SON DAKİKA TEKNOLOJİ 13:50 LG K61 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:43 LG K51S Sorun Şikayet ve Teknik Özellikleri 12:51 Lg K41s Sorun Şikayet Özellikleri 15:32 Oppo A31 Sorun Şikayet Özellik 18:18 iPhone ‘unuzu satmadan önce yapmanız gerekenler
SONRAKİ
MacBook ve iPad ‘i Daha Güzel Hale Gelebilir MacBook ve iPad ‘i Daha Güzel Hale Gelebilir
ÖNCEKİ
Infinity Ward,1v1 ve 3v3 modlarıyla geliyor Infinity Ward,1v1 ve 3v3 modlarıyla geliyor
2633
975 0

Haber Siteleri Sahte Görünümlerden Büyük Paralar Kazanıyor

Haber Siteleri Sahte Görünümlerden Büyük Paralar Kazanıyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

2 Aralık 2019

Forbes ve Business Insider, tanınmış haber siteleridir. Aslında, tüm makaleleri diğer yayıncılardan kopyalayıp yapıştıran ve bunları çok az değişiklik yaparak yeniden gönderen bir site. İnternette 350 milyon kayıtlı alan adı var. Uzmanlar, kaç tane sahte haber sitesi olduğunu saymanın imkansız olduğunu söylüyor. Ancak, meşru web siteleri gibi, reklam göstermeleri için para ödeyen büyük teknoloji şirketlerinden de para kazanıyorlar.

Amazon ve Google, dijital reklamcılık sektöründeki dünyanın en büyük oyuncularından ikisidir. İnternet üzerinden reklam alanına erişim satışından yılda milyarlarca dolar kazanıyorlar. BBC son zamanlarda forbesbusinessinsider.com sitesini görüntülediğinde, Sephora ve Vitality sigortası gibi büyük markaları tanıtan reklamlar gördü. Google siteye BBC tarafından uyarıldıktan sonra, reklam yayınlamayı bıraktı ama Amazon hala bunu yapıyor.

Site, Karaçi, Pakistan merkezli bir web tasarım firması tarafından yaratılmıştır. Tasarımcı Shahzad Memon, BBC’ye şirketinin forbesbusinessinsider.com’u arama motoru optimizasyonunu artırmanın yollarını bulmak için bir test olarak inşa ettiğini söyledi . New York merkezli bir dijital reklam uzmanı olan Dr. Augustine Fou, “Bunu yapmak için gelişmiş bir hacker olmak zorunda değilsiniz. Biraz kod bildiğiniz sürece, şablonları kullanarak temel bir web sitesi oluşturabilirsiniz” dedi.

“Her sitenin ayda en az 100.000 $ (77.450 £) kazandığını tahmin ediyoruz” dedi. Bazı sahte haber sitelerini ifşa eden Social Puncher’ın araştırma direktörü Vlad Shevtsov. Örgüt, reklam sahtekarlığının milyon dolarlık bir sektör olduğunu söylüyor.

 

Bir önceki yazımız olan Infinity Ward,1v1 ve 3v3 modlarıyla geliyor başlıklı makalemizde apex legends, Battle Pass ve Infinity Ward hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Apple Watch için Bu Lüks Deri Bantlarında %25 İndirim
ETİKETLER:


" Haber Siteleri Sahte Görünümlerden Büyük Paralar Kazanıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Haber Siteleri Sahte Görünümlerden Büyük Paralar Kazanıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Haber Siteleri Sahte Görünümlerden Büyük Paralar Kazanıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.