PS5: Sony, PlayStation 5 Adını, Denetleyici Ayrıntılarını, 2020 Yayınlanma Tarihi Olarak Onayladı | Technosfer

PS5: Sony, PlayStation 5 Adını, Denetleyici Ayrıntılarını, 2020 Yayınlanma Tarihi Olarak Onayladı

PS5: Sony, PlayStation 5 Adını, Denetleyici Ayrıntılarını, 2020 Yayınlanma Tarihi Olarak Onayladı

Sony, yeni nesil konsolunun PlayStation 5 olarak adlandırılacağının yanı sıra, ne zaman çıkacağını resmen onayladı: PS5, 2020’de piyasaya sürülecek. Aynı zamanda denetleyicisindeki ilk detayları- en azından şimdilik DualShock 5 – kullandığı diskler, ışın izleme desteği, SSD, UI özellikleri ve sistemin diğer yönleri hakkında daha fazla bilgiyi kullanıcılar ile paylaştı.

Sony Interactive Entertainment firması Jim Ryan, “Yeni nesil konsolumuzun PlayStation 5 olarak adlandırılacağını paylaşmaktan gurur duyuyorum ve 2020 yılında çıkışını gerçekleştirmek  için çalışmalara başlayacağız” dedi. “Bu güncellemeler çok büyük bir sürpriz olmayabilir, ancak gelecek nesillere yönelik vizyonumuz hakkında ek ayrıntılar ortaya çıkarmaya başladığımızdan bunları PlayStation hayranlarımız için duyurmak istedik” dedi.

“PlayStation 5’in yeni kontrol cihazında iki önemli yenilik var. İlk olarak, 5. nesil konsollardan bu yana kontrol cihazlarında bulunan ‘gürültülü’ teknolojinin yerini almak için dokunsal geribildirimleri benimsiyoruz. Haptiklerle gerçekten daha geniş hissediyorsunuz geri bildirim aralığı, bu yüzden bir yarış arabasında bir duvara çarpmak, futbol sahasında mücadele etmekten çok farklı hissettirecek” sözlerini kullandı.

Sony, W5 ile röportajında PS5 hakkında daha fazla ayrıntı paylaştı. Şirket, örneğin, yeni nesil konsollarda görülen sabit diskin çıktığını ve daha hızlı, daha verimli bir katı hal sürücüsünün bulunduğunu temin etti.

ETİKETLER: ,
Elif Aybüke Ural
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları