SON DAKİKA TEKNOLOJİ 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir? 21:43 Samsung Galaxy M30s Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 19:12 Samsung Galaxy A51 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri
SONRAKİ
StaffPad artık iPad’te de sesini duyuracak StaffPad artık iPad’te de sesini duyuracak
ÖNCEKİ
Spotify Müzik uygulamasını Fitbit’inizle nasıl eşleştirirsiniz Spotify Müzik uygulamasını Fitbit’inizle nasıl eşleştirirsiniz
1145
424 0

Snapchat maddi olarak büyük kazanç sağlıyor

Snapchat maddi olarak büyük kazanç sağlıyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

6 Şubat 2020

Her gün daha da popüler olan Snapchat, gelişmeye devam ediyor. Şirket kullanıcıların isteklerini yerine getirmek için çalışmalara devam ediyor. Böylece Snapchat, yenilikçi ürün özelliklerinin piyasaya sürülmesiyle kullanıcı tabanını büyütmeye devam ediyor. Ancak bu özellikler yüksek parasal maliyet karşılığında geliyor. Snapchat, son kazanç çağrısında, geçtiğimiz çeyrekte 241 milyon dolar gelir elde ederek toplamda 561 milyon dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Ayrıca günlük aktif kullanıcı tabanını bu çeyrekte 8 milyon artırarak 218 milyona ulaşmayı başardı. Ancak, Snapchat, bu çeyrekte FAVÖK karlılığını ayarladığını vurgulasa da, yıllık kârlılık yolunda ilerlerken yatırımcılarından sabırlı olmalarını istediğini söyledi

Yapılan açıklamalarda, Snapchat CEO’su Evan Spiegel, ‘’şirketin uzun vadeli büyüme ve kârlılıktan emin olduğunu, özellikle de şirketin Snapchat’te gerçek dostlukları desteklemeye yatırım yaparken, küresel olarak genişleyen gerçeklik ve daha fazla içeriğe yatırım yaptığını” söyledi. Ayrıca, platformun “hâlâ son derece para kazanmadığına” inandığını ve şirketin “büyük miktarda yüksek kaliteli reklam envanteri” bulunduğunu ve satış ekibinin Snapchat’i etkili bir şekilde satmadığını gösterebileceğini belirtti. Değerli bir pazarlama fırsatı veya reklam verenlerin, reklam seçenekleri olarak diğer sosyal medya platformlarına sahip olduklarında değeri görmüyorlar. Spiegel, ekibin reklamları belirli kullanıcılara hedeflemede daha etkili olan reklam teknolojisine yatırım yaptığını söylüyor.

Genel olarak Snapchat, diğer sosyal ağ platformlarının çok ötesinde düzgün ürün özellikleri tanıttı. Kullanıcılara öz çekimleri üzerinde 3D boyama yeteneği verilir; kullanıcıların Bitmoji karakterlerine dayalı içerik oluşturuyor; ve hala oyun özelliklerini geliştiriyor. Şirket ayrıca, başlangıçta Coca-Cola ve McDonald’lar ile piyasaya sürülen ve kullanıcıların logolarından birini AR deneyimi için taramasına olanak tanıyan reklam ürünleri üzerinde çalışıyor. Instagram, reklam verenlere insanlara ulaşmak için daha az ve daha az gösterişli yollar sunuyor. Ancak ölçeği bunu telafi ederek bir milyar kullanıcıya kadar erişim sağlar. Snapchat, ürün özelliklerinin para kazanmasını istiyorsa ölçeklendirilmesi gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Spotify Müzik uygulamasını Fitbit’inizle nasıl eşleştirirsiniz başlıklı makalemizde fitbit, spotify ve Versa hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Microsoft, Chromium Tabanlı Bir Edge Tarayıcısını Linux’e Çıkartabilir
KATEGORİLER:


" Snapchat maddi olarak büyük kazanç sağlıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Snapchat maddi olarak büyük kazanç sağlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Snapchat maddi olarak büyük kazanç sağlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.