SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Apple iPhone 11 Pro Konum Ayarlarını Geçersiz Kılabilir Apple iPhone 11 Pro Konum Ayarlarını Geçersiz Kılabilir
ÖNCEKİ
Apple Watch için Bu Lüks Deri Bantlarında %25 İndirim Apple Watch için Bu Lüks Deri Bantlarında %25 İndirim
4938
1829 0

PS5 , Sanal Gerçeklik Oyunlarını Bir Üst Seviyeye Çıkarabilir

PS5 , Sanal Gerçeklik Oyunlarını Bir Üst Seviyeye Çıkarabilir
Yazar: Elif Aybüke Ural

9 Aralık 2019


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Sony’nin PS5 ’iyle ilgili bilgiler, lider sistem mimarı Mark Cerny’nin Nisan ayında Wired’le röportaj yapmasından bu yana dikkat çekiyor. Ancak hala bilmediğimiz bir sürü şey var. Örneğin, Cerny, PlayStation VR kulaklığının tüm mevcut sürümlerinin bir sonraki nesil konsolla uyumlu olacağını doğruluyor. Ancak şirketin gelecekleri için planlarının ne olduğunu bilmiyoruz. Bir PSVR 2, gelecek tatil sezonunda PS5 ‘in lansmanına hazır olacak mı? Başarılı sanal gerçeklik kulaklığı için gerçek bir netice, aslında eserler arasında bile mi?

Gelecek yıla kadar kesin olarak bilemeyiz, ancak LetsGo Digital, Sony’den yeni yayınlanan ve tamamen yeni bir VR sisteminin bir parçası gibi görünen bir “aktüatör cihazı” için patentini aldı.

Patent, iki tarafın VR içinde birbirleriyle bağlantı kurmasını ve birbiriyle etkileşime girmesini sağlar. Başa takılan bir ekranla eşleştirilmiş bir stereo kamerası olan küresel bir cihazı kullanan bir sistemi işaret eder. Bir kullanıcı PSVR kulaklığını takarken, küresel cihazdaki kameralardan ve mikrofonlardan gerçek zamanlı olarak sesli ve görsel geri bildirim alırlar. Ayrıca, başınız kulaklıklı mikrofon setinin içinde hareket ederken, bağlantının diğer ucundaki küresel cihaz yay şeklindeki raylar boyunca kayarak hareketlerinizi yansıtır.

‘’Sony’nin PlayStation VR’ın geleceğini tartışmaktan oldukça uzak bir yol olabileceğini düşünüyoruz, ancak bu çok oyunculu sanal gerçekliğe getirmenin akıllıca ve eğlenceli bir yolu olabilir. Elbette, çok oyunculu bileşenlere sahip çok sayıda VR oyunu var, ancak bu kısıtlama görünüşte teknoloji için ileriye dönük büyük bir adım olabilir. Aktüatör cihazı ile, neredeyse odada başka birisinin yanınızda olması gibi olur’’ açıklamasında bulunuldu.

Bir önceki yazımız olan Game Of Thrones Hayranlarına Müjde başlıklı makalemizde Game of Thrones, HBO ve House of Dragon hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  PS4 Satışları Orijinal PlayStation ve Wii'yi Geçti
KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" PS5 , Sanal Gerçeklik Oyunlarını Bir Üst Seviyeye Çıkarabilir konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere PS5 , Sanal Gerçeklik Oyunlarını Bir Üst Seviyeye Çıkarabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda PS5 , Sanal Gerçeklik Oyunlarını Bir Üst Seviyeye Çıkarabilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.