SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Apple oyuncaklarını paylaşmıyor Apple oyuncaklarını paylaşmıyor
ÖNCEKİ
Arabanızdaki herkes telefonunu şarj edebilir Arabanızdaki herkes telefonunu şarj edebilir
2946
1091 0

Simjacker saldırısı milyarlarca akıllı telefonu etkileyebilir

Simjacker saldırısı milyarlarca akıllı telefonu etkileyebilir
Yazar: Elif Aybüke Ural

14 Eylül 2019

Yeni bir SIM kart hatası, bir milyondan fazla akıllı telefonun tehdit altında olabileceğini söyleyen güvenlik araştırmacıları tarafından keşfedilmiştir.

Simjacker adlı güvenlik açığı, mobil SIM kartlarda AdaptiveMobile Security araştırmacısı tarafından bulundu. Bu açık kurbanın akıllı telefonuna SMS mesajı göndererek kullanıcının konumunu izlemek, aramaları kesmek ve daha fazlasını yapmak için kullanılıyor.

Araştırmacılar güvenlik açığını açıkladıkları bir blog yazısı yayınladılar ve Simjacker’in son iki yılda özel bir şirket tarafından kullanıldığını açıkladılar.

SIM kartı hırsızlığı ve iki adımlı doğrulamanın hataları

Blog yazısında, “Bu güvenlik açığı şu anda, bireyi izlemek için hükümetlerle çalışan belirli bir özel şirket tarafından aktif olarak kullanılıyor. Simjacker ve bununla ilgili istismarlar, daha önce mobil çekirdek ağlarda görülen saldırılara kıyasla karmaşıklık ve karmaşıklıkta büyük bir sıçrama. Ana Simjacker saldırısı, bir cep telefonuna gönderilen ve belirli bir casus yazılım benzeri kod içeren bir SMS’i içerir. Bu da, telefondaki SIM Kartı, hassas komutları alıp gerçekleştirmesi için ‘cep telefonunu’ almasını ister. ” ifadelerine yer verildi.

Bir önceki yazımız olan Meizu Note 9 Özellikleri Sorun Şikayet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKU  iPhone Güncellemesi için WhatsApp Arama Bekletme Desteği Getiriyor
KATEGORİLER:


" Simjacker saldırısı milyarlarca akıllı telefonu etkileyebilir konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Simjacker saldırısı milyarlarca akıllı telefonu etkileyebilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Simjacker saldırısı milyarlarca akıllı telefonu etkileyebilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.