SON DAKİKA TEKNOLOJİ 21:21 PlayStation 5 Hayallerinizi Süsleyen Formatta Gelebilir 19:19 Samsung Bir Milyon Galaxy Folds satamadığını belirtti 12:12 iPhone Sahibi Olmak Artık Daha Kolay 23:08 ASUS TUF GAMİNG K7 Sorun, Şikayet Özellik 21:30 Apple iPhone 11 Pro Konum Ayarlarını Geçersiz Kılabilir
SONRAKİ
PS5: Sony, PlayStation 5 Adını, Denetleyici Ayrıntılarını, 2020 Yayınlanma Tarihi Olarak Onayladı PS5: Sony, PlayStation 5 Adını, Denetleyici Ayrıntılarını, 2020 Yayınlanma Tarihi Olarak Onayladı
ÖNCEKİ
macOs Catalina Bugün İtibari ile İndirilebilir Hala Geldi macOs Catalina Bugün İtibari ile İndirilebilir Hala Geldi
1061
393 0

Samsung, Çin’de Telefon Üretimini Durdurdu

Samsung, Çin’de Telefon Üretimini Durdurdu
Yazar: Elif Aybüke Ural

8 Ekim 2019

Şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Çin’de cep telefonları  yapmaktan vazgeçtiğini belirtti. Şirket, bir süredir Çin pazarındaki konumunun güçlü olmadığından ve iş koşullarının başka yerlerde daha iyi olması nedeniyle bir süredir ülkedeki cep telefonu üretiminden kendini çekti.

Samsung, Çin’de birden fazla telefon üretim tesisi işletiyordu. Yaklaşık bir yıl önce, şirket Tianjin’deki tesisini kapattı, ardından 2019 ortalarında Huizhou’daki tesisini kapattı. Son zamanlarda, dünyanın 1 numaralı akıllı telefonu üreticisi Huizhou’daki başka bir fabrikada cep telefonu üretimini durdurdu. Çin’deki tesislerinde kullanılan ekipmanlar, Hindistan ve Vietnam gibi diğer ülkelerdeki fabrikalara taşındı.

Samsung tarafından yapılan açıklama ise şu yönde: ‘’ “Üretim tesislerimizde verimliliği artırma çabalarımızın bir parçası olarak, Samsung Electronics, Samsung Electronics Huizhou’nun işlemlerini durdurduk.’’

Samsung’un Çin’de telefon üretimini bırakmaya karar vermesinin en az üç ana nedeni var. Öncelikle, ülkedeki pazar payı son zamanlarda 2013 ortasındaki % 15’ten günümüze göre % 1’e düşmüştür; çünkü şirket Huawei ve Xiaomi gibi şirketlere (Counterpoint verilerine dayanarak) pazar payını kaybetmiştir. İkincisi, Çin’de artan işgücü maliyetleri, ülkeyi büyük şirketler için daha az cazip hale getiriyor. Üçüncüsü, Çin ile ABD arasında devam etmekte olan ticaret savaşı, Çin’de üretilen malların ABD’de tarifelere tabi olabileceğinden Samsung için risk oluşturuyor.

Samsung, artan işgücü maliyetleri ve ABD ile olan ticaret savaşı nedeniyle üretimi Çin’den diğer ülkelere taşıyan tek şirket değil. ASUS ve Apple gibi şirketler de tedarikçilerinden, ürünleri için tarifeler konusunda endişeleri nedeniyle diğer ülkelere taşınmalarını istedi.

" Samsung, Çin’de Telefon Üretimini Durdurdu konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Samsung, Çin’de Telefon Üretimini Durdurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Samsung, Çin’de Telefon Üretimini Durdurdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye