SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Mercedes-Benz’in Elektrikli SUV’sı 67.900 Dolardan Piyasada Mercedes-Benz’in Elektrikli SUV’sı 67.900 Dolardan Piyasada
ÖNCEKİ
Shenmue 3 Piyasaya Sunuldu Shenmue 3 Piyasaya Sunuldu

Sahibinden Araba Kiralama İşlemi

YAZAR: Furkan Yurdakul

3794
1402 1
Yazar: Furkan Yurdakul

22 Kasım 2019

Sahibinden araba kiralama işlemi, son zamanlarda en çok tercih edilen kiralama işlemleri arasında yer almaktadır. Sektör artık satın almadan ziyade kiralama yönüne dönmüş durumda. Çünkü günümüz şartlarında insanlar, maddi açıdan sıkıntılı bir dönemden geçtikleri için, artan faiz oranları, enflasyonun yükselmesi ve piyasa fiyatlarının hep yukarılara tırmanması gibi etkenler, insanları daha ekonomik tercihlere çevirmiş bulunuyor.

Bir araba satın almaya kalksanız, birçok masraf yapmış olacaksınız. Artık insanlar araba satın almayı tamamen lüks bir ihtiyaç olarak görmekte ve gereksiz para harcamamak adına çareler aramaktadır. İşte tam bu noktada sahibinden araba kiralama işlemiyle, hem araba ihtiyacınız giderilmiş olacak, hem de bir arabanın başınıza açacağı bütün masraflardan da muaf olmuş olacaksınız. Arabanın sigortasıydı, kaskosuydu, bakımıydı derken masraflar alıp başını gidiyor değil mi? Ama sahibinden araba kiralayarak tüm bu sorunlu işlerden sıyrılmanız mümkün oluyor.

Evinizden işyerinize giderken, acil bir işiniz için şehir dışına çıkmanız gerekince ve tatil ihtiyaçlarınızda da mutlaka bir arabanın varlığı işinizi oldukça kolaylaştıracak bir imkândır. Sahibinden araba kiralama işlemi ile her türlü ulaşım ihtiyacınızı giderebilir, sorunsuz ve masrafsız bir yolculuk yapabilirsiniz. Üstelik birçok kiralama seçeneğiniz de mevcut. İster aylık kiralayabilir, ister uzun dönem kiralama işlemi de yapabilirsiniz.

Aylık araba kiralama işlemleri daha çok belirli süreli bir ihtiyacı karşılamak amacıyla yapılan kiralama işlemleridir. Kişiler daha çok o zaman zarfındaki işlerini halletmek üzere araba kiralarlar. Bu şekilde o dönemdeki işlerini halletmiş olurlar ve sırf kısa bir süre için araba satın almak zorunda kalmamış olurlar.

Uzun dönem sahibinden araba kiralama işlemi yaptırmak isteyenler genelde, sürekli araba ihtiyacı duyan ve sürekli seyahat etmek mecburiyeti olan bir işe sahip olanlar bu seçeneği tercih etmektedirler. Uzun dönem araba kiralamanın en büyük yararı, maliyetin daha düşük olmasıdır. Çünkü kiralama işleminde, zaman ne kadar uzarsa, fiyatlarda o kadar düşük olacaktır. Böylelikle hem uzun süreli bir arabaya sahip olmuş olacak ve arabanın size getireceği birtakım masraflardan da sorumlu olmayarak, içiniz rahat bir şekilde yolculuk yapabileceksiniz.

OKU  Okeyy.net Şikâyetleri Nereye İletilir?

Sizlerde sahibinden araba kiralamak için Rentiva web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sıkılaşmak ve bölgesel fazlalıklardan kurtulmaya ne dersiniz? başlıklı makalemizde bölgesel zayıflama ve nasıl zayıflanır hakkında bilgiler verilmektedir.

" Sahibinden Araba Kiralama İşlemi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Sahibinden Araba Kiralama İşlemi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Sahibinden Araba Kiralama İşlemi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan Yurdakul Hakkında:

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu Furkan, yazılım ve donanım tutkusunu technosfer.com.tr ailesine haber niteliği taşıyan içerikler üretiyor.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (1)
  Bilgi 25 Kasım 2019 09:24

  Enteresan görünüyor açıkçası. Bir ara denemek lazım sistemin nasıl çalıştığını.. Sistemin her iki tarafında da yer alabilirim.

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.