Simjacker saldırısı milyarlarca akıllı telefonu etkileyebilir | Technosfer

Simjacker saldırısı milyarlarca akıllı telefonu etkileyebilir

14.09.2019
A+
A-
Simjacker saldırısı milyarlarca akıllı telefonu etkileyebilir

Yeni bir SIM kart hatası, bir milyondan fazla akıllı telefonun tehdit altında olabileceğini söyleyen güvenlik araştırmacıları tarafından keşfedilmiştir.

Simjacker adlı güvenlik açığı, mobil SIM kartlarda AdaptiveMobile Security araştırmacısı tarafından bulundu. Bu açık kurbanın akıllı telefonuna SMS mesajı göndererek kullanıcının konumunu izlemek, aramaları kesmek ve daha fazlasını yapmak için kullanılıyor.

Araştırmacılar güvenlik açığını açıkladıkları bir blog yazısı yayınladılar ve Simjacker’in son iki yılda özel bir şirket tarafından kullanıldığını açıkladılar.

SIM kartı hırsızlığı ve iki adımlı doğrulamanın hataları

Blog yazısında, “Bu güvenlik açığı şu anda, bireyi izlemek için hükümetlerle çalışan belirli bir özel şirket tarafından aktif olarak kullanılıyor. Simjacker ve bununla ilgili istismarlar, daha önce mobil çekirdek ağlarda görülen saldırılara kıyasla karmaşıklık ve karmaşıklıkta büyük bir sıçrama. Ana Simjacker saldırısı, bir cep telefonuna gönderilen ve belirli bir casus yazılım benzeri kod içeren bir SMS’i içerir. Bu da, telefondaki SIM Kartı, hassas komutları alıp gerçekleştirmesi için ‘cep telefonunu’ almasını ister. ” ifadelerine yer verildi.

ETİKETLER: , , ,
Elif Aybüke Ural
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları