SON DAKİKA TEKNOLOJİ 12:12 iPhone Sahibi Olmak Artık Daha Kolay 23:08 ASUS TUF GAMİNG K7 Sorun, Şikayet Özellik 21:30 Apple iPhone 11 Pro Konum Ayarlarını Geçersiz Kılabilir 20:30 Doğrudan iPhone’unuzdan Bir Podcast veya Vlog Kaydedin 19:30 PS5, Bu Muhteşem Cihazla Sanal Gerçeklik Oyunlarını Bir Üst Seviyeye Çıkarabilir
SONRAKİ
Audi İkinci Elektrikli Arabası E-Tron Sportback’i Duyurdu Audi İkinci Elektrikli Arabası E-Tron Sportback’i Duyurdu
ÖNCEKİ
Tom Felton Harry Potter Bir Gün Tekrar Yapılırsa Lucius Rolünü Oynamayı Düşünüyor! Tom Felton Harry Potter Bir Gün Tekrar Yapılırsa Lucius Rolünü Oynamayı Düşünüyor!
3348
1240 0

Snapchat, Siyasi Reklamları Kontrol Edeceğini Söyledi

Snapchat, Siyasi Reklamları Kontrol Edeceğini Söyledi
Yazar: Elif Aybüke Ural

20 Kasım 2019

Snapchat CEO’su Evan Spiegel, şirketin platformunda siyasi reklamları kontrol edeceğini söyledi. Duyuru, diğer teknoloji devlerinin 2020 ABD başkanlık seçimlerinden önceki politikaları için eleştirilere maruz kalmasıyla ortaya çıktı. Facebook siyasi reklamları kontrol edemeyeceğini söylerken, Twitter onları tamamen yasakladı. Bay Spiegel, Snapchat’in gençleri siyasete çekmek için reklamlar için “bir yer” oluşturmaya çalıştığını söyledi. Tüm kampanya reklamları Snapchat’ta özel bir ekip tarafından kontrol edilecek.

Eylül ayında, Facebook, seçim öncesinde siyasi ilanlarını kontrol edemeyeceğini açıkça belirtti. İcra kurulu başkanı Mark Zuckerberg, platformun tüm yayınlarına politikacıların “görülmesi ve duyulması gereken” “haber değeri içeriği” olarak değerlendireceğini söyledi.

Twitter’ın genel müdürü Jack Dorsey, geçen ay platformun ılımlı değil bütün siyasi reklamları yasaklayacağını açıkladı. Bir tweette siyasi mesajlara ulaşılmasının “satın alınmamalı, kazanılmaması gerektiğini” söyledi. Ancak Twitter, geçtiğimiz hafta bu politikayı netleştirerek, adayların, siyasi partilerin veya seçilen hükümet yetkililerinin reklamlarına izin verilmese de, onaylanmış haber yayıncılarının reklamlarına izin verileceğini söyledi. Bunun üzerine Snapchat, platformunda yayınlanan politik ve savunma reklamlarının bir kaydını yayındı.

" Snapchat, Siyasi Reklamları Kontrol Edeceğini Söyledi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Snapchat, Siyasi Reklamları Kontrol Edeceğini Söyledi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Snapchat, Siyasi Reklamları Kontrol Edeceğini Söyledi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye