SON DAKİKA TEKNOLOJİ 19:49 MSI Creator TRX40 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 14:00 Xiaomi Mi 10 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:50 LG K61 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:43 LG K51S Sorun Şikayet ve Teknik Özellikleri 12:51 Lg K41s Sorun Şikayet Özellikleri
SONRAKİ
Xiaomi Redmi Note 8 Pro Özellik Sorun Şikayet Xiaomi Redmi Note 8 Pro Özellik Sorun Şikayet
ÖNCEKİ
Alcatel 3x 2019 Sorun Şikayet Özellik Alcatel 3x 2019 Sorun Şikayet Özellik
1747
647 0

Spotify , 2020’nin başlarında politik reklamları engelleyecek

Spotify , 2020’nin başlarında politik reklamları engelleyecek
Yazar: Elif Aybüke Ural

28 Aralık 2019

AdAge tarafından verilen bilgiye göre Spotify , Cuma günü yaptığı açıklamada, 2020’nin başlarında, reklam destekli orijinal ve özel podcastlerinde siyasi reklamları “duraklatacağını” söyledi. Ayrıca  bu tür reklamları düzgün bir şekilde inceleyecek kaynaklara sahip olmadığını belirtti. Spotify, ABD dışındaki platformlarında reklam sunmamaktadır. Şirket, AdAge’a siyasi reklamlarının ne kadar gelir elde ettiğini söylemedi.

Spotify, 2020 seçimlerine kadar siyasi reklamlarla nasıl başa çıkılacağını kavrayan diğer teknoloji şirketlerine katılıyor. Kasım ayında Twitter, adaylara, siyasi partilere, mevzuata, düzenlemeye veya oy pusulalarına atıfta bulunan ücretli içerikleri yasaklayan siyasi reklam yasağını yürürlüğe koydu. Siyasi eylem komitelerinden ve 501 (c) (4) kuruluştan gelen reklamların Twitter’da da yasaklanması gerekir, ancak platform bazı durumlarda “nedene dayalı reklamcılığa” izin verir.

2020 Spotify

2020 Spotify

Google’ın siyasi reklamcılık üzerindeki kısıtlamaları 6 Ocak’ta tüm dünyada yürürlüğe girecek. Kuralları, reklam verenlerin herkese açık seçmen kayıtlarına veya siyasi bağlantılara göre hedeflenmesini kısıtlamaktadır, ancak Google yine de coğrafi hedefli siyasi reklamlara ve yaş ve cinsiyet gibi demografik özelliklere hedeflenen siyasi reklamlara izin verecektir. Google’ın yeni kurallarının siyasi reklamlar üzerinde önemli bir etkisi olması muhtemeldir; 31 Mayıs 2018’den bu yana, şirket ABD’de 155 milyon dolardan fazla politik reklam yayınladı.

Bir önceki yazımız olan Chromebook'ta ekran görüntüleri nasıl alınır başlıklı makalemizde Acer, Chromebook ve Ekran görüntüsü hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Google’ın DaydreamVR’ının desteği kalmadı


" Spotify , 2020’nin başlarında politik reklamları engelleyecek konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Spotify , 2020’nin başlarında politik reklamları engelleyecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Spotify , 2020’nin başlarında politik reklamları engelleyecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.