SON DAKİKA TEKNOLOJİ 14:27 Su Geçirmeyen Oyuncu Klavyesi; Asus TUF Gaming K7 13:30 HUAWEI’nin Türkiye’de Çekilen İlk Akıllı Saat Reklam Filmi Yayında 18:18 Samsung, Telefonlar için  Yeni Kamera Modları Kullanacak 14:54 Apple Elektronik Sigara İçme Uygulamalarını Mağazasından Kaldırdı 17:17 Sony’nin Robot Köpeği Akıllı Ev Asistanı Olabilir
SONRAKİ
ASUS, GeForce GTX 1660 ve 1650 SUPER serisi ekran kartlarını duyurdu ASUS, GeForce GTX 1660 ve 1650 SUPER serisi ekran kartlarını duyurdu
ÖNCEKİ
Razer’in Junglecat’ı Nintendo Switch Benzeri Ek Bileşen Denetleyicilerini Android’e Getiriyor Razer’in Junglecat’ı Nintendo Switch Benzeri Ek Bileşen Denetleyicilerini Android’e Getiriyor
3399
1259 0

Spotify’dan Kids Uygulaması Geliyor

Spotify’dan Kids Uygulaması Geliyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

31 Ekim 2019

Spotify, çocukların keşfetmesi ve müzik dinlemesi için güvenli bir alan sağlıyor. Bugün İrlanda’da piyasaya sürülen uygulama,  Spotify’daki editörler tarafından yapılan yaklaşık 6.000 parçayı içeriyor. “Küçük çocuklar” için uygulama, Disney film müzikleri, dinozorlarla ilgili şarkılar ve çocuk hikayeleri gibi şeylerle sınırlı olacak. Ebeveynler uygulamayı “büyük bir çocuk” için ayarladıysa, Taylor Swift, Ariana Grande ve Bruno Mars gibi sanatçılardan pop hitleri ekleyecek.

Spotify editörleri şarkıların içeriklerini de incelemeye başladı. Mesela silahlara ve şiddete yapılan atıflar da diskalifiye edici olacak. Şarkı seçimleri bölgelere göre de değişecek, editörler her alanda neyin popüler olduğuna bağlı olarak farklı çalma listeleri oluşturacak.

Uygulama, ABD’de aylık 14,99 ABD doları (veya İrlanda’da aylık 14,99 Euro) olan bir Spotify Premium Ailesi aboneliği gerektiriyor. Çünkü Spotify Kids, ödeme yapan dinleyicilere özel bir özellik olan reklamları göstermeyecek. Her çocuğun hesabı, aile planında izin verilen toplam altı hesaptan birini oluşturacak.

Spotify ayrıca çocuklar için Amerikan çevrim içi gizlilik yasası olan GDPR ve COPPA ile uyumlu olduğunu belirten ayrı bir gizlilik politikası oluşturdu. Konum verilerini toplamaz ve ebeveynler, bir çocuğun hesabına ilişkin verileri istediği zaman silebilecek. Spotify yalnızca bir çocuğun hangi şarkıları çaldığı ve sevdiği ile ilgili verileri kaydedecek; Verilerin reklam amacıyla satılmayacağını veya üçüncü şahıslarla paylaşılmayacağını söylüyor. Spotify, Kids hesaplarını TV’lere bağlamak gibi, yine de bu verileri üçüncü şahıslarla başka amaçlar için paylaşabilir. Spotify’ın neler paylaşabileceği gizlilik politikasında belirtildi.

Spotify, bu uygulamanın ilk tanıtımını beta olarak nitelendiriyor ve zamanla daha fazla pazara çıkacağını söylüyor. Şirket, Spotify Kids üzerinde çalışmak için iki yıldan fazla zaman harcadığını ve bu arada içerikler için uzmanlarına danışıldığını söylüyor. Uygulamanın 3-10 yaş arası çocuklar için.

" Spotify’dan Kids Uygulaması Geliyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Spotify’dan Kids Uygulaması Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Spotify’dan Kids Uygulaması Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunu ve teknolojiye ilgisi çok olan, uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler üreten bir editörüm.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye