SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Audi İkinci Elektrikli Arabası E-Tron Sportback’i Duyurdu Audi İkinci Elektrikli Arabası E-Tron Sportback’i Duyurdu
ÖNCEKİ
Tom Felton Harry Potter Bir Gün Tekrar Yapılırsa Lucius Rolünü Oynamayı Düşünüyor! Tom Felton Harry Potter Bir Gün Tekrar Yapılırsa Lucius Rolünü Oynamayı Düşünüyor!
3872
1434 0

Snapchat, Siyasi Reklamları Kontrol Edeceğini Söyledi

Snapchat, Siyasi Reklamları Kontrol Edeceğini Söyledi
Yazar: Elif Aybüke Ural

20 Kasım 2019

Snapchat CEO’su Evan Spiegel, şirketin platformunda siyasi reklamları kontrol edeceğini söyledi. Duyuru, diğer teknoloji devlerinin 2020 ABD başkanlık seçimlerinden önceki politikaları için eleştirilere maruz kalmasıyla ortaya çıktı. Facebook siyasi reklamları kontrol edemeyeceğini söylerken, Twitter onları tamamen yasakladı. Bay Spiegel, Snapchat’in gençleri siyasete çekmek için reklamlar için “bir yer” oluşturmaya çalıştığını söyledi. Tüm kampanya reklamları Snapchat’ta özel bir ekip tarafından kontrol edilecek.

Eylül ayında, Facebook, seçim öncesinde siyasi ilanlarını kontrol edemeyeceğini açıkça belirtti. İcra kurulu başkanı Mark Zuckerberg, platformun tüm yayınlarına politikacıların “görülmesi ve duyulması gereken” “haber değeri içeriği” olarak değerlendireceğini söyledi.

Twitter’ın genel müdürü Jack Dorsey, geçen ay platformun ılımlı değil bütün siyasi reklamları yasaklayacağını açıkladı. Bir tweette siyasi mesajlara ulaşılmasının “satın alınmamalı, kazanılmaması gerektiğini” söyledi. Ancak Twitter, geçtiğimiz hafta bu politikayı netleştirerek, adayların, siyasi partilerin veya seçilen hükümet yetkililerinin reklamlarına izin verilmese de, onaylanmış haber yayıncılarının reklamlarına izin verileceğini söyledi. Bunun üzerine Snapchat, platformunda yayınlanan politik ve savunma reklamlarının bir kaydını yayındı.

Bir önceki yazımız olan Yeni WhatsApp İhlali başlıklı makalemizde facebook, kötü yazılım ve Pegasus hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Apple News, ABC News ile Seçim Anlaşması İmzaladı

" Snapchat, Siyasi Reklamları Kontrol Edeceğini Söyledi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Snapchat, Siyasi Reklamları Kontrol Edeceğini Söyledi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Snapchat, Siyasi Reklamları Kontrol Edeceğini Söyledi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.