SON DAKİKA TEKNOLOJİ 14:14 Audi İkinci Elektrikli Arabası E-Tron Sportback’i Duyurdu 14:27 Su Geçirmeyen Oyuncu Klavyesi; Asus TUF Gaming K7 13:30 HUAWEI’nin Türkiye’de Çekilen İlk Akıllı Saat Reklam Filmi Yayında 18:18 Samsung, Telefonlar için  Yeni Kamera Modları Kullanacak 14:54 Apple Elektronik Sigara İçme Uygulamalarını Mağazasından Kaldırdı
SONRAKİ
Apple TV Plus Ücretsiz Çünkü Apple’ın Son Oyunu Amazon Prime’ı Taklit Ediyor Apple TV Plus Ücretsiz Çünkü Apple’ın Son Oyunu Amazon Prime’ı Taklit Ediyor
ÖNCEKİ
Facebook Siyasi Reklam Politikasına Meydan Okudu Facebook Siyasi Reklam Politikasına Meydan Okudu
3183
1179 0

Sony Ocak 2020’de Canlı TV Hizmeti PlayStation Vue’yu Kapatıyor

Sony Ocak 2020’de Canlı TV Hizmeti PlayStation Vue’yu Kapatıyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

1 Kasım 2019

Sony, 30 Ocak 2020’de canlı TV yayın hizmeti olan PlayStation Vue’yu kapattığını duyurdu. Kapanmanın ani açıklaması, The Sony tarafından yayınlanan ve Sony’nin 2015 Mart ayındaki tanıtımından bu yana şirket için sürekli olarak para kaybeden hizmet için bir alıcı aradığını belirten bir rapordan sadece bir hafta sonra geldi. Sony fiyatı tekrar tekrar artırdı. Vue, yükselen maliyetlerini dengelemek için çabaladı.

“Maalesef, pahalı içerikli ve ağ anlaşmalı yüksek rekabetçi Pay TV endüstrisi, beklediğimizden daha yavaş değişmeye başladı. Bu nedenle, temel oyun işimize odaklanmaya karar verdik ”dedi. “PlayStation hayranları, PS4’teki PlayStation Store’dan ve en iyi eğlence uygulamalarıyla ortaklığımız üzerinden film ve TV içeriğine erişmeye devam edebilir’’ dedi.

PlayStation Vue, Sling gibi şirketler tarafından popüler hale getirilmiş yeniden yapılandırılmış bir kablo şekli olan sözde ödemeli TV pazarında dört yıl önce rakip olarak piyasaya sürüldü. Diğer çoğu satıcı gibi, Sony de daha yüksek bir aylık abonelik ücreti ödeyerek, spor ve eğlence kanalları gibi daha premium olanları ekleyebilme seçeneğine sahip, çok sayıda kanal sundu. Fiyat artışından sonra, giriş seviyesi Vue planı ayda yaklaşık 50 dolar tuttu. The Vue, geçtiğimiz hafta, The Sling ve YouTube TV gibi rakiplerinden çok daha az olan yaklaşık 500.000 aboneyi bir araya getirdi.

Sonuç olarak, Sony’nin aboneliklerden kazanabileceği kadar ağır basan lisanslı kablo kanallarının maliyeti gibi, ekonominin çalışmasını sağlayamıyor gibi görünüyor. Vue’nun ölümü, sıska veya başka türlü geleneksel kablo demetlerine müşterinin ilgisinin azalmaya devam ettiğini de gösteriyor. Sonuç olarak, eğlence endüstrisindeki büyük oyuncular Amazon ve Netflix ile rekabet edebilmek için talep üzerine uygun akış hizmetleri oluşturmak için büyük kaynaklar harcıyor. Buna Disney + ile Disney, Apple TV Plus ile Apple, HBO Max ile AT & T ve Peacock ile NBCUniversal dahil.

" Sony Ocak 2020’de Canlı TV Hizmeti PlayStation Vue’yu Kapatıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Sony Ocak 2020’de Canlı TV Hizmeti PlayStation Vue’yu Kapatıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Sony Ocak 2020’de Canlı TV Hizmeti PlayStation Vue’yu Kapatıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunu ve teknolojiye ilgisi çok olan, uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler üreten bir editörüm.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye