SON DAKİKA TEKNOLOJİ 12:12 iPhone Sahibi Olmak Artık Daha Kolay 23:08 ASUS TUF GAMİNG K7 Sorun, Şikayet Özellik 21:30 Apple iPhone 11 Pro Konum Ayarlarını Geçersiz Kılabilir 20:30 Doğrudan iPhone’unuzdan Bir Podcast veya Vlog Kaydedin 19:30 PS5, Bu Muhteşem Cihazla Sanal Gerçeklik Oyunlarını Bir Üst Seviyeye Çıkarabilir
SONRAKİ
Yeni Ekran Teknolojisi Sayesinde  MacBook ve iPad’i Daha Güzel Hale Gelebilir Yeni Ekran Teknolojisi Sayesinde  MacBook ve iPad’i Daha Güzel Hale Gelebilir
ÖNCEKİ
1v1 ve 3v3 Silahlı Kuvvetler Modları Modern Savaşa Geliyor 1v1 ve 3v3 Silahlı Kuvvetler Modları Modern Savaşa Geliyor
2327
862 0

Scam Haber Siteleri Sahte Görünümlerden Büyük Paralar Kazanıyor

Scam Haber Siteleri Sahte Görünümlerden Büyük Paralar Kazanıyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

2 Aralık 2019

Forbes ve Business Insider, tanınmış haber siteleridir. Aslında, tüm makaleleri diğer yayıncılardan kopyalayıp yapıştıran ve bunları çok az değişiklik yaparak yeniden gönderen bir site. İnternette 350 milyon kayıtlı alan adı var. Uzmanlar, kaç tane sahte haber sitesi olduğunu saymanın imkansız olduğunu söylüyor. Ancak, meşru web siteleri gibi, reklam göstermeleri için para ödeyen büyük teknoloji şirketlerinden de para kazanıyorlar.

Amazon ve Google, dijital reklamcılık sektöründeki dünyanın en büyük oyuncularından ikisidir. İnternet üzerinden reklam alanına erişim satışından yılda milyarlarca dolar kazanıyorlar. BBC son zamanlarda forbesbusinessinsider.com sitesini görüntülediğinde, Sephora ve Vitality sigortası gibi büyük markaları tanıtan reklamlar gördü. Google siteye BBC tarafından uyarıldıktan sonra, reklam yayınlamayı bıraktı ama Amazon hala bunu yapıyor.

Site, Karaçi, Pakistan merkezli bir web tasarım firması tarafından yaratılmıştır. Tasarımcı Shahzad Memon, BBC’ye şirketinin forbesbusinessinsider.com’u arama motoru optimizasyonunu artırmanın yollarını bulmak için bir test olarak inşa ettiğini söyledi . New York merkezli bir dijital reklam uzmanı olan Dr. Augustine Fou, “Bunu yapmak için gelişmiş bir hacker olmak zorunda değilsiniz. Biraz kod bildiğiniz sürece, şablonları kullanarak temel bir web sitesi oluşturabilirsiniz” dedi.

“Her sitenin ayda en az 100.000 $ (77.450 £) kazandığını tahmin ediyoruz” dedi. Bazı sahte haber sitelerini ifşa eden Social Puncher’ın araştırma direktörü Vlad Shevtsov. Örgüt, reklam sahtekarlığının milyon dolarlık bir sektör olduğunu söylüyor.

 

" Scam Haber Siteleri Sahte Görünümlerden Büyük Paralar Kazanıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Scam Haber Siteleri Sahte Görünümlerden Büyük Paralar Kazanıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Scam Haber Siteleri Sahte Görünümlerden Büyük Paralar Kazanıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye