SON DAKİKA TEKNOLOJİ 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir? 21:43 Samsung Galaxy M30s Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 19:12 Samsung Galaxy A51 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri
SONRAKİ
ASUS, GeForce GTX 1660 ve 1650 SUPER serisi ekran kartlarını duyurdu ASUS, GeForce GTX 1660 ve 1650 SUPER serisi ekran kartlarını duyurdu
ÖNCEKİ
Razer’in Junglecat’ı Nintendo Switch Benzeri Ek Bileşen Denetleyicilerini Android’e Getiriyor Razer’in Junglecat’ı Nintendo Switch Benzeri Ek Bileşen Denetleyicilerini Android’e Getiriyor
3964
1468 0

Spotify’dan Kids Uygulaması Geliyor

Spotify’dan Kids Uygulaması Geliyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

31 Ekim 2019

Spotify, çocukların keşfetmesi ve müzik dinlemesi için güvenli bir alan sağlıyor. Bugün İrlanda’da piyasaya sürülen uygulama,  Spotify’daki editörler tarafından yapılan yaklaşık 6.000 parçayı içeriyor. “Küçük çocuklar” için uygulama, Disney film müzikleri, dinozorlarla ilgili şarkılar ve çocuk hikayeleri gibi şeylerle sınırlı olacak. Ebeveynler uygulamayı “büyük bir çocuk” için ayarladıysa, Taylor Swift, Ariana Grande ve Bruno Mars gibi sanatçılardan pop hitleri ekleyecek.

Spotify editörleri şarkıların içeriklerini de incelemeye başladı. Mesela silahlara ve şiddete yapılan atıflar da diskalifiye edici olacak. Şarkı seçimleri bölgelere göre de değişecek, editörler her alanda neyin popüler olduğuna bağlı olarak farklı çalma listeleri oluşturacak.

Uygulama, ABD’de aylık 14,99 ABD doları (veya İrlanda’da aylık 14,99 Euro) olan bir Spotify Premium Ailesi aboneliği gerektiriyor. Çünkü Spotify Kids, ödeme yapan dinleyicilere özel bir özellik olan reklamları göstermeyecek. Her çocuğun hesabı, aile planında izin verilen toplam altı hesaptan birini oluşturacak.

Spotify ayrıca çocuklar için Amerikan çevrim içi gizlilik yasası olan GDPR ve COPPA ile uyumlu olduğunu belirten ayrı bir gizlilik politikası oluşturdu. Konum verilerini toplamaz ve ebeveynler, bir çocuğun hesabına ilişkin verileri istediği zaman silebilecek. Spotify yalnızca bir çocuğun hangi şarkıları çaldığı ve sevdiği ile ilgili verileri kaydedecek; Verilerin reklam amacıyla satılmayacağını veya üçüncü şahıslarla paylaşılmayacağını söylüyor. Spotify, Kids hesaplarını TV’lere bağlamak gibi, yine de bu verileri üçüncü şahıslarla başka amaçlar için paylaşabilir. Spotify’ın neler paylaşabileceği gizlilik politikasında belirtildi.

Spotify, bu uygulamanın ilk tanıtımını beta olarak nitelendiriyor ve zamanla daha fazla pazara çıkacağını söylüyor. Şirket, Spotify Kids üzerinde çalışmak için iki yıldan fazla zaman harcadığını ve bu arada içerikler için uzmanlarına danışıldığını söylüyor. Uygulamanın 3-10 yaş arası çocuklar için.

OKU  Loki Serisi, Kadın Loki'yi MCU'ya Sunuyor

Bir önceki yazımız olan Meizu Note 9 Özellikleri Sorun Şikayet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

" Spotify’dan Kids Uygulaması Geliyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Spotify’dan Kids Uygulaması Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Spotify’dan Kids Uygulaması Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.