SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Xiaomi Redmi Note 8 Pro Özellik Sorun Şikayet Xiaomi Redmi Note 8 Pro Özellik Sorun Şikayet
ÖNCEKİ
Alcatel 3x 2019 Sorun Şikayet Özellik Alcatel 3x 2019 Sorun Şikayet Özellik
2157
799 0

Spotify , 2020’nin başlarında politik reklamları engelleyecek

Spotify , 2020’nin başlarında politik reklamları engelleyecek
Yazar: Elif Aybüke Ural

28 Aralık 2019

AdAge tarafından verilen bilgiye göre Spotify , Cuma günü yaptığı açıklamada, 2020’nin başlarında, reklam destekli orijinal ve özel podcastlerinde siyasi reklamları “duraklatacağını” söyledi. Ayrıca  bu tür reklamları düzgün bir şekilde inceleyecek kaynaklara sahip olmadığını belirtti. Spotify, ABD dışındaki platformlarında reklam sunmamaktadır. Şirket, AdAge’a siyasi reklamlarının ne kadar gelir elde ettiğini söylemedi.

Spotify, 2020 seçimlerine kadar siyasi reklamlarla nasıl başa çıkılacağını kavrayan diğer teknoloji şirketlerine katılıyor. Kasım ayında Twitter, adaylara, siyasi partilere, mevzuata, düzenlemeye veya oy pusulalarına atıfta bulunan ücretli içerikleri yasaklayan siyasi reklam yasağını yürürlüğe koydu. Siyasi eylem komitelerinden ve 501 (c) (4) kuruluştan gelen reklamların Twitter’da da yasaklanması gerekir, ancak platform bazı durumlarda “nedene dayalı reklamcılığa” izin verir.

2020 Spotify

2020 Spotify

Google’ın siyasi reklamcılık üzerindeki kısıtlamaları 6 Ocak’ta tüm dünyada yürürlüğe girecek. Kuralları, reklam verenlerin herkese açık seçmen kayıtlarına veya siyasi bağlantılara göre hedeflenmesini kısıtlamaktadır, ancak Google yine de coğrafi hedefli siyasi reklamlara ve yaş ve cinsiyet gibi demografik özelliklere hedeflenen siyasi reklamlara izin verecektir. Google’ın yeni kurallarının siyasi reklamlar üzerinde önemli bir etkisi olması muhtemeldir; 31 Mayıs 2018’den bu yana, şirket ABD’de 155 milyon dolardan fazla politik reklam yayınladı.

Bir önceki yazımız olan Youtube’un orijinal dizisi The Age of AI geliyor başlıklı makalemizde Robert Downey Jr., The Age of AI ve youtube hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Amazon Alexa ile Podcastler Oynatılabilecek

" Spotify , 2020’nin başlarında politik reklamları engelleyecek konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Spotify , 2020’nin başlarında politik reklamları engelleyecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Spotify , 2020’nin başlarında politik reklamları engelleyecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.