SON DAKİKA TEKNOLOJİ 16:16 Google hesabı otomatik silme yöntemi 09:09 Pentagram , çocuklar için akıllı bir hoparlör tasarladı 17:17 Google Stadia ‘ya 120’den Fazla Oyun Eklenecek 09:09 Çevrimdışı kullanabileceğiz en iyi uygulamalar 09:09 Google , Steam desteği üzerinde çalıştığını bildirdi
SONRAKİ
Twitter Reklamların Güvenliğini Sağlamak için Telefon Numaraları Kullandı Twitter Reklamların Güvenliğini Sağlamak için Telefon Numaraları Kullandı
ÖNCEKİ
Samsung, Çin’de Telefon Üretimini Durdurdu Samsung, Çin’de Telefon Üretimini Durdurdu
1042
386 0

PS5: Sony, PlayStation 5 Adını, Denetleyici Ayrıntılarını, 2020 Yayınlanma Tarihi Olarak Onayladı

PS5: Sony, PlayStation 5 Adını, Denetleyici Ayrıntılarını, 2020 Yayınlanma Tarihi Olarak Onayladı
Yazar: Elif Aybüke Ural

9 Ekim 2019

Sony, yeni nesil konsolunun PlayStation 5 olarak adlandırılacağının yanı sıra, ne zaman çıkacağını resmen onayladı: PS5, 2020’de piyasaya sürülecek. Aynı zamanda denetleyicisindeki ilk detayları- en azından şimdilik DualShock 5 – kullandığı diskler, ışın izleme desteği, SSD, UI özellikleri ve sistemin diğer yönleri hakkında daha fazla bilgiyi kullanıcılar ile paylaştı.

Sony Interactive Entertainment firması Jim Ryan, “Yeni nesil konsolumuzun PlayStation 5 olarak adlandırılacağını paylaşmaktan gurur duyuyorum ve 2020 yılında çıkışını gerçekleştirmek  için çalışmalara başlayacağız” dedi. “Bu güncellemeler çok büyük bir sürpriz olmayabilir, ancak gelecek nesillere yönelik vizyonumuz hakkında ek ayrıntılar ortaya çıkarmaya başladığımızdan bunları PlayStation hayranlarımız için duyurmak istedik” dedi.

“PlayStation 5’in yeni kontrol cihazında iki önemli yenilik var. İlk olarak, 5. nesil konsollardan bu yana kontrol cihazlarında bulunan ‘gürültülü’ teknolojinin yerini almak için dokunsal geribildirimleri benimsiyoruz. Haptiklerle gerçekten daha geniş hissediyorsunuz geri bildirim aralığı, bu yüzden bir yarış arabasında bir duvara çarpmak, futbol sahasında mücadele etmekten çok farklı hissettirecek” sözlerini kullandı.

Sony, W5 ile röportajında PS5 hakkında daha fazla ayrıntı paylaştı. Şirket, örneğin, yeni nesil konsollarda görülen sabit diskin çıktığını ve daha hızlı, daha verimli bir katı hal sürücüsünün bulunduğunu temin etti.

Bir önceki yazımız olan Meizu Note 9 Özellikleri Sorun Şikayet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKU  Sony’nin Robot Köpeği Akıllı Ev Asistanı Olabilir
ETİKETLER:


" PS5: Sony, PlayStation 5 Adını, Denetleyici Ayrıntılarını, 2020 Yayınlanma Tarihi Olarak Onayladı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere PS5: Sony, PlayStation 5 Adını, Denetleyici Ayrıntılarını, 2020 Yayınlanma Tarihi Olarak Onayladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda PS5: Sony, PlayStation 5 Adını, Denetleyici Ayrıntılarını, 2020 Yayınlanma Tarihi Olarak Onayladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.