SON DAKİKA TEKNOLOJİ 14:00 Xiaomi Mi 10 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:50 LG K61 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:43 LG K51S Sorun Şikayet ve Teknik Özellikleri 12:51 Lg K41s Sorun Şikayet Özellikleri 15:32 Oppo A31 Sorun Şikayet Özellik
SONRAKİ
Audi İkinci Elektrikli Arabası E-Tron Sportback’i Duyurdu Audi İkinci Elektrikli Arabası E-Tron Sportback’i Duyurdu
ÖNCEKİ
Tom Felton Harry Potter Bir Gün Tekrar Yapılırsa Lucius Rolünü Oynamayı Düşünüyor! Tom Felton Harry Potter Bir Gün Tekrar Yapılırsa Lucius Rolünü Oynamayı Düşünüyor!
3556
1317 0

Snapchat, Siyasi Reklamları Kontrol Edeceğini Söyledi

Snapchat, Siyasi Reklamları Kontrol Edeceğini Söyledi
Yazar: Elif Aybüke Ural

20 Kasım 2019

Snapchat CEO’su Evan Spiegel, şirketin platformunda siyasi reklamları kontrol edeceğini söyledi. Duyuru, diğer teknoloji devlerinin 2020 ABD başkanlık seçimlerinden önceki politikaları için eleştirilere maruz kalmasıyla ortaya çıktı. Facebook siyasi reklamları kontrol edemeyeceğini söylerken, Twitter onları tamamen yasakladı. Bay Spiegel, Snapchat’in gençleri siyasete çekmek için reklamlar için “bir yer” oluşturmaya çalıştığını söyledi. Tüm kampanya reklamları Snapchat’ta özel bir ekip tarafından kontrol edilecek.

Eylül ayında, Facebook, seçim öncesinde siyasi ilanlarını kontrol edemeyeceğini açıkça belirtti. İcra kurulu başkanı Mark Zuckerberg, platformun tüm yayınlarına politikacıların “görülmesi ve duyulması gereken” “haber değeri içeriği” olarak değerlendireceğini söyledi.

Twitter’ın genel müdürü Jack Dorsey, geçen ay platformun ılımlı değil bütün siyasi reklamları yasaklayacağını açıkladı. Bir tweette siyasi mesajlara ulaşılmasının “satın alınmamalı, kazanılmaması gerektiğini” söyledi. Ancak Twitter, geçtiğimiz hafta bu politikayı netleştirerek, adayların, siyasi partilerin veya seçilen hükümet yetkililerinin reklamlarına izin verilmese de, onaylanmış haber yayıncılarının reklamlarına izin verileceğini söyledi. Bunun üzerine Snapchat, platformunda yayınlanan politik ve savunma reklamlarının bir kaydını yayındı.

Bir önceki yazımız olan Yeni WhatsApp İhlali başlıklı makalemizde facebook, kötü yazılım ve Pegasus hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Tinder, Trans Tacizi ile Mücadele Etmeye Çalışıyor


" Snapchat, Siyasi Reklamları Kontrol Edeceğini Söyledi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Snapchat, Siyasi Reklamları Kontrol Edeceğini Söyledi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Snapchat, Siyasi Reklamları Kontrol Edeceğini Söyledi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.