiriyle etkileşime girmesini sağlar. Başa takılan bir ekranla eşleştirilmiş bir stereo kamerası olan küresel bir cihazı kullanan bir sistemi işaret eder. Bir kullanıcı PSVR kulaklığını takarken, küresel cihazdaki kameralardan ve mikrofonlardan gerçek zamanlı olarak sesli ve görsel geri bildirim alırlar. Ayrıca, başınız kulaklıklı mikrofon setinin içinde hareket ederken, bağlantının diğer ucundaki küresel cihaz yay şeklindeki raylar boyunca kayarak hareketlerinizi yansıtır.

‘’Sony’nin PlayStation VR’ın geleceğini tartışmaktan oldukça uzak bir yol olabileceğini düşünüyoruz, ancak bu çok oyunculu sanal gerçekliğe getirmenin akıllıca ve eğlenceli bir yolu olabilir. Elbette, çok oyunculu bileşenlere sahip çok sayıda VR oyunu var, ancak bu kısıtlama görünüşte teknoloji için ileriye dönük büyük bir adım olabilir. Aktüatör cihazı ile, neredeyse odada başka birisinin yanınızda olması gibi olur’’ açıklamasında bulunuldu.

Bir önceki yazımız olan Meizu Note 9 Özellikleri Sorun Şikayet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKU  Google Kızdı, Türkiye'de Youtube Kullanılamıyacak
KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" PS5 , Sanal Gerçeklik Oyunlarını Bir Üst Seviyeye Çıkarabilir konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere PS5 , Sanal Gerçeklik Oyunlarını Bir Üst Seviyeye Çıkarabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda PS5 , Sanal Gerçeklik Oyunlarını Bir Üst Seviyeye Çıkarabilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.